۴م، مرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۴م, مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۰۲ ب.ظ | کد خبر: 77761

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلیمن سید محمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

تقوا درخانواده و تمامی عرصه‌های زندگی باید بصورت عملی پیاده شود

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی گفت: تقوا در خانواده، در رفتار با همنوعان، در محل کار و تمامی عرصه‌های زندگی باید بصورت عملی پیاده شود.

اهمیت جایگاه نماز جمعه از منظر یکی ازسوره‌های قرآن به همین نام

امام جمعه دزفول در ادامه به مناسبت گرامیداشت ۵ مرداد چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به اهمیت جایگاه نماز جمعه از منظر یکی ازسوره‌های قرآن به همین نام پرداخت و گفت: نمازجمعه بزرگترین اجتماع عبادی سیاسی هفته در میان مسلمانان است که اثر عبادی و تلطیف روح و جان در انسانها است.

وی افزود: در این آیه پروردگار متعال مردم را از خرید و فروش منع و به ذکر خدا که نماز جمعه است دعوت می‌نماید.

حضور در نماز جمعه از دستورات قرآنی و ائمه اطهار است

امام جمعه دزفول حضور در نماز جمعه را از دستورات قرآنی و ائمه اطهار برشمرد و اظهار داشت: به فرموده امام صادق(ع) هیچ قدمی بسوی نماز جمعه برداشته نمی‌شود مگر اینکه او را از آتش جهنم دور می‌سازند.

امام جمعه باید ملازم به تقوا و اخلاق باشد

خطیب نماز جمعه دزفول به بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه کشور اشاره کرد و گفت: یکی از نیازهای جامعه و زمینه ساز حل بسیاری از  مشکلات مادی و معنوی جامعه تقوا است، که امام جمعه باید ملازم به تقوا و اخلاق باشد.

حمایت ائمه جمعه از جریانهای انقلابی، کشور را در مسیر پیشرفت قرار خواهد داد

وی با تأکید بر حمایت ائمه جمعه از جریانهای انقلابی گفت: رعایت این مسئله  کشور را در مسیر پیشرفت قرار خواهد داد.

یکی از عرصه های تقوا استفاده صحیح از فضای مجازی است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول گفت : یکی ازعرصه‌های تقوا استفاده صحیح از فضای مجازی است.

در فضای مجازی باید اخباری را پذیرفت که صحیح و قابل قبول باشد

امام جمعه دزفول افزود: در استفاده از این فضا نباید به دروغ پردازی، شایعه و هتک حرمت اشخاص پرداخت و مخاطب نیز باید اخباری را بپذیرد که صحیح و قابل قبول باشد.

نماز جمعه یکی از توفیقات الهی نظام جمهوری اسلامی ایران است

وی اولین نماز جمعه در ۵ مرداد ۵۷ در تهران به امامت آیت الله طالقانی را گرامی داشت و افزود: نماز جمعه یکی از توفیقات الهی نظام جمهوری اسلامی ایران است که ائمه جمعه در ۹۰۰ نقطه کشور مردم را به تقوا، وحدت، آگاهی بخشی و بصیرت افزایی دعوت می کنند.

تبیین مشخصات امام جمعه در طراز انقلاب اسلامی

امام جمعه دزفول بازنگری در نماز جمعه را امری ضروری دانست و به تبیین مشخصات امام جمعه در طراز انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت: امام جمعه بایدحقیقتا مردمی باشد و آیت الله قاضی(ره) حق بزرگی به نماز جمعه دارد و ایشان دوهفته پس از تهران با اجازه از امام راحل اولین نماز جمعه را درکلوپ ورزشی دزفول برگزار کرد که این مهم از افتخارات این شهرستان است.

 سلوک عملی، انس با مردم، پیگیرمشکلات مردم و انتقال آنها به مسئولان از وظایف ائمه جمعه است

وی سلوک عملی، انس با مردم، پیگیر مشکلات مردم و انتقال آنها به مسئولان، درک درد مردم و روحیه انقلابی را از ویژگیهای مهم ائمه جمعه در طراز انقلاب اسلامی برشمرد.

روباه پیر فکر کرده می‌تواند با سناریوی بحران آفرینی با دلاورمردان ایرانی پنجه در پنجه شود

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز با اشاره به توقیف نفتکش ایرانی توسط انگلیس گفت: روباه پیر فکر کرده می‌تواند با سناریوی بحران آفرینی در خلیج فارس با دلاورمردان ایرانی پنجه در پنجه شود.

پیروزی نهایی از آن سپاه پاسداران و نیروهای انقلابی است

وی توقیف نفتکش ایران را اقدامی احمقانه خواند و افزود: انگلیس ملت ایران را به خوبی نشناخته و پیروزی نهایی از آن سپاه پاسداران و نیروهای انقلابی است.

تقدیر از پلیس اماکن دزفول

امام جمعه دزفول با تقدیر از پلیس اماکن دزفول بابت تعطیلی برخی قلیان سراها اظهار داشت: این قلیان سراهای بدون مجوز به مکانی برای فساد تبدیل شده بودند که خوشبختانه پلمب شدند.

تقدیر از تلاش نیروی انتظامی در دستگیری سارقان

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی ضمن تقدیر از تلاش نیروی انتظامی در دستگیری سارقان و مخلان نظم و امنیت افزود: یک باند سارق مسلح اخیرا با اقدام قاطع نیروی انتظامی متلاشی شد که در جریان این اقدام ۲ مأمور نیروی انتظامی نیز مجروح شدند.

نمایشگاه عکس از آیین های نماز جمعه دزفول در مصلای این شهر

گفتنی است بمناسبت گرامیداشت چهلمین سالروز اولین نماز جمعه کشور نمایشگاه عکس از آیین های نماز جمعه دزفول در مصلای این شهرستان برگزار و از نهادهای فعال نماز جمعه و خانواده معزز شهدا از جمله حجالاسلام والمسلمین قاضی برادر شهید سید هبت الله قاضی تقدیر شد.