۲۸م، مرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۸م, مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۵ ب.ظ | کد خبر: 78198

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر ضمن تبریک عید غدیر گفت: جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر یک جلسه اعتقادی و ریشه‌ای است که انجام دو فریضه الهی را در جامعه بررسی می‌کند که بقیه دستورات و فرایض الهی پیرو آن دو هستند.

امام جمعه دزفول در آستانه عید غدیر اظهار کرد: برای تمسک به امیرالمؤمنین باید در عمل پیرو دستورات ایشان باشیم، به اوامر الهی پایبند بوده و از نواهی بپرهیزیم.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: اگر همه در جامعه مراقب باشند و وظیفه خود در راستای امر به معروف و نهی از منکر را به خوبی انجام دهند وضعیت بهتری را در جامعه شاهد خواهیم بود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول با بیان اینکه مسئولین باید فضای اداره خود را مدیریت کرده و پاسخگو باشند افزود: مسئولین باید ابتدا از خود شروع کرده در ادارات نظارت دقیق و مستمر داشته باشند چراکه این مسئله شخصی و صنفی نیست بلکه مسئله‌ اعتقادی و دینی ماست و باید با تمام توان به آن پایبند باشیم.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی خاطرنشان کرد: دشمن با هجمه فرهنگی و جنگ نرم قصد از بین بردن ریشه و اساس را دارد و ما در هیچ شرایطی نه می‌توانیم و نه باید از فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر بگذریم.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: با تمام منکرات چون فساد اداری، فساد اقتصادی و دیگر منکرات باید همانند بد حجابی برخورد شود.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر نظارت دقیق‌تر بر بوستان ساحلی علی کله گفت: بعضی از مسئولین به مسائل، سیاسی نگریسته و نسبت به این فریضه مهم بی‌تفاوت شده‌اند، مسائل فر هنگی و دینی را فراموش کرده‌اند.

وی از تعطیل کردن قلیان سراهای بدون مجوز قدردانی کرد و افزود: مصوبات باید ضمانت اجرایی داشته باشند و نسبت به پیگیری و انجام آنها اهتمام ورزید.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول ضمن تأکید بر احیای قانون در خصوص فک پلمپ واحدهای صنفی دخانی گفت: باید مر قانون رعایت شود و افرادی که در برابر قاون کوتاهی کرده‌اند باید جبران کنند.

همچنین مهندس افشه مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی دزفول گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص مصرف دخانیات و مواد مخدر ارائه داد و در ادامه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پیشنهاداتی در این خصوص ارائه شد.

در ادامه جلسه گزارشی از کشفیات و پلمپ واحدهای صنفی غیر مجاز توسط نیروی انتظامی مطرح گردید و تأکید شد که در این خصوص باید همت جدی و اراده قوی داشت.

همچنین درپایان این جلسه گزارشی از اجرای برنامه‌های هفته امر به معروف و نهی از منکر در ادارات نیز ارائه شد.