۲۰م، مرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۰م, مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۶ ق.ظ | کد خبر: 78006

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه و در تجلیل از این قشر خدوم و فرهیخته یاد شهدای ۱۷ مرداد شهید صارمی، شهید عارفیان و خبرنگارفقید جوان سعید مطیع رسول گفت: خبرنگار در متن جامعه حضور دارد و اهمیت عرصه خبرنگاری و رسانه تا جایی است که سوره‌ای به نام نبأ به معنی خبر در قرآن وجود دارد.

امام جمعه دزفول به گسترش خبر در تمام عرصه‌های زندگی اشاره و تصریح کرد: نقش خبرنگار در فرهنگ جامعه بسیار حائز اهمیت است و تمام جلسات باید با حضور خبرنگاران برگزار شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: مسئولین نباید خود را از خبرنگاران جدا بدانند و از خبرنگار و رسانه فرار کنند و نباید از انتقاد عملکرد خود در رسانه هراس داشته باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: انتقاد پذیری و تحمل انتقاد نشان دهنده جامعه فرهیخته و فرزانه است و گاه اخبار منتشر شده توسط خبرنگاران تلخ است ولی به صلاح است.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر اینکه خبرنگار باید موتورمحرک باشد افزود: خبرنگار باید در کمین سوژه‌ها باشد و گاه خود سوژه خلق کند، سوژه‌هایی که باعث حرکت جامعه شود،

وی افزود: این سوژه ها می تواند روح نشاط و امید را در جامعه بدمد، بنیان خانواده رااستحکام بخشد و دینمداری را تقویت و حریت و آزادمردی را در جامعه نهادینه کند.

وی تأکید کرد: خبرنگار باید تلاش کند که مفسدان و سوء استفاده کنندگان زالو صفت در جامعه احساس امنیت نکنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول به حساسیت و اثرگذاری خبرنگاری در جامعه اشاره و اظهار کرد: خبرنگاری وظیفه‌ ای سنگین و شغلی سخت است و گاه خبرنگار برای انجام وظیفه در معرض آسیبهای حیثیتی قرار می‌گیرد.

امام جمعه دزفول افزود: اگر نقش خبرنگاران در جامعه درست تبیین و فرهنگسازی شود قطعا جامعه رو به پیشرفت خواهد بود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول نیز گفت: این آیین بهانه ای است تا به یاد تلاش صادقانه خبرنگاران از آنها تجلیل شود.

نادر سعادتی فرد افزود: خبرنگاران خدمتگزارانی هستند که در قامت علم و دانش به موشکافی مشکلات می پردازند .

مصطفی عظیمی فر رئیس شورای اسلامی شهر دزفول نیز گفت: موفقیت های گذشته دزفول ناشی از تعامل خبرنگاران با مسوولان است.

وی ضمن گله مندی از برخی افراد که در جایگاه رسانه به ناصواب قلم می زنند از خبرنگارانی که در راستای پیشرفت این شهرستان گام بر می دارند تقدیر کرد.

شایان ذکر است که در این جلسه که با حضور جمعی از خبرنگاران و مسئولین، در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول برگزار شد از ۶۰ نفر از خبرنگاران و همچنین از خانواده‌های شهیدان غلامرضا عارفیان و سعید مطیع رسول با اهدای لوح، تقدیر تجلیل شد.