۱۴م، شهریور ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳ ب.ظ | کد خبر: 78523

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در جمع مسئولین هیآت مذهبی در حسینیه ثارالله دزفول ضمن تسلیت ماه عزای اباعبدالله الحسین(ع) گفت: هیآت دزفول باعث سربلندی و افتخار دزفول هستند.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: امسال تدابیر و برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده که ماحصل تجربیات چندین ساله است که با همکاری هیآت، امید داریم عزاداری باشکوه و با عظمت و منظم صورت گیرد تا دشمن نتواند از این عزاداریها سوء استفاده کند.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر وجود مسئول فرهنگی در هر هیئت افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب و جوانگرایی و ایجاد فضای معنوی در جامعه تأکید شده و هیآت مذهبی می‌توانند در بوجود آوردن فضای معنوی در جامعه بسیار اثرگذار باشند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: شور عزاداری ضروری است ولی باید در کنار آن پیام باشد و کار فرهنگی صورت گیرد، باید در برابر جریانات انحرافی جامعه مقابله کنند و نشان دهند که همان تقابل حق و باطل صحنه کربلا امروز نیز ظهور و بروز دارد.

وی افزود: عزاداری اباعدالله الحسین علاوه بر اظهار ارادت و محبت باید پیام عاشورا را منتقل کند، اظهار عشق به امام حسین(ع) باید همراه با ظلم ستیزی، استکبارستیزی و یاری مظلومین عالم و امت اسلامی باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تاسوعا و عاشورا و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) را هجمه به دشمن عنوان کرد و افزود: ضمن عزاداری باید دفاع از انقلاب اسلامی، دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و دفاع از ولایت باشد.

امام جمعه دزفول انجام کار فرهنگی را برای حفظ فرهنگ عاشورا لازم دانست و گفت: علما و بزرگان هیآت سرمایه‌های شهر هستند و باید بعنوان یک کار فرهنگی از آنها تجلیل شود.

گفتنی است که در این مراسم از تعدادی از هیآت نمونه و همچنین از سرهنگ گراوندی فرمانده نیروی انتظامی تجلیل شد.