۵م، مرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۵م, مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۸:۳۲ ب.ظ | کد خبر: 77782

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةلاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول همزمان با ۵ مرداد گرامیداشت چهلمین سال برپایی نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در تهران در نشست خبری با اصحاب رسانه در شهرستان دزفول گفت: تریبون نماز جمعه در خدمت رشد و تعالی جامعه است و مطالبات مردم از این تریبون به گوش مسئولان می‌رسند.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: نماز جمعه بعنوان یک رسانه به فرهنگ جامعه و نظام جمهوری اسلامی خدمت می‌کند.

وی بر اهمیت نماز جمعه تأکید کرد و افزود: آیت الله قاضی نخستین نماز جمعه دزفول را ۴۰ سال پیش، بعد از تهران در کلوپ ورزشی این شهرستان اقامه کرد که در طول این سالها با وجود فراز و نشیبهای فراوان بدون وقفه تداوم داشته است.

امام جمعه دزفول نهاد نماز جمعه را یک نهاد خدماتی دانست و گفت: نمازجمعه دزفول یکی از شلوغ ترین نمازجمعه‌های خوزستان است که تلاش داشته برنامه‌های شورای سیاستگذاری را به نحو احسن اجرا کند ولی با ظرفیتهای ‌ویژه شهرستان دزفول، جای کار بیشتر با ارائه امکانات بیشتر وجود دارد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی مصالح شهر را اولویت مسوولان دانست و گفت: استیفای حقوق مردم یکی از اصول نهاد امامت جمعه است.

امام جمعه دزفول از رسانه ها دعوت کرد مشکلات مردم را رصد و کمبودهای مردم را اطلاع‌رسانی و پیگیری کنند.

امام جمعه دزفول درخصوص راه اندازی میز خدمت در مصلای جمعه نیز گفت: نهاد امامت جمعه می‌تواند رابط خوبی بین مردم و مسئولان باشد لذا می‌توان با ارتباطی دوطرفه و استقبال مردم، میز خدمت را در مصلا برقرار کرد تا مشکلات مردم در فضایی معنوی مطرح و رسیدگی شوند.

وی درخصوص معضل امنیت در شهرستان دزفول گفت: با پیگیریهایی که با مسئولان ذیربط انجام گرفت خوشبختانه تحولاتی در نیروی انتظامی دزفول رخ داد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ضریب امنیت شهرستان ارتقا یافته است، افزود: همکاری خوب نیروی انتظامی و دادستانی در برقراری امنیت قابل تقدیر است.

امام جمعه دزفول در خصوص قلیان سراها نیز گفت: طبق قانون با قلیان سراها برخورد و نسبت به پلمب آنها اقدام شده است.

امام جمعه دزفول در خصوص فعالیتهای زودهنگام انتخاباتی گفت: تریبونهای زودهنگام انتخاباتی باید رصد شوند و درخصوص انتخابات قانون فصل الخطاب باشد.

امام جمعه دزفول در خصوص برگزاری کنسرت در شهرستان دزفول نیز گفت: باید با ابتذال اخلاقی در جامعه برخورد شود، برگزاری کنسرت نیاز به مجوزهای قانونی و تعهد اخلاقی برای جلوگیری از هنجارشکنی دارد.

وی ادامه داد: برگزاری نشست فقه هنر در دزفول نشانه دید باز مسئولان فرهنگی این شهرستان است ولی شرایط باید برای برگزاری کنسرت موسیقی فراهم و مقررات رعایت شوند.

وی افزود: باید شرایط جوانان در جامعه را درک کنیم و به حرف آنها گوش دهیم تا ضمن برقراری تعامل سازنده ارتباطی دوطرفه برقرار شود.

امام جمعه دزفول پاسخگویی مسئولان به رسانه‌ها را از مطالبات بحق مردم دانست و گفت: دفتر کار مسئولان باید شیشه‌ای باشد و مطالبات مردمی براحتی از طریق رسانه‌ها مطرح و پاسخگویی شوند.

همچنین خبرنگاران در این دیدار صمیمی برخی از مشکلات خود را در خصوص اطلاع رسانی خبرنگاران و ضرورت تعامل بیشتر مسئولان ادارات با امام جمعه دزفول مطرح کردند.