۱۶م، شهریور ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۶م, شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱:۰۷ ب.ظ | کد خبر: 78535

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی در شب چهارم عزای اباعبدالله الحسین(ع) با حضور در تکیه انصارالله، به رحمانیت و رأفت خداوند نسبت به بندگان خود اشاره کرد و گفت: در روز قیامت هیچ چیز به اندازه عمل صالح برای انسان مفید نیست.

امام جمعه دزفول با اشاره به آیات قرآن کریم هلاکت انسان را ناشی از اطاعت طاغوت دانست و افزود: امام حسین(ع) به ما یاد داد که رستگاری انسان در بندگی خدا و مبارزه با طاغوت است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: قلب سلیم  انسان را نجات می‎‌دهد و از نظر معنوی، جایگاه اعتقادات انسان است.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: یکی از خصوصیات مردمی که در مقابل امام حسین(ع) ایستادند قساوت قلب بود، و قلبی که در آن شرک، نفاق و کفر باشد، قلب بیماری است که از آزار دیگران لذت می‌برد.

وی تصریح کرد: قلب مهرخورده حق را نمی‌فهمد و منشأ همه این خصوصیات حب دنیا و دلبستگی به مادیات است.

امام جمعه دزفول ادامه داد: کناره گیری از دنیا از مسائل اخلاقی است و انسانی که با قلب سلیم خدا را ملاقات کند، خداوند حکمت را در قلب او نهادینه کرده است.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی طبق روایات، توبه حقیقی و قلب سلیم را، مقابل حب دنیا دانست و تصریح کرد: برای توبه حقیقی هم استغفار قلبی و هم استغفار لسانی و عملی لازم است.

امام جمعه دزفول به مصداقهای تاریخی توبه اشاره و خاطرنشان کرد: کوفیانی که در مقابل امام حسین(ع) ایستادند به دلیل عدم پذیرش حق بود که ناشی از اثرات وضعی لقمه حرام در رفتار و عملکرد انسان است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول ضمن اشاره به یکی از امید بخش ترین آیات قرآن گفت: خداوند توبه کنندگان را بندگان خود خطاب می‌کند و به آنان بخشش جمیع گناهان را نوید می‌دهد که گسترده‌ترین رحمت خداوند در برابر توبه حقیقی است.