۱۴م، شهریور ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۳ ق.ظ | کد خبر: 78515

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” جلسه انجمن مفاخر دزفول به منظور بررسی برگزاری کنگره ملی بزرگداشت آیت الله قاضی(ره) امام جمعه فقید دزفول در نهاد امامت جمعه دزفول برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این نشست ضمن تسلیت فرا رسیدن ماه حزن و اندوه اهل بیت گفت: برگزاری چنین کنگره‌هایی باید در خور شأن و شایسته آن شخصیت باشد.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: باید با شخصیت آیت الله قاضی(ره) موضوع دفاع مقدس را غربال کرده و از نگاه و منظر دیگری به مقاومت مردم دزفول نگریست که سرمایه مهمی است.

وی با تأکید بر اینکه کنگره بزرگداشت آیت الله قاضی(ره) باید کشوری برگزار شود یادآور شد: مقاومت مردم دزفول و استان خوزستان مرهون مقاومت این مرد بزرگ و نستوه است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تصریح کرد: شخصیت و خاطرات آیت الله قاضی(ره) خود تاریخی است که باید ثبت شود تا از خاطر نرود.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: باید مطالب جمع‌آوری و پیگیری شود و کمیته‌هایی کاربردی‌تر تشکیل شود و بصورت جدی کار را شروع کنند تا کنگره برگزار شده شایسته شخصیت ایشان باشد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ضمن اشاره به اینکه مقام معظم رهبری توجه خاصی به دزفول و آیت الله قاضی داشته و دارند خاطرنشان کرد: آیت الله قاضی نگاهی ملی و فراملی داشت، مردم، انقلاب و امام را باور داشت به گونه‌ای که خود شخصا با وجود کهولت سن برای حل مشکلات مردم به تهران سفر می‌کرد.

امام جمعه دزفول افزود: با تلاش و کنکاش می‌توان به ابعاد شخصیتی گسترده ایشان پی برد و قطعا برگزاری این کنگره برای دزفول مفید بوده و دزفول را آنچنان که شایسته است معرفی و یادآوری می‌کند.

همچنین سردار بهزاد جولایی مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول گفت: باید دکترین مقاومت با محوریت آیت الله قاضی طرح شود و در این میان نخبگان نقش اصلی را بر عهده دارند.

شایان ذکر است که در این نشست حاضرین در جلسه در خصوص زمان برگزاری کنگره و موضوعات کنگره گفتگو کردند.