۹م، شهریور ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۹م, شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۰ ب.ظ | کد خبر: 78426

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آستانه فرارسیدن ماه محرم آئین استقبال از ماه محرم الحرام ماه حزن و اندوه حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با حضور باشکوه مردم ولایتمدار و محب اهل بیت علیهم السلام در آستانه متبرک امامزاده محمدبن موسی الکاظم سبزقبا برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این مراسم گفت: ماه محرم برای افرادی که قدر این ماه را می‌دانند و نسبت به این ماه معرفت می‌یابند معنای دیگری دارد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اظهار کرد: جهل انسان را به وادی سقوط می‌کشاند و خداوند گوش و چشم و قلب را که اسباب مرتفع شدن جهل هستند به انسان عطا فرموده است و چون انسان ضعیف خلق شده است مسیر و اسبابی برای نجات انسان از جهل فراهم فرموده است.

امام جمعه دزفول بر اساس فرمایش امام علی علیه السلام افزود: علم به انسان حیات می دهد و جهل را که وسیله استفاده دشمن از انسان است را می‌میراند، کسی که اهل علم و معرفت و دانایی نباشد بستری برای هدایت او فراهم نمی‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: به هر میزان که معرفت و علم عبد نسبت به معبود بیشتر باشد کیمیای عبادت اثرگذارتر خواهد بود.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: خداوند می‌فرماید یکی از نشانه‌های بندگی خدا دوست داشتن انسانهای ضعیف و دشمن داشتن جبارین و متکبران است.

امام جمعه دزفول با اشاره به آیات قرآن کریم یادآور شد: کسانی که آیات و نشانه‌های الهی “پیامبران، انبیا، ارزشهای الهی و …” را فراموش کرده و از یاد ببرند در آخرت و سرای باقی کور محشور می‌شوند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: انسان باید نشانه‌های الهی را با گوش و چشم و قلب که اسباب معرفت هستند دریابد و خدا را فر اموش نکند تا در قیامت کور محشور نشود.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: امام حسین علیه السلام برای نجات مردم از جهل و نادانی قیام کرد.

شایان ذکر است که مداحان اهل بیت به مداحی و ذکر مصیبت پرداختند.