۱م، شهریور ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱م, شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۳ ب.ظ | کد خبر: 78290

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نماز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصلی امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

متقین کسانی هستند که دارای نفسی قانع و قناعت پیشه باشند

امام جمعه دزفول در خطبه‌های نماز ضمن دعوت به پرهیزکاری گفت: از منظر امام علی(ع) متقین کسانی هستند که دارای نفسی قانع و قناعت پیشه باشند.

وی افزود: دست درازی‌هایی که به بیت المال صورت می‌گیرد و حرام خوری‌هایی که در جامعه وجود دارد ناشی از بی تقوایی است.

کار جهادی برخواسته از ایمان و اراده و غلبه بر مشکلات است

امام جمعه دزفول به دیدار جمعی از اعضای گروههای جهادی جوان با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: در این دیدار معظم له بر نهادینه شدن کار جهادی در جامعه تأکید داشتند.

وی گفت: کار جهادی برخاسته از ایمان و اراده و غلبه بر مشکلات است و باید از فعالیت‌های جوانان و گروههای جهادی حمایت و قدردانی شود.

وی اضافه کرد: جامعه امروز نیازمند کار جهادی است و باید نهادینه و تبدیل به فرهنگ بشود تا مسئولین یاد بگیرند کار جهادی بکنند.

 ویژگیهای یک دولت در تراز انقلاب اسلامی از منظر مقام معظم رهبری

خطیب نماز جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز در آستانه شروع هفته دولت به دیدار رئیس جمهور محترم و هیئت دولت با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: در این دیدار بسیار مهم و کلیدی ویژگیهای یک دولت در تراز انقلاب اسلامی مطرح شد.

التزام عملی به حرکت‌های انقلابی و داشتن برنامه برای تحقق اقتصاد مقاومتی

وی افزود: از ویژگیهایی دولت در تراز انقلاب اسلامی التزام عملی به شعارها و حرکت‌های انقلابی و داشتن برنامه برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

مقابله با رانت خواری، فساد اداری و اقتصادی و نظارت دقیق بر عملکرد دستگاهها

وی مقابله با رانت خواری، فساد اداری و اقتصادی، نظارت دقیق بر عملکرد دستگاهها، دل بریدن از بیگانگان و اتکاء به درون کشور و توانمندی داخل را از ویزگیهای دیگر دولت در تراز انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: جوان گرایی و داشتن روحیه انقلابی، تلاش مجاهدانه و خدمت شبانه روزی باید محور فعالیتهای دولت برای خدمت به مردم باشد.

 ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی باید محور برنامه‌های وزارت خانه‌ها باشد

امام جمعه دزفول به بیان مسئولیت سنگین دولت اشاره کرد و افزود: ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی باید محور برنامه‌های وزارت خانه‌ها باشد نه ترویج سبک زندگی ۲۰۳۰ که متأسفانه هنوز گاهگاهی گوشه‌هایی مشاهده می‌شود.

وی افزود: کسانی که این کار را حتی در این شهرستان می‌کنند ما حواسمان جمع است اگر لازم شد به حسابشان می‌رسیم.

امام جمعه دزفول با تأکید بر پاک دستی و ساده زیستی گفت : دوری از تجملات و زندگی اشرافی، نداشتن نگاه مادی به مقام و مسئولیت، و رعایت بیت المال و جلوگیری از حیف و میل، از ویژگیهای دیگری است که باید دولتمردان رعایت کنند.

با رونق تولید داخلی مسئله اشتغال جوانان، ازدواج، اعتیاد و طلاق حل می‌شود

خطیب نماز جمعه دزفول تأکید کرد: یکی از آفات دولتها گرفتار شدن به فروع و حواشی و فاصله گرفتن از مسائل اصلی کشور است و دولت باید تولید داخلی را که حلّال مشکلات اقتصادی کشور است در اولویت کار خود قرار دهد.

وی افزود : وقتی تولید داخلی راه افتاد و رونق گرفت مسئله اشتغال جوانان، ازدواج، اعتیاد و طلاق حل می‌شود.

اولویت اصلی کشور اقتصاد و فرهنگ کشور است

امام جمعه دزفول اولویت اصلی کشور را  اقتصاد و فرهنگ کشور دانست و تصریح کرد: با قطع وابستگی به نفت خام و خام فروشی محصولات کشور، می توان اقتصاد کشور را رونق داد.

وجود مشکل نقدینگی را می‌توان با ساخت پالایشگاه حل کرد

وی گفت: وجود مشکل نقدینگی را می‌توان با ساخت پالایشگاه و تبدیل نفت خام و فراوری آن حل و مشکل تورم و گرانی را برطرف ساخت.

یک تولید کننده بایداز ۷۰ خان بگذرد تا بتواند مجوز بگیرد

امام جمعه دزفول با اشاره به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری نسبت به تولیدکنندگان که از آنها به عنوان رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمنان یاد کردند افزود: متأسفانه در کشور به دلیل مسائل بی ربط اداری موانعی وجود دارد که یک تولید کننده باید از ۷۰ خان بگذرد تا بتواند مجوز بگیرد.

 راهکار مقابله با ول انگاری فرهنگی و مقابله با دشمن

امام جمعه دزفول تأکید کرد: مهمترین راهکار مقابله با ول انگاری فرهنگی و مقابله با دشمن نهادینه کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

 اقدامات قوه قضائیه جامعه را درتحقق عدالت امیدوار ساخته است

امام جمعه در بخشی دیگر از سخنان خود از گامهای نخستین قوه قضاییه که در تراز انقلاب اسلامی قرار گرفته است قدردانی کرد و افزود: این اقدامات قوه قضائیه جامعه را در تحقق عدالت و مبارزه با فساد و رانتخواری امیدوار ساخته است.

تبریک انتصابات جدید

امام جمعه دزفول همچنین  انتصاب جناب حجةالاسلام آقای مرادی را بعنوان یک روحانی انقلابی به ریاست دادگستری استان تبریک گفت و از زحمات آقای افشارنیا مدیرکل سابق دادگستری تقدیر کرد.

با صاحبان باغات اطراف دزفول که محل امنی برای منکرات شده برخورد شود

وی از سربازان گمنام امام زمان در کشف محموله مواد مخدر تقدیر کرد و با اشاره به درخواستهای مردم از دستگاه قضا مصرانه خواست  که با صاحبان باغات اطراف دزفول که محل امنی برای خلاف کاران و منکرات شده این باغات را پلمپ  و با صاحبان آنها برخورد قانونی شدید شود.

تقدیر از فعالیتهای اخیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر

امام جمعه دزفول با تقدیر از فعالیتهای اخیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول دغدغه‌های مردم در خصوص بی حجابی و بدحجابیها بخصوص در بعضی از فروشگاههای بزرگ را ستود و افزود: در این زمینه جلساتی با حضور مسئولان و صاحبان فروشگاههای بزرگ تشکیل شد که امیدواریم با همیاری مردم در عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر نتیجه بخش باشد.

مجلس شورای اسلامی آینده امید آفرین و در تراز گام دوم انقلاب باشد

امام جمعه دزفول همچنین ضمن دعوت به حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس آینده اظهار امیدواری کرد که مجلس شورای اسلامی آینده امید آفرین و در تراز گام دوم انقلاب باشد.

وی افزود: مجلس تجلی مردم سالاری دینی و در نظام مقدس جمهوری اسلامی است و مردم باید نمایندگانی پاک دست، امین و بدور از زد و بندهای سیاسی و در راستای مسئولیت نظارت در جهت مصالح جامعه بفرستند، نه در جهت عزل و نصبهای ادارات که جزء وظائف آنها نیست.

عربستان منتظر حملات سخت تر یمنی‌ها باشد

امام جمعه دزفول همچنین موفقیت حمله پهپادهای انصارالله یمن به تأسیسات نفتی عربستان حمله را ستود و افزود: اگر عربستان بخواهد به تجاوز خود و تلاش در تجزیه یمن ادامه بدهد منتظر حملات سخت تری باید باشد.

شیخ زکزاکی مجاهد فی سبیل الله و نماد مقاومت عالمانه شیعه در آفریقا

وی همچنین از شیخ زکزاکی عزیر بعنوان مجاهد فی سبیل الله و نماد مقاومت عالمانه شیعه در آفریقا و نیجریه یاد کرد و خواستار درمان سریع و آزادی وی شد.

 تقدیر از مردم و تبریک به سپاه دزفول و صدا و سیمای مرکز خوزستان

امام جمعه دزفول در پایان موفقیت صدا و سیمای خوزستان در جشنواره مراکز استانها و رتبه اول سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان دزفول در استان خوزستان را تبریک گفت و از همه دست اندرکاران برگزاری آئین های عید غدیر خم که خیلی زیبا و با شکوهتر از سال گذشته برگزار شد تقدیر کرد.