۱۱م، شهریور ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۱م, شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۲ ق.ظ | کد خبر: 78484

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در روز اول محرم و اولین روز از هفته امر به معروف و نهی از منکر که به نام “امر به معروف و نهی از منکر و مسئولین” نامگذاری شده است نشستی با حضور مسئولین و مدیران شهرستان دزفول با عنوان کلاس اخلاق مدیران در ساختمان فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این نشست گفت: امید است که ورود به ماه محرم طلیعه‌ای برای معرفت‌افزایی و آشنایی بیشتر با وظایمان باشد.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: یکی از مهمترین اهدافی که امام حسین علیه السلام برای آن جان خود را فدا کردند، فریضه بزرگ و الهی امر به معروف و نهی از منکر بود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: امام حسین(ع) براساس تکلیف الهی و با شعار امر به معروف و نهی از منکر و  خیرخواهی امت پیامبر قیام کرد.

وی افزود: در این قیام تمام جلوه‌های حق در مقابل تمام جلوه‌های باطل قرار گرفت و ما در مقابل این نبرد حق و باطل مسئولیت داریم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تأکید کرد: نباید گذاشت در این نبرد ، حق و باطل گم شود چراکه امروز دشمن تلاش دارد که قیام امام حسین(ع) را از مسیر  اصلی خود خارج کند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است ولی مسئولین وظیفه مضاعفی دارند.

امام جمعه دزفول با اشاره به سخنی از امام رضا(ع) یادآور شد: توکل به خداوند، راضی شدن به قضای الهی، تسلیم فرمان خدا شدن و تفویض امور به خداوند ۴ رکن ایمان هستند و انسان باید تلاش کند و در عین حال به تقدیر الهی راضی باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تصریح کرد: یکی از خصوصیات اسلام خودباوری و خودنگهداری است و ایمان انسان سبب می‌شود که انسان مراقب خود و ایمان خود باشد.

امام جمعه دزفول به اهمیت محاسبه نفس و واعظ درونی اشاره کرد و گفت: مسئولیت توفیقی است از سوی خداوند و باید به گونه‌ای عمل شود تا فردای قیامت بتواند پاسخگو باشد.