۲۱م، تیر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۱م, تیر ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۵ ب.ظ | کد خبر: 77603

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلیمن سید محمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

پارسایی در دین، تلاش برای خدا، راستگویی در سخن و برگرداندن امانت از ویژگیهای پروا پیشگان است

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز به تبیین تقوای الهی از منظر امام حسن عسکری(ع) پرداخت و گفت: پارسایی دردین، تلاش برای خدا، راستگویی درسخن و برگرداندن امانت از ویژگیهای پروا پیشگان است.

تبیین سبک زندگی از منظر یکی از احادیث جذاب امام رضا(ع)

امام جمعه دزفول در آستانه ولادت ثامن الحجج امام رضا(ع) به تبیین سبک زندگی از منظر یکی از احادیث آن حضرت پرداخت و افزود: عقل و خرد شخص مسلمان با دارا بودن ده خصلت کامل می‌شود.

انسانی که از او آرزوی خیر رود و مردم از شر و بدی او در امان باشند

وی به بیان خصلتهای ده گانه پرداخت و افزود: از منظر آن امام همام انسانی که از او آرزوی خیر رود و مردم از شر و بدی او در امان باشند و اگر دیگران از او حاجت بخواهند دلگیر نشود.

انسانهایی که از کسب علم در طول عمرشان خسته نمی‌شوند و فقر را برای رضا خدا تحمل می‌کنند

وی در ادامه از انسانهایی که ازکسب علم و دانش در طول عمرشان خسته نمی‌شوند و فقر را برای رضا خدا تحمل می‌کنند و  بدنبال گمنامی و الگو قرار دادن دیگر افراد نیکوکار هستند بعنوان خصلتهای دیگر مسلمانان عاقل و خردمند یاد کرد.

حجاب مایه شخصیت زن مسلمان است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با تبریک سالروز میلاد امام رضا(ع) به سالروز قیام خونین مسجد گوهرشاد علیه کشف حجاب رضاخان  اشاره کرد و اظهار داشت: عفاف و حجاب از گذشته‌های دور مورد توجه دشمنان بوده چراکه حجاب مایه شخصیت زن مسلمان است.

بی غیرتی هیچ توجیهی ندارد و بسیاری از معضلات جامعه از بی غیرتی مردان است

وی با بیان اینکه زنان مسلمان در عرصه‌های ورزشی بین المللی نیز پایبند به حجاب هستند، افزود: بی غیرتی هیچ توجیهی ندارد و بسیاری از معضلات جامعه از بی غیرتی مردان است.

برخی از والدین دختران خود را با لباس‌های نامناسب در معرض دید نامحرمان قرار می‌دهند

امام جمعه دزفول حجاب را حد الهی دانست و اظهار داشت: برخی از والدین دختران خود را با لباس‌های نامناسب در معرض دید نامحرمان قرار می‌دهند که کار بسیار ناشایستی است و آسیب‌های زیادی به جامعه وارد می‌کند.

دیدگاه امام راحل و انقلابیون مسلمان، اسلام ناب محمدی و دشمنان اسلام، اسلام آمریکایی است

وی با اشاره به آغاز کنگره بزرگ حج گفت: دیدگاه امام راحل و انقلابیون مسلمان، اسلام ناب محمدی و دشمنان اسلام، اسلام آمریکایی است.

حج از موهبتهای بزرگی الهی است که مسلمانان مجد و عظمت خود را به رخ جهانیان می‌کشند

وی افزود: حج از موهبتهای بزرگی الهی است که مسلمانان مجد و عظمت خود را به رخ جهانیان می‌کشند.

شورای نگهبان یاید در عرصه انتخابات پیش رو مراقب نفوذیهای دشمن باشد

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نمازجمعه سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان را گرامی داشت و اظهار کرد: این شورا نقش کلیدی در حفظ و حراست و صیانت از انقلاب اسلامی و ارکان نظام جمهوری اسلامی دارد و یاید در عرصه انتخابات پیش رو مراقب نفوذیهای دشمن باشد.

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه به تهدید آمریکایی‌ها برای حمله جزئی به خاک ایران اشاره کرد و گفت: کوچک‌ترین تعرض به خاک ایران با قدرت تمام و به صورت گسترده پاسخ داده می‌شود.

هرگونه تعرض به خاک ایران به صورت قاطع و بی نهایت پاسخ داده خواهد شد

وی افزود: آمریکا به ایران پیام داده بود اجازه دهید چند نقطه غیرحساس را بزنیم تا از یک سو پاسخی به سرنگونی پهپاد داده باشیم و از سوی دیگر افکار عمومی آمریکا را اقناع کنیم ولی مسئولان ما به آنها اعلام کردند به هرگونه تعرض به خاک ایران به صورت قاطع و بی نهایت پاسخ داده خواهد شد.

راهزنی توقیف کشتی نفتکش ایرانی توسط انگلیس به طور قطع پاسخ داده خواهد شد

امام جمعه دزفول با اشاره به توقیف کشتی نفتکش ایرانی توسط انگلیس گفت: این راهزنی به طور قطع پاسخ داده خواهد شد.

امارات از بیم حملات یمنی‌ها قصد خارج شدن از جنگ را دارد

وی درخصوص حمله عربستان به یمن اظهار داشت: رونمایی یمنی‌ها از پهپادهای جدید، معادلات جنگ را تغییر داد علاوه بر آن یمنی‌ها ۳۰۰ نقطه حساس امارات و عربستان را شناسایی کرده‌اند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی افزود: هر لحظه امکان حمله به این نقاط حساس وجود دارد لذا امارات از بیم این حملات، قصد خارج شدن از جنگ را دارد.

عربستان سعودی در راستای اهداف اسرائیل گام برداشته است

خطیب نمازجمعه دزفول افزود: عربستان سعودی نیز با وجود هزینه‌های فراوان و قتل انسان‌های بیگناه هیچ نتیجه‌ای در جنگ با یمن کسب نکرده و با این کار در راستای اهداف اسرائیل گام برداشته است.

نظارت مسئولان ذیربط بر گرانی‌ها امری ضروری است

امام جمعه دزفول با انتقاد از گرانی‌ها و تورم لجام گسیخته بیان کرد: این گرانی‌ها مردم را تحت فشار گذاشته‌اند و گویا نظارتی بر بازار نیست.

وی با اشاره به رفتارهای تجملاتی برخی مسئولان گفت: برخی از مسئولان هزینه‌ زیادی برای تغییر دکوراسیون اتاق خود می‌کنند که هیچ ضرورتی ندارد.

مردم مراعات همدیگر را در امر اجاره و کرایه واحدهای مسکونی و اجتناب از گرانی‌ها داشته باشند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه برخی گرانی‌ها به مردم بازمی‌گردد از مالکان، پزشکان، بازاریان و همه اصناف خواست بی دلیل و بی حساب و کتاب اجناس را گران نکنند و مراعات مردم را داشته باشند.

خطیب نمازجمعه دزفول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات گاومیش داران دزفول گفت: گاومیش داری یک صنعت مهم در شهرستان است و باید مورد حمایت قرار گیرد.

مسئولان باید به مشکلات گاومیش داران زحمت کش رسیدگی کنند

وی با بیان اینکه دزفول رتبه نخست تولید گوشت قرمز و رتبه دوم تولید شیر خوزستان را دارد، افزود: اکنون بسیاری از گاومیش داران به دلیل مشکلات فراوان قصد رها کردن این شغل را دارند و مسئولان باید به مشکلات این قشر زحمت کش رسیدگی کنند.

انتقاد از برقرار نشدن پرواز دزفول – مشهد در سال جاری

امام جمعه دزفول همچنین با انتقاد از برقرار نشدن پرواز دزفول – مشهد در سال جاری گفت: انتظار می‌رود مسئولان برقراری این پرواز را پیگیری کنند.

انتقاد از تخریب چند خانه در روستای پامنار

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی در پایان خطبه‌ها درخصوص تخریب چند خانه در روستای پامنار افزود: متأسفانه در روستای پامنار چند خانه از خانواده‌های ایثارگر تخریب شده ولی خانه‌های اطراف آن تخریب نشده‌اند که لازم است، در این رابطه قانون برای همه به طور یکسان اجرا شود.