۶م، مرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
درراستای منویات مقام معظم رهبری مبنی برارتباط ائمه جمعه با جوانان

امام جمعه دزفول در دیدار صمیمی با جوانان به بحث و تبادل و نظر با آنها پرداخت.

زمان انتشار: ۶م, مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۴:۱۹ ب.ظ | کد خبر: 77795

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در روز ۵ مرداد چهلمین سالروز اقامه اولین نمازجمعه در کشور جلسه‌ای با حضور نمایندگانی از اقشار مختلف جوانان در نهاد امامت جمعه دزفول با امام جمعه دزفول تشکیل شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی حضور مسئولین در جلسه را نشان از دغدغه‌مندی آنان نسبت به مسائل جوانان دانست و گفت: دشمن سعی دارد که امید را از جوانان بگیرد، همه ما موظف هستیم که همزمان با بیان مشکلات، کارهای صورت گرفته را بیان و امید آفرینی کنیم چراکه اگر دشمن موفق شد به هدف خود رسیده است.

امام جمعه دزفول با اشاره به ضرورت تشکیل جلسات به جوانان افزود: با شنیدن نظرات جوانان، مسئولین به مسائل اجتماعی و فرهنگی شهر اشراف بیشتری یافته و می‌توانند راهکار بهتر ارائه کنند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی که بالاترین شورای فرهنگی شهرستان است و برای کارهای فرهنگی سیاستگذاری می‌کند، یکی از سازوکارهای نهاد امامت جمعه است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ضمن تأکید بر باور داشتن جوانان اظهار کرد: انتصاب حاج آقای عبداللهی به سمت امام جمعه موقت، یکی از موارد بها دادن به جوانان است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) دزفول که بنده تولیت آن را به عهده دارم از حوزه‌های فعال استان می‌باشد که مسئولین آن اکثرا جوانان بسیار فعال هستند.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه اعضای نهاد امامت جمعه دزفول در کل کشور کم نظیر و در استان بی نظیر است گفت: مجموعه‌های فرهنگی وابسته به این نهاد چون مهدویت، حوزه‌های علمیه خواهران و برادران، مرکز کوثر و سایر مجموعه‌ها همه را بدون اختصاص بودجه‌های دولتی تأمین می‌کنیم.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی صبغه کاری خود را فرهنگی دانست اگرچه کار سیاسی و اجتماعی نیز انجام می‌شود و افزود: در حال پیگیری مراکزی چون تأسیس دانشگاه امیرالمؤمنین و مراکز دیگر علمی و فرهنگی تخصصی در شهرستان هستم.

امام جمعه دزفول موضوعات فرهنگی را دغدغه همه دانست و تصریح کرد: وظیفه امام جمعه انجام کارهای فرهنگی است نه کارهای اجرایی ولی به دلیل اعتبار و جایگاه امام جمعه تلاش می‌کنم از نیروهای توانمند و بدور از مسائل قومیتی در دزفول استفاده شود.

امام جمعه دزفول از وظایف ذاتی امام جمعه را ایجاد وحدت و همدلی جامعه دانست و افزود: وجود مسائل خلاف شئونات اخلاقی در جامعه قابل توجیه نیست، برای حل مشکلات جامعه باید خود همت داشته باشیم، خود را باور کنیم، دست به دست هم دهیم و با همفکری و ارائه راهکار، مشکلات جامعه را حل کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول گفت: باید واقعیات جوان امروز را بپذیریم، مشکلات جوانان را درک کنیم و بنا بر تأکید همیشگی بنده مهمترین کار این است که آبروی افراد حفظ شود.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر شناخت اولویت‌های جامعه گفت: نباید از حجم مشکلات ترسید بلکه باید مشکلات را زمینه‌ای برای حرکت رو به جلو دانست.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی حفظ روحیه همکاری و تعامل را برای خدمت به مردم ضروری دانست و افزود: نهاد امامت جمعه یک نهاد خدمت رسان به همه دستگاهها و نهادها است و امام جمعه در خطبه‌ها به تناسب زمان و موقعیت به بیان جایگاه و مشکلات نهادها می‌پردازد.

امام جمعه دزفول صبغه مردمی دفتر امام جمعه دزفول را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: نخبگان فرهنگی، ورزشکاران، تلاشگران عرصه فرهنگ و خادمان جامعه که با اخلاص و تمام توان تلاش می‌کنند سرمایه هستند و باید آنها را حمایت کرد.