۲۰م، مرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۰م, مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۵۷ ب.ظ | کد خبر: 78025

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی در نشست شورای فرهنگ عمومی دزفول در نهاد امامت جمعه دزفول ضمن تبریک دهه ولایت و امامت گفت: اطعام به نام امیرالمومنین(ع) در روز عید غدیر سفارش شده که لازم است همه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی با کمک‌های مردمی در این طرح شرکت کنند.

امام جمعه دزفول عرفه را روز بندگی، نیایش و استجابت دعا دانست و با تبیین جایگاه غدیر از منظر اسلام گفت: غدیر هویت و شناسنامه مسلمانان و فرصتی برای آزمایش الهی است.

وی افزود: در دهه امامت و ولایت همه موظف به ترویج فرهنگ و بزرگداشت این عید بزرگ مکتبی و اعتقادی هستند.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: با تشکیل اتاق فکری برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی غدیر در رادیو دزفول، برنامه‌ها مسنجم‌تر و خلاقانه‌تر رسانه‌ای شوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول افزود: بیشترین خدمات و کمک‌ها باید به سمت مناطق روستایی و دورافتاده سوق داده شوند و افراد بی بضاعت بیشترین بهره را از برکات غدیر داشته باشند.

وی اظهار داشت: با همکاری حوزه علمیه و شهرداری فضایی در بوستانها و مکان‌های تفریحی برای پاسخگویی به مسائل شرعی در نظر گرفته شود و جشن غدیر در یکی از بوستان‌های ساحلی برگزار شود.

دبیر ستاد غدیر شهرستان دزفول نیز با بیان روزشمار دهه ولایت و امامت افزود: دیدار با خانواده شهدای سادات از جمله برنامه‌های درنظر گرفته شده در این دهه است.

حجةالاسلام سیداسماعیل علوی بر ضرورت فرهنگ سازی غدیر تأکید کرد و گفت: سال گذشته اطعام ۴۴ هزار نفر در روز غدیر مدنظر بود که ۵۰ هزار نفر اطعام شدند؛  امسال نیز افزون بر ۱۰ هزار نفر توسط اوقاف می‌شوند.

وی افزود: پارسال با همکاری آموزش و پرورش و اصناف، ۱۱۴ نانوایی در سطح شهرستان دزفول یک وعده نان رایگان به نام امیرالمومنین(ع) توزیع کردند و یک تن گوشت قربانی بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

حجةالاسلام مصطفی محجوب مدیر هیأت روضةالزهرا دزفول نیز در این نشست با اشاره به توزیع سه روز نان صلواتی در عید غدیر سال گذشته، اظهار داشت: پارسال اطعام ۱۴ هزار نفر مدنظر بود که با استقبال مردم و نیکوکاران به ۱۷ هزار نفر رسید و امسال نیز تلاش می‌شود یک هفته نان صلواتی توزیع شود.

وی افزود: طبخ غذای عید غدیر همزمان با شب عید مقابل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول آغاز و صبح توزیع می‌شوند که از مردم و خیرین تقاضا می‌شود کمک‌ها و اقلام مورد نیاز را به این ستاد تحویل دهند.

وی برپایی ایستگاه صلواتی به مدت یک هفته، پرده خوانی، ویزیت رایگان با حضور پزشکان متخصص، برگزاری جشن غدیر ویژه بانوان و آقایان و ویژه برنامه‌های کودک و نوجوان را از جمله برنامه‌های دهه ولایت و امامت در دزفول عنوان کرد.

در ادامه این جلسه مسئول شورای زکات شهرستان دزفول گفت: طرح اهدای ۱۲ جهیزیه و ۲۸ کمک هزینه جهیزیه از طرف ستاد زکات شهرستان دزفول به دختران ایتام آغاز و برای هر ۱۲ جهیزیه ۱۲۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی با بیان اینکه اقلام ضروری زندگی چون فرش، اجاق گاز، اتو، ماشین لباسشویی، پشتی و پتو خریداری شده است افزود: اقلام مورد نظر با کمک خیرین دزفول و با کمترین هزینه خریداری شده‌اند که در روز عید غدیر به دختران ایتام تحت پوشش کمیته امداد تحویل داده می‌شوند.

حجةالاسلام سعدیان اظهار داشت: یک میلیارد ریال نیز برای کمک هزینه جهیزیه بین ۲۸ نفر دیگر توزیع می‌شود.

وی همچنین از توزیع ۷۰۰ بسته مواد غذایی بین نیازمندان خبر داد و گفت: تحویل گوشت قربانی از ۲ روز پیش آغاز شده و تا عید غدیر ادامه دارد که تا کنون ۲۵ گوسفند قربانی شده است.

غبارروبی مزار امامزادگان، توزیع بسته‌های فرهنگی، برگزاری آئین روز عرفه در آستان سبزقبا(ع)، تجلیل از مداحان غدیر و نیز برگزاری مسابقات ورزشی از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده در شهرستان دزفول همزمان با دهه ولایت و امامت خواهد بود.