۱۱م، مرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۱م, مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۰۷ ب.ظ | کد خبر: 77885

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین با صلابت نماز جمعه با حضور اقشار مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجةالاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی دزفولی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

هرکس جامه تقوی بپوشد کارهای خوب او آشکار می‌شود و عملش به سرانجام می‌رسد و موجب رستگاری وی می‌شود

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: امیر مؤمنان حضرت علی(ع) فرمودند: هرکس جامه تقوی بپوشد کارهای خوب او آشکار می‌شود و عملش به سرانجام می‌رسد و موجب رستگاری وی می‌شود.

مباحث علمی امام محمد تقی(ع) برغم سن کم آن حضرت موجب توجه علما و پژوهشگران فراوان عصر خویش گردید

امام جمعه دزفول در ادامه با اشاره به سالروز شهادت امام جواد(ع) به تبیین جایگاه و شخصیت علمی آن حضرت پرداخت و اظهار داشت: مباحث علمی امام محمد تقی(ع) برغم سن کم آن حضرت موجب توجه علما و پژوهشگران فراوان عصر خویش گردید.

امام جواد(ع) در علم، عالمی برجسته و در تقوا و بندگی خدا، ممتاز و اهل کرم و بخشش بودند

وی افزود: امام جواد(ع) در علم، عالمی برجسته و در تقوا و بندگی خدا، ممتاز و اهل کرم و بخشش بودند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: تقوای نمونه آن حضرت به حدی بود که مأمون آن امام همام را به عنوان داماد خود انتخاب کرد.

مؤمن از سوی خداوند متعال توفیق پیدا می‌کند، پند دهنده درونی دارد و نصیحت پذیر است

وی سپس به بیان حدیثی در خصوص خصلتهای یک مؤمن از منظر امام جواد(ع) پرداخت و افزود: مؤمن از سوی خداوند متعال توفیق پیدا می‌کند، پند دهنده درونی دارد و نصیحت پذیر است.

الگو گرفتن ازسبک ساده و بی آلایش امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) می‌تواندجوانان را به سعادت و خوشبختی برساند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام جواد(ع) به سالروز پیوند ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره کرد و گفت: الگو گرفتن از سبک ساده و بی آلایش این زوج معصوم می‌تواند جوانان را به سعادت و خوشبختی برساند.

رعایت مهریه سبک و اجتناب از تشریفات و ظواهر مادی موجب آسان شدن ازدواج می‌شود

امام جمعه دزفول با تبیین مزایای ازدواج به موقع جوانان و توجه به امر حیاتی آن افزود: رعایت مهریه سبک و اجتناب از تشریفات و ظواهر مادی موجب آسان شدن ازدواج شده و بسیاری از مشکلات زندگی را مرتفع می‌نماید.

مسئولان ذیربط در تعامل با خبرنگاران اهتمام بیشتری ورزند

خطیب نماز جمعه دزفول در آستانه ۱۷ مرداد روز خبرنگار به نقش خبرنگاران و جایگاه آنها در اطلاع رسانی و انتقال مشکلات مردم به مسئولان اشاره کرد و اظهار داشت: خبرنگاران با انتقال و نشر و قایع در خدمت به جامعه جایگاه ویژه‌ای دارند و جا دارد مسئولان ذیربط در تعامل با آنها اهتمام بیشتری ورزند.

آیت الله قاضی(ره) بعنوان اولین امام جمعه دزفول نمادی از مقاومت بود

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز با اشاره به سالگرد برپایی نماز جمعه، از آیت الله قاضی(ره) بعنوان اولین امام جمعه دزفول یاد کرد و افزود: این روحانی فاضل و انقلابی در دوران انقلاب و دفاع مقدس نقش ویژه‌ای در مقاومت و در مقابل رژیم بعثی ایفا کرد.

تحریم وزیر خارجه ایران توسط آمریکا نشان از ناکامی آمریکائیها در مقابله با مقاومت ملت ایران دارد

وی همچنین اقدام اخیر دولتمردان آمریکا در تحریم وزیر خارجه کشورمان را محکوم کرد و افزود: این حرکت آمریکا ناشی از ناکامی آمریکائیها در مقابله با مقاومت ملت ایران است.

ادامه حفظ عزت، حکمت و مصلحت شکست آمریکا را در پی خواهد داشت

وی افزود: دستگاه دیپلماسی با پشتوانه مردم و با قدرت مبتنی بر عزت، حکمت و مصلحت که از مسئولیتهای خطیر مسئولان، نهادها و وزارتخانه‌های کشور است از منافع ملی کشور حمایت کرده و شکست آمریکا را رقم خواهد زد.

تقویت جبهه مقاومت تنها راهکار شکست استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی است

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌ها به اهمیت وحدت امت اسلامی و جبهه مقاومت پرداخت و با اشاره به حضور دو شخصیت لبنانی و فلسطینی در نماز جمعه دزفول گفت: تقویت جبهه مقاونت تنها راهکار شکست استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی است.

گرایش کشورهای عربی به جبهه مقاومت آغازی در محو اسرائل غاصب است

وی حرکت جدید برخی کشورهای عربی در گرایش به جبهه مقاومت را مهم برشمرد و گفت: این حرکت می‌تواند آغازی برای محو اسرائیل و اقامه نماز در قدس شریف باشد.

تقدیر از نیروی انتظامی و درخواست ارائه راهکار فرهنگی در حفظ شئونات اسلامی

امام جمعه دزفول در پایان خطبه‌ها از نیروی انتظامی و مسئولین محترم این نیرو در برخورد با مجرمان و کسانی که سبب ناامنی جامعه می‌شوند تقدیر کرد و خواستار رعایت شئونات اسلامی در بوستان ساحلی و ارائه راهکار برای حل مشکلات فرهنگی در مناطق تفریحی شد.

حضور دو شخصیت لبنانی و فلسطینی در نماز جمعه دزفول

گفتنی است پیش از اقامه نماز عصر شیخ حسین الغبریس عضو شورای راهبردی و معاونت روابط بین الملل تجمیع مقاومت اسلامی لبنان درخصوص اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه و پیروزیهای جبهه مقاومت در مقابل صهیونیستها مطالبی را بیان کرد.

همچنین در آئین نماز جمعه دزفول دکتر مصطفی الدولی نماینده جنبش حماس در سوریه و لبنان نیز شرکت داشت.