۳۱م، تیر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۱م, تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷ ب.ظ | کد خبر: 77730

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آستانه فرارسیدن ۵ مرداد چهلمین سالروز اقامه نمازجمعه در نظام جمهوری اسلامی ایران جلسه‌ای با حضور مدیر کل و معاونین صدا و سیمای مرکز خوزستان و ائمه جمعه استان برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این جلسه موضوع نیاز روز جامعه که در بیانیه گام دوم انقلاب آمده است را موضوعی مهم دانست و گفت: مقام معظم رهبری در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی با یک مرزبندی در تمام دستگاهها و نهادهایی که منتسب به رهبری هستند تحول ایجاد کردند که باید به آن توجه شود.

امام جمعه دزفول افزود: مقام عظمای ولایت عملا فرمودند که باید در چهل سالگی انقلاب تجدید نظر شود و چون نهاد امامت جمعه نماد برجسته‌ای از روحانیت است و صدا و سیما می‌ تواند بیانگر نقش روحانیت در جامعه باشد در این راستا نقش مهمی ایفا می‌کند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: نمازجمعه به تمام نهادها و ارکان جامعه خدمات رسانی می‌کند چراکه در خطبه‌ها به مناسبتها توجه ویژه می‌شود و حتی اگر نقد هم شود در جهت خدمت به آن دستگاه می‌باشد در حالیکه این رابطه متقابل نیست و نهادها به نمازجمعه و مشکلات آن به خوبی توجه ندارند.

امام جمعه دزفول به استفاده بیشتر از ائمه جمعه استان در صدا و سیما اشاره کرد و افزود: بعضی از شهرها ظرفیت اینکه در صدا و سیما یک ویژه برنامه داشته باشند را دارند تا درخصوص جایگاه و نقش نمازجمعه برنامه ویژه تهیه و پخش شود.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر پرداختن بیشتر صدا و سیما به فضیلت نمازجمعه تصریح کرد: اولین نمازجمعه دزفول یک هفته پس از اقامه اولین نمازجمعه در تهران، در تاریخ ۱۲ مرداد سال ۱۳۵۸ به امامت آیت الله قاضی امام جمعه فقید دزفول و بسیار باشکوه برگزار شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: از نقاط قوت استان نقش ائمه جمعه استان در دوران دفاع مقدس می‌باشد که باید همواره به آن توجه شود و می‌توان از ظرفیت صدا و سیما در معرفی ائمه جمعه استان استفاده شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی همچنین از صدا و سیما خواست که اجازه تولید چند برنامه در خصوص نمازجمعه و نقش آن توسط رادیو دزفول را بدهند.