۲۲م، مرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴ ب.ظ | کد خبر: 78034

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نماز عید قربان با حضور اقشارمختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی در مصلی امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

روش و منش پرهیزکاران میانه روی است

خطیب نماز عید قربان دزفول در خطیه‌های نماز ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی به تبیین صفات متقین از منظر امام علی(ع) پرداخت و گفت: روش و منش پرهیزکاران میانه روی است بطوریکه آنها نه افرادی تند و نه انسانهای بی حال و بی رمقی هستند.

ترویج فرهنگ اخلاق و اخلاق مداری گمشده جوامع بشری است

امام جمعه دزفول با تبریک عید سعید قربان در آستانه ولادت امام هادی(ع) به شرح حدیثی از آن حضرت پرداخت و افزود: آن حضرت ضمن سفارش به پارسایی در دین، کوشش در راه خدا، راستگویی، ادای امانت، سجده طولانی و نیکی به همسایه را توصیه فرموده‌اند.

وی همچنین بر ضرورت ترویج فرهنگ اخلاق و اخلاق مداری که گمشده جوامع بشری است تأکید کرد.

حج ابراهیمی حجی است که از اسلام ناب محمدی(ص) نشأت گرفته است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز عید قربان با آرزوی قبولی مناسک ابراهیمی زائران بیت الله الحرام گفت: حج ابراهیمی همان حجی است که از اسلام ناب محمدی(ص) نشأت گرفته است.

وی افزود: مراسم برائت از مشرکین با پیام مقام معظم رهبری با حضور پر شور دهها هزار حاجی با شعارهای انقلابی و استکبار ستیزی با شکوه هرچه تمام‌تر در عرفات برگزار شد.

بازخوانی پیام مهم مقام معظم رهبری به حجاج بیت الله الحرام

امام جمعه دزفول با بازخوانی پیام مهم مقام معظم رهبری به حجاج بیت الله الحرام گفت: عبودیت از ارکان اصلی تربیت و پیشرفت در جامعه است که باید ملاک و معیار مسلمانان باشد.

وی اظهار داشت: آیین برائت که به معنای بیزاری از همه بی رحمی‌ها، و ستم‌ها و ایستادگی در برابر زورگویی و باج گیری مستکبران است باید مورد توجه مسلمانان قرار گیرد.

برائت از مستکبران و در رأس آنها آمریکا باید سرلوحه حرکت امت اسلامی باشد

وی اضافه کرد: امروز برائت از جبهه شرک و کفر مستکبران و در رأس آنها آمریکا باید سرلوحه حرکت امت اسلامی باشد.

محکوم کردن حمله وحشیانه مزدوران صهیونیسم به مسجد الاقصی

امام جمعه دزفول حمله وحشیانه مزدوران صهیونیسم و شهرک نشینان صهیونیسم را به مسجد الاقصی که روز عید قربان در فلسطین اشغالی رخ داد و منجر به مصدومیت و بازداشت جمعی از مسلمانان شد محکوم کرد.

برپایی دعای عرفه در نقاط مختلف کشور نشانه معنویت در بین آحاد مردم است

خطیب نماز عید قربان در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز برپایی دعای عرفه در نقاط مختلف کشور را نشانه معنویت در بین آحاد مردم دانست و افزود: برپایی این آئین با شکوه از الطاف الهی و عنایت خدای متعال به مردم ایران است.

غدیر هویت مسلمانان است

امام جمعه دزفول در ادامه به مصوبات اخیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول در خصوص عید غدیر و بزرگداشت دهه امامت و ولایت اشاره کرد و افزود: غدیر هویت مسلمانان است و همه باید برای برگزاری آئین‌های جشن این عید بزرگ اهتمام ورزند.

متن کامل خطبه‌ها:

خطبه اول:

سَلامُ عَلَیْکُم جَمیعاً وَ رَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

اَعُوذُ بِاللّهِ السَّمیعِ الْعلیمِ مِن شَرِّ الشَّیطانِ اللَّعینِ الرَّجیم

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِباداللّه بندگان خدا، همه شما  و خودم  را دعوت به رعایت تقوای الهی می‌نمایم.

امیرالمؤمنین(ع) در یکی از خطبه های نهج البلاغه در خصوص صفات متقین و پرهیزگاران می‌فرماید: وَ مَلْبَسُهُمُ الاِقْتِصادُ یعنی روش و منش اهل تقوا و پرهیزگاران اقتصاد به معنای میانه روی است. میانه روی از صفات متقین است. نه انسانهای تندی هستند نه انسانهای بی حال و بی رمقی هستند.

ضمن تبریک عید سعید قربان به همه محبان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع)؛ چون در آستانه ولادت موفور و السرور امام هادی(ع) قرار گرفته‌ایم، حدیث بسیار کوتاهی از امام هادی(ع) تقدیم عزیزان می‌شود که به نوعی خود یک سبک زندگی و روش زندگی است.

امام هادی(ع) برای شیعیانش می‌فرماید: قال لشیعة أُوصیکُمْ بِتَقْوَى اللّهِ  همه شما را سفارش می‌کنم به تقوای الهی. وَ الْوَرَعِ فى دینِکُمْ و پارسایی در دینتان. در دین خود مراقب باشید. وَالاْجْتَهادِ لِلّهِ  می‌فرماید: اجتهاد به معنای کوشش است. کوششتان و تلاشتان برای خدا باشد.

وَ صِدْقِ الْحَدیثِ وراستگویی در سخن. می‌دانید یکی از مفاسدی که گرفتار جوامع بشری است دروغ گویی است که در روایت دارد اگر همه زشتیها را در یک اتاق قرار بدهند و قفلی به آن بزنند، کلید آن قفل دروغگویی است.

بعد می‌فرماید: وَ أَداءِ الأَمانَةِ إِلى مَنِ ائْتَمَنَکُمْ مِنْ عَلَیْهَا بَرّاً أَوْ فَاجِراً و ادا کردن امانت. اینکه امانت را برگرداند. امین باشد. و به سوی کسی که به او اطمینان کرده است؛ انسان وقتی که به کسی اطمینان می‌کند و امانتی به او می‌سپارد او باید امانت داری کند و امانتش را برگرداند.  مِنْ بَرّاً أَوْ فَاجِراً فرقی نمی‌کند آن شخص امانت گذارنده چه انسان خوبی باشد، چه انسان بدی باشد، فرق نمی‌کند. این توجیه نمی‌شود که اگر انسان فاسقی بود، چون انسان فاجری بود، بگوید چون انسان فاسقی بود من امانتش را به او برنمی‌گردانم؛ ممکن است دزدی باشد. نه این جور نیست؛ هر امانتی راپیش او گذاشت باید برگرداند.

وَ طُولِ اَلسُّجُودِ وَ حُسْنِ اَلْجِوَارِ وطولانی کردن سجده و خوش همسایگی و در حق همسایه نیکی کردن که در حقیقت می‌فرماید که: انسان باید همسایه را احترامش را نگاه دارد. امیرالمؤمنین(ع) می‌فرمود: اینقدر پیغمبر(ص) سفارش همسایه را می‌کرد که ما تصور‌کردیم همسایه از همسایه ارث می‌برد.

ودر ادامه حدیث می‌فرماید: . فَبِهَذَا جَاءَ مُحَمَّدٌ صَلَّى اَللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ و برای همین امور بوده است که پیغمبر(ص) به پیغمبری برگرزیده شده است و آمده است که اینها را به ما یاد بدهد.

امیدواریم که اخلاق و اخلاق مداری که گمشده جامعه بشریت است سرلوحه و سرمشق همه ما باشد.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   ‌قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ  اللَّهُ الصَّمَدُ   لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ   وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

خطبه دوم:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِبادَ اللّه اُوصِیکُم وَ نَفسی بتَقوَى اللّه

امیرالمؤمنین(ع) در خطبه دیگری در خصوص صفات متقین می‌فرماید: مَشْیُهُم التَّواضُع روش و منش متقین و پرهیزگاران فروتنی است.  نه در مقابل کسی گردنکشی می‌کنند نه در مقابل کسی ذلت را می‌پذیرند. این از صفات و خصوصیات متقین است.

دیروز زائران بیت الله الحرام در روز عید قربان، مناسک ابراهیمی حج را به جا آوردند. حج ابراهیمی همان حجی است که از اسلام ناب محمدی(ص) نشأت گرفته است. مراسم برائت از مشرکین با پیام مقام معظم رهبری با حضور پر شور دهها هزار حاجی با شعارهای انقلابی  و استکبار ستیزی با شکوه هرچه تمام‌تر در عرفات برگزار شد.

تأکید حضرت آقا که در پیامی که برای حجاج بیان فرمودند، بر عنصر عبودیت در مراسم حج بود که فرمودند: اکسیر ذکر و عبودیت که عنصر اصلی تربیت و پیشرفت و اعتلای فرد و جامعه است، باید برای مسلمانان ملاک و معیار باشد. آیین برائت که به معنای بیزاری از همه بی رحمیها، ستمها و زشتیها و فسادهای طواغیت و ایستادگی در برابر زورگویی و باج گیری مستکبران دورانها است باید مد نظر مسلمانان باشد.

امروز برائت از جبهه شرک و کفر مستکبران و در رأس آنها آمریکا باید سرلوحه حرکت امت اسلامی باشد.

رهبر معظم با تبیین ابعاد دیگری از حج ابراهیمی فرمودند: اینها اندکی از برکات حج ابراهیمی است.

حمله وحشیانه مزدوران صهیونیست و شهرک نشینان صهیونیست را به مسجد الاقصی دیروز که روز عید قربان بود در فلسطین اشغالی داشتیم که ما این حرکت ددمنشانه را محکوم می‌کنیم و تعداد زیادی از مسلمانان مصدوم و بازداشت شدند.

دعای عرفه را روز گذشته در اقصی نقاط کشور عزیزمان داشتیم که با یک معنویت خاص و با شکوه فراوان و حضور اقشار مختلف برگزار شد که از الطاف الهی است. خدا را شاکریم که این فرصتها را خداوند به ملت عزیز ما داده است.

دیروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی با موضوع غدیر و بزرگداشت دهه امامت و ولایت که برگزار شد، تصمیمات بسیار مهمی برای بزرگداشت غدیر و دهه امامت و ولایت اتخاذ شد. البته باید همه کمک کنند. غدیر هویت ماست، غدیر شخصیت ماست که شایسته است این روز بزرگ و این عیدالله الاکبر با عظمت هرچه تمام‌تر برگزار بشود. ان‌شاءالله.

امام رضا(ع) می‌فرماید: کسی که عید غدیر را گرامی بدارد خداوند خطاهای کوچک و بزرگ او را می‌بخشد و اگر از دنیا برود در زمره شهدا محسوب خواهد شد.

درگیریهای مزدوران اماراتی با سعودیها درعدن شهر یمن داشتیم. و منصور هادی از آنجا فراری شد و خدا را شکر أللّهُمَّ اشغَلِ الظّالِمِینَ بِالظّالِمِینَ اینها به جان همدیگر افتادند. یک زمانی مقابل مظلومین یمن متحد بودند امروز به جان همدیگر افتاده‌اند و دارند این چنین همدیگر را قلع و قمع می‌کنند و می‌کشند.

خدا ان‌شاءالله دشمنان اسلام را خوار و ذلیل و نیست و نابود بگرداند…

امیدواریم که خداوند قلبهای ما را به نور ایمان روشن و منور بگرداند…

حاجات همه ما را به ختم به خیر بگرداند…

مریضان و بیمارانی که التماس دعا گفتند لباس عافیت بر تن همه آنها بپوشاند.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ  إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ  فصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ  إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ