۱۷م، تیر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۲ ب.ظ | کد خبر: 77556

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه کمیسیون خدمات شهری که با حضور مسئولین و مدیران شهرستان در نهاد امامت جمعه دزفول تشکیل شد ضمن تبریک دهه کرامت گفت: توان فراوانی برای جلوگیری از معضلات اخلاقی در جامعه و جا انداختن برخی ارزشها وجود دارد ولی همت بلند می‌طلبد.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: تفریحگاه علی کله وگردشگری در دزفول موضوعی است که نیاز به بررسی دارد، باید احساس مسئولیت کرده و فضای امن در اماکن تفریحی بوجود آورد تا حقوق شهروندان ضایع نشود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: استفاده از ظرفیتهای معنوی با هدف بالا بردن سطح فرهنگ جامعه و آموزش احترام به حقوق دیگران ضروری است، گام بلندی است که دزفول را معرفی می‌کند، هم موجب رضایت شهروندان می‌شود و هم کارنامه موفقی برای مسئولین خواهد بود.

امام جمعه دزفول به ریشه و پیشینه دزفول اشاره کرد و گفت: نتایج آمار نظر سنجی از مردم دزفول در خصوص مسائل مذهبی، فرهنگی و اجتماعی نشان از تدین و فرهنگ شهروندان دارد، سرمایه معنوی و فرهنگی دزفول محسوب می‌شود که باید از آن حراست کرده و آنرا ارتقا بخشید.

امام جمعه دزفول معنویت و اخلاق را گمشده امروز جامعه دانست و تأکید کرد: می‌توان برای شناساندن دزفول تابلوهایی با جملات معنوی و اخلاقی با هدف حفظ پیشینه تدین و معنویت شهرستان در ورودیهای شهر نصب کرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: می‌توان کارگروهی تشکیل داد تا با بازدید میدانی از محل، راه حلی برای مدیریت ناهنجاریهای موجود یافته و فضاهای تفریحی را قانونمند کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تصریح کرد: مدفن دست و پاهای شهدا در دزفول منحصربفرد است باید با حفظ سادگی قدمت آن اطراف محل را با طرحهای زیبا و ساخت المان زینت داد و جهت احترام و استفاده از نظرات خوب شهروندان فراخوانی برای نامگذاری محل داده شود.

دوایی‌فر شهردار دزفول در این جلسه گفت: باید برای مسائل شهرستان مطالبه‌گر بود، طرحهایی را پیشنهاد و انجام داد که نتیجه قابل قبولی حاصل شود و از حواشی و طرح پیشنهادات شکست خورده گذشته پرهیز نمود.

وی افزود: آثار متعدد و ارزشمندی در شهرستان وجود دارد که ناشناخته مانده‌اند، می‌توان برنامه‌هایی برای حفظ و احیا ارزشها و آثار دفاع مقدس در شهرستان در قالب پلان گردشگری دفاع مقدس طرح و ارائه داد.

همچنین گراوندی فرمانده نیروی انتظامی در خصوص راه اندازی پاسگاه ساحلی علی کله گفت: یکی از دغدغه‌های نیروی  انتظامی تأمین امنیت پارک ساحلی می‌باشد و ما برای راه اندازی پاسگاه ساحلی آمادگی کامل داریم.

در ادامه جلسه جولایی مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول گفت: ارائه هر طرح باید با آگاهی از فرهنگ عامه و حقوق شهروندی و با بررسی همه جوانب طرح از جمله محدودیتهای آن همراه باشد تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

شایان ذکر است که در این جلسه موضوعات و معضلات اخلاقی شهرستان و تفریحگاهها بررسی و برای رفع آنها راهکارهایی نیز ارائه گردید.