۱۸م، مرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۸م, مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱۷ ب.ظ | کد خبر: 77957

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه با حضور اقشار مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجةالاسلام والمسلمین شیخ حسین عبدالهی امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

آن کس که حوادث روزگار را به چشم ببیند و از آن پند پذیرد، پرهیزگاریش او را از آلوده شدن به کارهاى شبهه ناک بازمى‌دارد

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی به تبیین خطبه ۱۶ از نهج البلاغه پرداخت و گفت: از منظر امام علی(ع) آن کس که حوادث عبرت آموز روزگار را به چشم ببیند و از آن پند پذیرد، پرهیزگاریش او را از آلوده شدن به کارهاى شبهه ناک بازمى‌دارد.

امام جمعه موقت دزفول افزود: انسانی که خدای متعال را بر گناه ترجیح می‌دهد، لذت می‌برد.

انسانهای متقی باید مراقب تقوای چشم در همه عرصه‌های زندگی باشند

وی با گرامیداشت سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) افزود: آن حضرت از چشمان آلوده به گناه به عنوان دامهای شیطان نام می‌برند بنابراین انسانهای متقی باید مراقب تقوای چشم در همه عرصه‌های زندگی باشند.

خانواده‌ها باید مراقب فرزندان خود در استفاده صحیح از فضای مجازی و ابزارهای نوین باشند

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان این مطلب که خانه حرمی مقدس است تأکید کرد: زیانکارترین افراد کسانی هستند که با استفاده از فضای مجازی خطرناک، خانه خود [این حرم مقدس] را باخته‌اند.

وی افزود: خانواده‌ها باید مراقب فرزندان خود در استفاده صحیح از فضای مجازی و ابزارهای نوین باشند.

خانواده‌های تقوا محور به هر صحنه‌ای چشم نمی‌دوزند

امام جمعه موقت دزفول افزود: غربیها خودشان از فضای مجازی بد اجتناب می‌کنند و به شکر الهی خانواده‌های تقوا محور به هر صحنه‌ای چشم نمی‌دوزند.

اقتدار و سربلندی کشور در گرو فعالیتهای علمی جوانان نخبه، و پیشرفت کشور در گرو نگاه انقلابی و جهادی  است

حجةالاسلام والمسلمین عبداللهی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول به دیدار اخیر نخبگان کشور با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: اقتدار و سربلندی کشور در گرو فعالیتهای علمی جوانان نخبه، و پیشرفت کشور در گرو نگاه انقلابی و جهادی است.

تقدیر از نخبگان خوزستانی در کنکور ۹۸ و کارهای جهادی نخبگان دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

وی از کشفیات جدید جوانان در عرصه‌های مختلف بویژه نانو بعنوان کارهای بزرگ یاد کرد و از موفقیت داوطلبان برتر خوزستانی در کنکور امسال و کارهای جهادی نخبگان دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول تقدیر نمود.

تقدیر از اجرای طرحهای منطقه‌ای و ملی کشور

امام جمعه موقت دزفول همچنین از اختصاص اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریالی عملیات اجرایی چهار بانده کردن جاده حادثه خیز و استراتزیک شوشتر دزفول بطول ۳۰ کیلومتر و نیز از شاهکار مهندسی صنعتی تولید بنزین داخلی توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و عرضه صادراتی آن تقدیر کرد.

خبرنگاران باید با صداقت و صراحت اخبار را منتقل و امانت دار خوبی باشند

وی بمناسبت ۱۷ مرداد با تجلیل از خبرنگاران بویژه شهید صارمی، شهید غلامرضا عارفیان نویسنده و اولین خبرنگار رادیو دزفول و نیز خبرنگار جوان متدین و بسیجی زنده یاد سعید مطیع رسول گفت: خبرنگاران باید با صداقت و صراحت اخبار را منتقل و امانت دار خوبی باشند.

سیستمی شدن فساد در نظام جمهوری اسلامی از اهداف دشمنان است

امام جمعه موقت دزفول با تقدیر از رییس قوه قضاییه به خاطر برخورد قاطع با فساد گفت: سیستمی شدن فساد در نظام جمهوری اسلامی از اهداف دشمنان است که برخوردهای قاطع با فساد نقشه‌های آنها را بی اثر می‌کند.

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: رییس قوه قضاییه برخورد قاطع، سرعت در پیگیری و برخورد با دانه درشتهای مفاسد اقتصادی را در پیش گرفته که باعث شده مردم شتاب بیشتری در برخورد با عوامل فساد احساس کنند.

نظام با هیچ کس رودربایستی ندارد و مفسدان اقتصادی یا در زندانند و یا در حال روانه شدن به زندان هستند

امام جمعه موقت دزفول اظهار داشت: با این برخوردهای قاطع ثابت شد نظام با هیچ کس رودربایستی ندارد و مفسدان اقتصادی یا در زندان به سر می‌برند و یا در حال روانه شدن به زندان هستند.

مسئولان باید مشخص کنند چه برنامه‌ای برای نهادینه کردن عفاف و حجاب در جامعه دارند

حجةالاسلام والمسلمین عبدالهی در ادامه خطبه‌ها درباره وضعیت عفاف و حجاب در جامعه و ابراز نگرانی از بی توجهی به آن گفت: مسئولان باید شبانه روز در این حوزه تلاش کنند و مشخص کنند چه برنامه‌ای برای نهادینه کردن عفاف و حجاب در جامعه دارند و چه تدبیری برای برخورد با هنجارشکنان دارند.

با هرگونه تهاجم فرهنگی و مظاهر فرهنگ غرب که قصد ورود به جامعه ما را دارند در قالب کنسرت و مدگرایی برخورد شود

وی امنیت روحی و روانی خانواده را در گرو پوشش در اجتماع دانست و افزود: با هرگونه تهاجم فرهنگی و مظاهر فرهنگ غرب که قصد ورود به جامعه ما را دارند چه در قالب کنسرت و چه در قالب مدگرایی به شدت برخورد خواهد شد.

میز خدمت در مصلی برقرار شود و مسئولان در جریان مشکلات مردم قرار گیرند

امام جمعه موقت دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌ها از حضور مسئولان در میان مردم و مساجد تقدیر و با گلایه از حضور نیافتن برخی دیگر از مسئولان در بین مردم گفت: درخواست می‌شود میز خدمت در مصلی برقرار شود و مسئولان در جریان مشکلات مردم قرار گیرند.

آنچه که در این انتخابات مهم است حضور حداکثری و  شایسته سالاری است

امام جمعه موقت دزفول همچنین بر شرکت حداکثری در انتخابات اسفند ۹۸ تأکید کرد و گفت: آنچه که در این انتخابات مهم است شایسته سالاری است و اگر غیر از این باشد خیانت به نهاد مجلس محسوب می‌شود.

دو تذکر محلی

وی در خصوص سرقت اخیر از مادر یک شهید در دزفول نیز بیان کرد: پرستار یک مادر شهید بعنوان یک عامل نفوذی سارقان را راهنمایی کرده که اکنون دستگیر شده و در زندان به سر می‌برد.

حجةالاسلام والمسلمین عبدالهی در پایان خطبه‌ها از پخش موسیقی شاد در برخی پارکها و تفرجگاههای دزفول همزمان با شب شهادت امام محمدباقر(ع) انتقاد کرد.

گفتنی است نماز عصر به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول اقامه شد.