۱۱م، شهریور ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۱م, شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۶ ق.ظ | کد خبر: 78478

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در شب اول محرم با حضور در آستانه متبرک محمد بن جعفر طیار(ع) بر عزاداری شب اول محرم تأکید کرد و گفت: شیعیان واقعی اهل بیت(ع) از آغاز ماه محرم خود را برای برپایی عزای حسینی آماده می‌کنند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: محبت اهل بیت(ع)، برائت از دشمنان و آماده شدن برای ظهور امام زمان(عج) از شرایط اخلاص در مجالس اباعبدالله الحسین(ع) است.

وی افزود: رزق گریه از جمله اجر و پاداشی است که از همان شب اول محرم شروع می‌شود و ثمره آن زیارت اباعبدالله الحسین(ع) خدا خواهد بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول ضمن اشاره به روایات خاطر نشان کرد: اندوه انسان در برابر ظلمی که به اهل بیت(ع) روا شده است، ثواب عبادت دارد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به اهمیت بصیرت افزایی اشاره و تأکید کرد: همان چیزی که ۷۲ تن از یاران امام را از دیگر مردم متمایز کرد، بصیرت آنان بود که بهنگام، به یاری امام زمان خود شتافتند و نامشان تا روز قیامت بلند آوازه گردید.

امام جمعه دزفول خاطر نشان کرد: افرادی که اخلاص در عمل ندارند در روز قیامت کور محشور می‌شوند چرا که نسبت به دستورات الهی در دنیا بی اعتنایی کردند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی محرم را فرصتی برای معرفت افزایی دانست و افزود: برای رسیدن به اهداف بزرگ، عشق به امام حسین علیه السلام کافی نیست بلکه معرفت و عبرت گرفتن از مجالس اباعبدالله الحسین(ع) از ضروریات دین مبین اسلام است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول امام خمینی (ره) را نمونه نجات بخش بشریت عنوان کرد و گفت: گاه انسانی همانند اباعبدالحسین(ع) دایره نجات بخشی بسیار گسترده‌تری دارد و اگر خون ایشان ریخته نمی‌شد معلوم نبود که سرانجام دین به کجا می‌رسید.

امام جمعه دزفول روز قیامت را یوم التغابن دانست و خاطر نشان کرد: انسان باید از اعضا و جوارح خود صیانت کند و کسی می‌تواند ادعا کند، دوستدار امام حسین(ع) است که این حرمتها و شعائر اسلامی را رعایت کرده باشد.

شایان ذکر است که حجة الاسلام والمسلمین قاضی در پایان به ذکرمصیبت اباعبدالله الحسین(ع) پرداخت.