۲۶م، مرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۶م, مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۶ ب.ظ | کد خبر: 78122

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نماز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصلی امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

از ویژگیهای تقوا پیشگان مراقبت بر اعمال و گفتار است

خطیب نماز جمعه دزفول با دعوت از خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: امیرالمؤمنین(ع) در خطبه ۹۰ نهج البلاغه فرمودند: پیش از آنکه اعمال و گفتار شما را بسنجند شما خودتان آنها را بسنجید.

وی افزود: از ویژگیهای تقوا پیشگان مراقبت بر اعمال و گفتار است.

مقدمه آمرزش و بخشش گناه اعتراف به گناه نزد پروردگار است

امام جمعه دزفول ایام دهه امامت و ولایت عیدغدیر خم و ولادت امام هادی و امام کاظم علیهم السلام  را تبریک گفت و در تبیین بخشی از سبک زندگی علوی گفت: از منظر امام محمد باقر(ع) اقرار و اعتراف به نعمتهای خداوند و شکر و سپاس آنها را به جا آوردن و نیز اعتراف به گناهان خود نزد باریتعالی از درخواستهای خدای متعال از مردم است.

امام جمعه دزفول افزود: مقدمه آمرزش و بخشش گناه اعتراف به گناه است.

وی با اشاره به سخنان مرحوم آیت الله بهجت در باب استغفار گفت: گره بسیاری از مشکلات انسانهای مسلمان و مؤمن استغفار است.

ضرورت احترام نسبت به سادات بویژه در عید غدیر خم

امام جمعه در پایان این خطبه به بیان روایتی از امیرالمؤمنین(ع) درباره تشویق به نیکوکاری به سادات پرداخت و بر ضرورت احترام نسبت به سادات بویژه در عید غدیر تأکید کرد.

آزادگان با ایستادگی خود در مقابل رژیم بعثی مایه مباهات و افتخار کشور شده‌اند

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه دوم نماز جمعه با تبریک سالروز ولادت باسعادت حضرت امام هادی(ع) و گرامیداشت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی گفت: آزادگان با ایستادگی و دلاور مردی خود در مقابل رژیم بعثی مایه مباهات و افتخار کشور هستند.

توزیع ۴۴ هزاراطعام، ۴۰ جهیزیه و یک تن گوشت بین فقرا و ایتام در ایام عید غدیر

امام جمعه دزفول از عدیر غدیر خم به عنوان عید الله الاکبر و روز اکمال دین نام برد و افزود: در این ایام مردم شهر دارالمؤمنین دزفول نزدیک به ۴۴ هزار اطعام برای نیازمندان در نظر گرفته‌اند و  ۴۰ جهیزیه  و کمک هزینه برای دختران ایتام تحت پوشش کمیته امام در عید غدیر توزیع می‌شود.

وی افزود: توزیع بیش از یک تن گوشت بین فقرا و نیازمندان و خانواده‌هایی که واقعا توان خرید ندارند از جمله برنامه‌های ستاد غدیر دزفول است.

تبیین مسأله ابلاغ ولایت امام علی(ع) توسط حضرت محمد(ص)

امام جمعه دزفول افزود: مسأله ابلاغ ولایت امام علی(ع) توسط حضرت محمد(ص) به خوبی بیان شد؛ این حضرت به ابعاد این موضوع آگاهی داشت اما به دلیل وجود منافقان و مشرکانی که به ظاهر مسلمان بودند کمی از ابلاغ این پیام بیمناک بود.

وی لقب امیرالمؤمنین را لقب اختصاصی امام علی(ع) عنوان و اضافه کرد: برخی از این امر الهی خوششان نیامد و به پیغمبر گفتند آیا این لقب از سوی خداوند به حضرت علی داده شده است که حضرت رسول اکرم خیلی آزرده و غضبناک شد و فرمودند حقی است از طرف خدا و رسولش و خداوند این دستور را به من داده است.

اجتناب از مسجدی که دارای زرق و برق و تجملات و در خدمت اسلام آمریکایی است

وی همچنین با گرامیداشت روز جهانی مسجد اظهار داشت: همه مسلمانان باید به نقش مسجدی که در اسلام ناب تعریف شده است توجه داشته باشند نه آن مسجدی که دارای زرق و برق و تجملات و در خدمت اسلام آمریکایی است.

دیدار هیئت انصار الله یمن با مقام معظم رهبری بر محور وحدت و ولایت بود

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز به دیدار هیئت انصار الله یمن با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: پیام این دیدار بر محور وحدت و ولایت بود و حضرت آقا برگفتگوهای یمنی یمنی برای حل مشکلات یمن تأکید داشتند.

رفع توقیف کشتی ایرانی پیروزی بزرگی برای ایران اسلامی در مقابل انگلیس است

وی رونمایی از خودرو و نفربر دفاعی را افتخاری دیگر برای صنعت دفاعی ایران دانست و به رفع توقیف نفتکش ایرانی اشاره کرد و گفت: این رفع توقیف پیروزی بزرگی برای ایران اسلامی در مقابل انگلیس، روباه پیر است.

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه‌های نماز بر مبارزه بی امان با فساد اقتصادی تأکید کرد و گفت: تحقق عدالت و مبارزه با فساد دو روی سکه هستند.

وی افزود: هدف حکومت اسلامی حرکت به طرف اجرای عدالت در جامعه است  و باید مبارزه با مفسدان اقتصادی، اداری و فرهنگی دانه درشت را آغاز کرد.

وی با اشاره به این مطلب که چوب عدالت از قوه قضائیه آغاز شده است افزود: همه در مقابل قانون یکسان هستند و هیچ حاشیه امنی نباید وجود داشته باشد و هرکس تخلف کند باید طبق قانون با آن شخص برخورد بشود.

اشخاص و جناحها و گروهها حتی قومیت‌ها طرف مقابل خودشان را تخریب نکنند

وی درخضوص انتخابات سالم و حضور حداکثری مردم مجلس آینده گفت: اشخاص و جناحها و گروهها حتی قومیت‌ها طرف مقابل خودشان را تخریب نکنند و سعی نکنند طرف مقابل را از گردونه خارج کنند.

مسئولین محترم چه اجرایی و چه نظارتی بی طرفی خودشان را حفظ کنند

وی افزود: مسئولین محترم چه اجرایی و چه نظارتی بی طرفی خودشان را حفظ کنند و کاری نکنند که شائبه طرفداری از آن استنباط بشود.

وی گفت: مردم باید اعتمادشان نسبت به مجریان انتخابات جلب بشود و مجریان باید با رفتار بی طرفانه و قانون مدارانه زمینه آرامش در انتخابات را فراهم نمایند.

برخی ازمسئولین با گزارشهای بی اساس جامعه را ملتهب نشان می‌دهند

امام جمعه دزفول اضافه کرد: بعضی از مسئولین با گزارشهای بی اساس و طرفدارانه جامعه را ملتهب نشان می‌دهند و حال اینکه مردم دزفول مردمی متدین شریف و نجیب و قانون مدار هستند.

به جای شکایت از خبرنگاران نقد آنها را بپذیرند

خطیب نماز جمعه دزفول از مسئولان خواست به جای شکایت از خبرنگاران نقد آنها را بپذیرند و برای رفع مشکلات جامعه تلاش کنند.

اگر از بنده امام جمعه هم نقدی شد باید بپذیرم

وی افزود: اگر از بنده امام جمعه هم نقدی شد باید بپذیرم، من تذکر به جای عزیزی را در فضای مجازی پذیرفتم، البته رد احسان قبیح است ولی به جهت مصالح موجود عرض می‌کنم و خواهش می‌کنم که هیچ کس هیچ هدیه‌ای حتی یک جعبه شیرینی در اعیاد نیز برای بنده نیاورد.

تقدیر از افتخار آفرینی جوان برومند عزیزمان آقای علیرضا سخایی راد

امام جمعه دزفول در پایان از افتخار آفرینی جوان برومند عزیزمان آقای علیرضا سخایی راد که رتبه اول کنکور ریاضی فیزیک را درسال ۹۸ کسب کرد قدردانی کرد.