۱۴م، مرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۴ ب.ظ | کد خبر: 77920

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در جلسه شورای اداری در فرمانداری این شهرستان ضمن تبریک فرا رسیدن ماه ذی الحجه و اشاره به ۵ مرداد روز نمازجمعه گفت: دعوت به تقوا در خطبه‌های نمازجمعه از وظایف ائمه جمعه می‌باشد.

امام جمعه دزفول پس از تهران دزفول را اولین شهری دانست که در آن نمازجمعه اقامه شد و اظهار کرد: آیت الله قاضی(ره) امام جمعه فقید دزفول دو هفته پس از اقامه اولین نمازجمعه در تهران به امامت آیت الله طالقانی با کسب اجازه از امام راحل نمازجمعه در دزفول را اقامه کرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی سوابق موجود در دزفول را نشان  از تدین و ولایتمداری مردم این شهر دانست و افزود: نمازجمعه یک نماز عادی نیست و در قرآن نیز به شرکت در نمازجمعه سفارش شده است، و مدیران و مسئولین که زیر ذره بین مردم هستند باید به این دستور قرآنی بیشتر توجه داشته باشند.

امام جمعه دزفول با اشاره به روایات فراوانی در خصوص فضیلت نمازجمعه تصریح کرد: در طول هفته اجتماعی معنوی‌تر و مبارک‌تر از نمازجمعه وجود ندارد و حضور مسئولین در نمازجمعه علاوه بر توفیق الهی نشان دهنده تعهد عملی مسئولین به اعتقادات دینی خواهد بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول نمازجمعه‌ها در سراسر کشور را اشعه انوار رهبری عنوان و خاطرنشان کرد: نهاد نمازجمعه و مسئولیت امامت جمعه مسئولیتی اجرایی نیست بلکه معمولا عملکردی خدمت رسان به تمام نهادها و دستگاهها دارد و به مناسبتهای مختلف در موضوعات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نهادی خدمت رسان در سطح کلان کشور است.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: گام اول انقلاب ۴۰ سال طول کشیده و در این مدت دشمنان اسلام مستأصل شده‌اند، همه نهادها  باید در کارکرد خود بازنگری کرده تا  در گام دوم موفق تر باشیم.

امام جمعه دزفول ضمن تقدیر از عملکرد رادیو دزفول در چهلمین سالروز اقامه اولین نمازجمعه و همچنین صدا و سیمای مرکز خوزستان در بها دادان به دزفول گفت: تعاملات خصوصا بین مسئولین و خصوصا در مسائل فرهنگی باید قویتر و منسجم تر باشد.