۱۴م، تیر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

امام رضا(ع) معدن علم و حکمت است و از وجود مبارک آن حضرت باید درس حکمت آموخت.+ متن کامل خطبه‌ها

امام رضا(ع) بعنوان فقیه آل محمد شناخته شده است و آن امام همام در تقابل علمی در برابر دانشمندان ادیان دیگر در مرو توانست تشیّع را تثبیت نماید.

زمان انتشار: ۱۴م, تیر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۸ ب.ظ | کد خبر: 77513

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلیمن شیخ عبدالحسین خسروپناه امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

تقوای علمی معرفتی و عملی بخشی از تقوای الهی است

خطیب موقت نمازجمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به تقوای الهی گفت: تقوای علمی معرفتی و عملی بخشی از تقوای الهی است که انسان باید در گفتار رفتار و کردار خود به آن پایبند باشد.

به ساحتهای دیگر تقوا از جمله منشی و بینشی باید اهتمام ورزید

امام جمعه موقت دزفول افزود: به ساحتهای دیگر تقوا از جمله منشی که مربوط به درون انسان و تقوای بینشی که مرتبط به فکر، اندیشه و تخیلات الهی انسان است باید اهتمام ورزید.

تبیین آداب معاشرت از منظرامام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س)

حجةالاسلام والمسلمین خسرو پناه در ادامه با تبریک دهه کرامت میلاد امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) به تبیین آداب معاشرت از منظر آن دو بزرگوار پرداخت و افزود: حضرت معصومه(س) شخصیتی است که قرنها بسیاری از علما و اندیشمندان از آن حضرت کسب فیض می‌کنند بطوریکه ملا صدرا فیلسوف برجسته جهان اسلام برای حل مشکلات علمی خود به آن حضرت متوسل می‌شد.

امام رضا(ع) معدن علم و حکمت است و از وجود مبارک آن حضرت باید درس حکمت آموخت

دکتر خسروپناه در ادامه با تأکید بر شناخت بیشتر امام رئوف امام رضا(ع) گفت: آن حضرت معدن علم و حکمت است و از وجودمبارک امام رضا(ع) باید درس حکمت آموخت.

امام رضا(ع) در تقابل علمی در برابر دانشمندان ادیان دیگر در مرو توانست تشیّع را تثبیت نماید

وی افزود: امام رضا(ع) بعنوان فقیه آل محمد شناخته شده است و آن امام همام در تقابل علمی در برابر دانشمندان ادیان دیگر در مرو توانست تشیّع را تثبیت نماید.

فعالیتهای مجاهدانه پرسنل نیروی انتظامی در دستگیری سارقان خطرناک قابل تقدیر است

حجةالاسلام والمسلمین خسرو پناه در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه دزفول تلاشهای اخیر نیروی انتظامی شهرستان را ستود و گفت: فعالیتهای ارزشمند و مجاهدانه پرسنل این نیرو در دستگیری سارقان خطرناک قابل تقدیر است.

نیروی انتظامی با استخدام برادران بسیجی حرکت جهادگونه خود را برای ملت و انقلاب تداوم دهد

امام جمعه موقت دزفول افزود: نیروی انتظامی با استخدام برادران بسیجی و ادامه حرکت جهادگونه خود می‌تواند برای ملت عزیز ایران و انقلاب اسلامی جانفشانیهای خود را تداوم دهد.

در حفظ وحدت و احساس تکلیف برای ورود در انتخابات و حضور حداکثری باید تلاش کرد

وی همچنین در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی به همه نیروهای ارزشی توصیه کرد در حفظ وحدت و احساس تکلیف برای ورود در انتخابات و حضور حداکثری اهتمام بیشتری ورزند.

حمایت از تولید داخلی نیازمند اصلاح بانکی، حذف واسطه‌ها و ایجاد قوانین مناسب است

دکتر خسروپناه با اشاره به ۱۲ تیر سالروز فرمان مقام معظم رهبری در مبارزه با کالاهای خارجی قاچاق گفت: مردم در حمایت و خرید از کالاهای ایرانی که البته مفید و با کیفیت هستند عمل کنند و دولت هم در سال رونق تولید علاوه بر نظارت دقیق، به تولیدکنندگان وامهای بدون بهره اختصاص دهد.

وی افزود: حمایت از تولید داخلی نیازمند اصلاح بانکی، حذف واسطه‌ها و ایجاد قوانین مناسب با همکاری دولت، قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی است.

امام جمعه موقت دزفول تصریح کرد: کشاورز و تولید کننده با هزاران مشقت محصول تولید می‌کند و به واسطه گر می‌فروشد، ولی وقتی محصول به شهرهای دیگر می‌رسد قیمت آن تا ۲۰ برابر افزایش می‌یابد.

امام جمعه موقت دزفول اظهار داشت: با این روند فقط دلال‌ها سود می‌برند و کشاورز در برخی مواقع حتی ضرر هم می‌کند که این حمایت دولت را می‌طلبد و کار وزارت کشاورزی است.

وی افزود: ۶۰ درصد پوشاک در کشور قاچاق وارداتی است که این نشانه یک فساد سیستمی در پوشاک است که بخش زیادی از آن ضعف قانون است.

شکست‌های پی در پی آمریکا در ایران و جهان بخاطر مقاومت ملت ایران است

امام جمعه موقت دزفول همچنین به شکست‌های پی در پی آمریکا در سفر نخست وزیر ژاپن به ایران، شکست آمریکا در منامه بحرین و در منزوی شدن این کشور در سران گروه صنعتی ۲۰ در ژاپن اشاره کرد و گفت: این شکست‌ها برای آمریکا جز رسوایی چیزی در برنداشت.

خطیب موقت نمازجمعه دزفول تصریح کرد: از مسائل پشت پرده سفر نخست وزیر ژاپن به ایران این بود که قرار بود ژاپن میلیاردها دلار به ایران قرض دهد و در مقابل آن ایران از آمریکا سویا و ذرت خریداری کند.

وی افزود: دولت در این زمینه قاطع عمل کرد زیرا خرید سویا و ذرت تراریخته آثار ژنتیکی دربرداشت و آنها از این معامله بدنبال پیدا کردن راهی برای اجرای معامله قرن و نیز جذب آرا کشاورزان آمریکایی برای انتخاب ترامپ در انتخابات پیش رو بودند.

متن کامل خطبه‌ها:

خطبه اول:

السَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

اَعُوذُ بِاللَّهِ مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجِیمِ

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِبادَ اللّه اُوصِیکُم وَ نَفسی وَ نَفسی وَ نَفسی بتَقوَى اللّه

همه شما بزرگواران و بویژه نفس این کمترین را به تقوای الهی سفارش می‌کنم. تقوای علمی و معرفتی و تقوای عملی، تقوای بینشی و تقوای مَنشی و تقوای کُنشی.

انسان وقتی از تقوا سخن می‌گوید، باید توجه داشته باشد، یک بخش تقوا، تقوای عملی است. یعنی در عمل، مثلا گفتارش، کردارش، رفتارش، تقوا پیشه کند. اما ساحتهای دیگر تقوا هم هست. تقوای مَنشی. یعنی آنچه مربوط به درون اوست. فضائل او، رذائل او، تقوای در ساحت درون انسان.

و ساحت دیگر تقوا، تقوای در بینش است. فکر انسان هم باید با تقوا همراه باشد. اندیشه او، تخیلات او، آنچه مربوط به عالم درک اوست. حالا درک عقلی، درک خیالی، درک وهمی، شناخت و تصوری که در ذهنش می‌آید هم باید همراه با تقوا باشد. یعنی تصور غیر خدا نکند. تقوای در بینش یعنی تصورش هم فقط تصور خدایی باشد. این ساحتهای سه گانه تقواست.

چون این دهه‌ای که در آن قرار گرفته‌ایم، دهه کرامت است و سالروز ولادت بی بی دو عالم فاطمه معصومه(س) و همچنین سالگرد ولادت امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا المرتضی(ع) هم خدمت شما بزرگواران این ایام را تبریک عرض می‌کنم و هم چند تا نکته‌ای که در راستای بحث آداب معاشرت هست که مربوط خطبه اول ماست؛ هرموقع توفیق می‌شود خدمت شما برسیم بحث بکنیم؛ یک چند تا نکته مربوط به آداب معاشرت از آن دو بزرگوار عرض می‌کنم.

درباره شخصیت حضرت معصومه(س) همین بس که قرنهاست علما، فقها، حکما، عرفا، با کمال تواضع در محضر آن حضرت می‌رسند و کسب فیض می‌کنند. همین مکان مقدسی که حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) هست و اطراف حرم حتی داخل این خیابان ارم که در واقع دو در یا سه در از درهای حرم در این خیابان است؛ حتی خیابان، هزاران عالم، محدث، فقیه، دفن هستند.

این همه بزرگان وصیت کردند در این جا دفن بشوند چرا؟ مُلاصَدرا صدرالمتألهین شیرازی فیلسوف ۴۰۰ سال پیش که امروز دنیا به او افتخار می‌کند. یعنی امروز ملاصدرا در آمریکا و اروپا و جهان یک فیلسوف شناخته شده است و کتابهای او به زبانهای مختلف دارد ترجمه می‌شود. در کهک قم زندگی می‌کرد. وقتی وارد قم می‌شد، نزدیک حرم، کفشهایش را کنار می‌گذاشت، با پای پیاده و برهنه به طرف حضرت معصومه(س) حرکت می‌کرد و اینگونه با تواضع.

در یکی از کتابها در اسفار ملاصدرا آمده است می‌گوید: هرموقع من مشکل علمی برخورد می‌کردم [یک بحثی را مطرح می‌کند حالا من وارد نشوم] می‌گوید: من خدمت حرم حضرت فاطمه معصومه(س) رسیدم و به او توسل کردم تا این مسئله علمی برای من حل بشود.

حضرت امام(رضوان الله تعالی علیه) هر روز بدون استثنا مقید بود، خدمت این بانوی دو عالم می‌رسید، عرض ادب می‌کرد، زیارت نامه می‌خواند و استفاده می‌کرد.

حضرت آیت الله عظمی بهجت، هر روز بعد از نماز صبح از مسجدش می‌آمد حرم و گاهی اوقات بیش از یک ساعت در حال معنوی خودش در کنار ضریح و نزدیک ضریح بود.

حالا جالب است در این بزرگان فقها هستند، محدثان هستند، عرفا هستند، متکلمین هستند. به هرحال گرایشهای مختلف فکری.

نکته مهمی که می‌خواهم عرض کنم این است عزیزان قدر و منزلت این بی بی دو عالم را بدانید. اولا خودتان را از زیارت حضرت محروم نکنید. هر موقع برایتان میسر می‌شود، بروید و مشرف بشوید محضر آن حضرت، زیارت کنید و با معرفت زیارت کنید.

زیارتنامه بسیار با ارزشی دارد و جزء زیارتنامه‌هایی است کاملاَ مستند است از نظر سندی، معتبر، حالا ما درباره حالات و احوالات بی بی خیلی خبر نداریم. اطلاعات کمی به ما رسیده است. و حتی حدیث از امام جواد(ع) داریم که هرکسی با معرفت این حضرت را زیارت کند، بهشت بر او واجب است. اینجور روایات هست.

ولی نکته مهم زیارتنامه آن حضرت است که ان‌شاءالله با معرفت خوانده بشود و یکی از آداب معاشرت ما باید توسل، ارتباط با اهل بیت(ع) باشد از جمله این بانوی بزرگوار.

امام درباره امام رضا(ع) که سخن فراوان است. و ای کاش و ای کاش فرصت می‌شد روزها و ساعتها درباره این امام بزرگوار صحبت بشود. ما عزیزان هنوز امام رئوف خودمان را که در داخل کشور ما مدفن و مضجع شریف آن حضرت است هنوز نشناختیم. نشناختیم واقعا!

یکی از علمای بزرگ از دنیا رفت. عالم دیگری او را در رؤیا دید. از او پرسید چه خبر در آن عالم؟ گفت: خیلی سخت بود. از منازل و مواقف مختلف عبور کردن خیلی سخت بود. می‌گوید: در آن سختیها عبور کردم. بعد دیدم چه قدر گرفتاریها و مشکلات یک لحظه به خودم آمدم توسلی به امام رضا(ع) کردم حضرت آمد، یک نوری آمد و در برابر این همه مشکلات ایستاد همه را کنار زد. گفت: از او سؤال کردم تو کی هستی؟ گفت: من همان کسی هستم که در زمان حیات خود بارها به زیارت من آمده‌ای و من در این لحظه سخت تو را رها نمی‌کنم.

عزیزان گفتن مواقف مرگ و قبر و برزخ و قیامت ساده است. خیلی سخت و دشوار است. با عملمان، با نمازمان، با روزه‌مان خیال نکنیم، بتوانیم از آنها به راحتی عبور بکنیم. این اهل بیت(ع) هستد که به دادمان می‌رسند. قدر بدانیم.

حالا اگر سخت است؛ مشکلات اقتصادی اجازه نمی‌دهد این سفرها طی بشود؛ لااقل از همین مکانی که هستید یک سلامی به حضرت علی بن موسی الرضا(ع) بدهید. امکان ندارد به ما لبیک نگوید. امکان ندارد!!

تازه ما خیلی اوقات حاجتهای مادی خود را، مشکلات اقتصادی خود، اینها را، بیماریهایمان را می‌‌گوییم. امام رضا(ع) معدن علم و حکمت است. از او باید حکمت بیاموزیم، علم بیاموزیم. این امام بزرگوار سال ۲۰۱ تا ۲۰۳ ایران آمدند. که به شهادت رسید. ۲۰ سال امام بود.

دو سال و خورده‌ای در خراسان. در این خراسان و مرو که مرکز و پایتخت جهان اسلام بود، مسیحیها بودند، یهودیها بودند، اهل سنت و شیعه هم که بود. شیعیان البته کم. صابئیان بودند، زرتشیان بودند، ادیان مختلف، حالا فرق اسلامی مثلا واقفیه بودند که فقط امامت امام کاظم(ع) را توقف کردند و قبول داشتند، بعد از آن امام رضا(ع) را قبول نداشتند.

امام رضا(ع) با تمام اینها بحث کرد. با حکمت، با عقلانیت، با استدلال، رهبر مسیحیان که جاسلیق بود را محکوم کرد. رهبر یهودیان که رأس الجالوت بود را محکوم کرد. رهبر زرتشیان را محکوم ‌کرد. قسطاس رومی رهبر کاتولیکها بود. جاسلیق رهبر ارتدکس‌ها، آن زمان مسیحیان دو تا مذهب بودند. پرتستان آن زمان نبود. ارتدکس و کاتولیک.

تسلط امام رضا(ع) به کتابهای ادیان دیگر بیشتر از رهبرانشان بود.

امام(ع) در مرو کاری کرد که عزیزان تشیّع تثبیت شد. و بعد از امام رضا(ع) دیگر هیچ تفرق فرقه‌ای شیعه نداریم.[هیچ] لذا فقیه آل محمد(ص) شناخته شد. و ما سر سفره چنین بزرگی نشسته‌ایم.

خدایا ما را از این نعمت الهی محروم مساز…

توفیق درک معرفت حضرت رضا(ع) و حضرت معصومه(س) را نصیب همه ما مرحمت بفرما.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   ‌قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ  اللَّهُ الصَّمَدُ   لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ   وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

خطبه دوم:

اَعُوذُ بِاللَّهِ مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجِیمِ

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِبادَ اللّه اُوصِیکُم وَ نَفسی وَ نَفسی وَ نَفسی بتَقوَى اللّه

بعد از سفارش به تقوای الهی و تبریک مجدد این ایام دهه کرامت و ولادت بی بی دو عالم فاطمه معصومه(س) و امام رضا(ع) نکاتی را اجازه بدهید درباره دزفول و کشور و یکی دو نکته بین المللی عرض بکنم.

درباره دزفول جا دارد از فعالیتهای ارزشمند مجاهدانه نیروهای ارزشمند ولایی با تقوای نیروی انتظامی به خاطر فعالیتهای این ایام تشکر کنم. البته از زبان شما مردم عزیز تشکر می‌کنیم.

انصافاَ در این مدت تلاشهای زیادی انجام دادند. سارقان مسلح خطرناکی را گرفتند. عزیزان این بزرگواران جان خودشان را در معرض خطر می‌گذارند. من که دست بوس همه آنها هستم. تمام آن عزیزانی که خدمت می‌کنند، برای ملت عزیز، برای انقلاب زحمت می‌کشند، دست بوس همه آنها هستم. انصافاَ در این ایام سارقان خطرناک مسلح جانی را در یک عملیات بسیار سخت و سنگین که حالا وقت آن نیست من گزارشی را عرض بکنم؛ الحمدلله موفق شدند و کارنامه خیلی ارزشمندی تا آنجا من اطلاع دارم در این چند ماهه اخیر عزیزان داشتند.

ظاهراَ دنبال استخدام نیروهای جدید هم هستند. من توصیه می‌کنم به برادران بسیجی ارزشمند ما. آنها بروند ثبت نام کنند. نیروی انتظامی روحیه بسیجی می‌خواهد. اگرعزیزان بسیجی که سالها در بسیج بودند. خدمت کردند و تأیید شده هستد، آنها بروند ثبت نام کنند و فرماندهی عزیز و بزرگوار ما در نیروی انتظامی شهرستان دزفول هم همین تقاضا را دارند که این افراد بیایند. افرادی که به هرحال دغدغه خدمت به این مردم را دارند.

حالا طبیعتاَ بحث اشتغالشان هم حل می‌شود. اما صرفا یک کسی برای اشتغال بخواهد برود، خوب ممکن است آن انگیزه لازم را نداشته باشد. کما اینکه این حرکتهای جهاد گونه عزیزان که در این چند ماه بوده است این نشان می‌دهد که روحیه بسیجی داشتند و این باید تقویت بشود و ان‌شاءالله عزیزانی با روحیه فعالیت جهادی بروند در نیروی انتظامی ثبت نام بکنند.

دوستان، بعضی‌هایشان فرمودند که من درباره بحث انتخابات صحبت بکنم. هنوز زود است. ان‌شاءالله وقت آن رسید نکات مهمی هست خدمتان خواهم گفت.

فقط دو تا درخواست مهم از ملت عزیز دزفول دارم. یک وحدت وحدت وحدت. دو احساس تکلیف بکنید برای ورود به انتخابات.

تکلیف و حق خودتان را نسبت به رأی دادن در نظر بگیرید. پای صندوقها بیایید. یعنی حضور حداکثری باشد. این دو عرض بنده را فعلاَ داشته باشید تا وقتش که رسید نکاتی را عرض خواهم کرد.

اما یک مطلبی درباره مباحث کشور عرض بکنم. ۱۲ تیرماه سالروز صدور فرمان رهبری در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز است. امسال هم که سال رونق تولید معرفی شد. سرپرست محترم فرمانداری شهرستان دزفول نامه‌ای زدند که ما در این زمینه یک صحبتی داشته باشیم و اطلاع رسانی.

خدا را شکر در این مدت هم کارهای ارزنده‌ای انجام شده است. یک انضباط اقتصادی و ترغیب مردم به مصرف کالاهای ایرانی انجام شده و حمایتهایی ظاهراَ دارد صورت می‌گیرد.

ولی عزیزان من می‌خواهم این را عرض بکنم که: هم مردم باید مشارکت بکنند در حمایت از این مقوله، یعنی بحث تولید کالای ایرانی و حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید. مردم بروند کالای ایرانی بخرند. کالای ایرانی خوب هم زیاد داریم. حالا بعضی کالا می‌‍‌گویید کیفیت ندارند. بحث دیگری است. اما کالای مفید و با کیفیت فراوان است.

و هم دولت باید این حمایت را جدی بگیرد. دولت باید وامهای بدون بهره به صنعت و تولید کننده بدهد. [با نظارت.] چطور یک صنعتگری، یک تولید کننده‌ای می‌خواهد ۵۰ میلیون تومان، ۱۰۰ میلیون تومان، ۲۰۰ میلیون تومان وام بگیرد. وام با همان سودهایی که دارد؟ که من مخالف هستم به صنعتگر وام با سود بدهند. وام بدون بهره باید بدهند.

چطور این بیچاره باید بدود، پیگیری کند، سفارش بشود، تا یک وام به او بدهند؟ اما یک آدم پیدا می‌شود هزار میلیارد وام بدون مستند و بدون اسناد لازم دریافت می‌کند؟ چرا به این ندادید به او دادید؟

حمایت از تولید، مبارزه با قاچاق اول اصلاح بانکی و وامی است که بانک می‌دهد. راه دیگری ندارد. وام باید اول خودش را اصلاح کند. کمک کند به صنعتگر و تولید کننده.

دوم: حمایت دولت از توزیع کالاست. کشاورز با زحمت اینجا تولید می‌کند، به ثمن بخس به واسطه گر می‌فروشد، بعد تا می‌آید در داخل تهران و شهرهای دیگر می‌بینید قیمتهای ۲۰ برابر. دلالها در این وسط سود کلان می‌برند نه کشاورز. این حمایت   دولت را می‌طلبد.

آقا توزیع نیاز به ایجاد یک شبکه دارد. این کار وزارت کشاورزی است. وزارت کشاورزی باید شبکه تولید راه بیاندازد. این دو نهاد دولتی است. بحث مبارزه با قاچاق هم مبارزه سیستمی می‌خواهد. وقتی ۶۰ درصد پوشاک در داخل قاچاق وارداتی هست، این یعنی یک فساد سیستمی در پوشاک اتفاق افتاده است. مبارزه با فساد هم باید مبارزه سیستمی باشد. این راه دارد.

البته تا آنجا که من بررسی کردم بخش عظیمی ضعف قوانین است. نیروی انتظامی زحمتش را می‌کشد. می‌گویند آقا مثلا در بعضی از نیروی انتظامی رشوه می‌گیرند. خوب در هرجایی، آخوندهای فاسد هم داریم. اما این همه نیروی انتظامی دارد برای مبارزه با قاچاق زحمت می‌کشد.

دادگستری هم اینها را محاکمه می‌کند. برخورد قضایی دارد. ولی قوانین برخورد با این فساد قوانین ضعیفی است. با این راهزنان مسلح هم همینطور. این راهش این است؟ راهش مجلس است. قوه قضائیه، وزارت دادگستری، لایحه بدهند؛ بدهند مجلس تصویب بکنند. قوانین را اصلاح بکنند.

آقا باور کنید این مشکلات راه حل دارد. دیگر نیازی نیست من در خطبه نماز جمعه بیایم بگویم، سفارش بکنم درباره انضباط اقتصادی و رونق اقتصادی، تولید کالای داخلی و حمایت و … نیازی نیست بگوییم. سه تا راهکار عرض کردم. مأموریتش هم با سه تا نهاد مشخص است.

و اما یکی دو نکته مربوط به خارج از ایران عرض کنم. عزیزان می‌خواهم چند تا شاهد بیاورم در بحث شکستی که آمریکا در ایران و منطقه خورده است. و قدر خودتان و مقاومت را در ایران بدانید. مقاومت در ایران به جهان سرایت کرده است.

شکست اول آمریکا در همین سفر آبه نخست وزیر ژاپن بود به ایران. دو تا پیام داشت. یک پیام به رهبری و یک پیام به دولت. پیام به رهبری که همه شما شنیدید رسانه‌ای هم شد. که مذاکره با آمریکا. آقا هم سفت و سخت با آنها برخورد کرد. چون می‌دانید به تعبیر حضرت آقا مذاکره آنها یعنی معامله. معامله آنها یعنی معامله یک طرفه. ما می‌گوییم انجام بدهید شما بگویید چشم. همین!

و الا این همه مذاکره برای برجام شد چه نتیجه‌ای گرفتیم؟ خوب این آقای نخست وزیر نتیجه نگرفت.

یک پیام دومی هم داشت که این رسانه‌ای نشد. من هم شاید خیلی نتوانم این را باز کنم. ولی اجمالا بدانید، یک پیامی که حاوی این نکته بود که ژاپن یک وام میلیاردی به ایران بدهد به شرطی که با این وام از آمریکا سویا و ذرت بخریم. فقط این دو تا کالا.

حالا چرا؟ اولاَ متأسفانه ما هنوز سویا و ذرت مورد نیازمان را داریم از چین می‌خریم. این همه زمین کشاورزی حالا این بحث دیگری است.

یک. رابطه ما با چین خراب بشود. دو. کشاورزان در آمریکا به شدت از ترامپ اعتراض دارند، معترض هستند، گله دارند. می‌گویند آقا برای کشاورزان تو کاری نکردی. با این معامله کشاورزها در انتخابات بعد به ترامپ رأی بدهند.

سه. ذرت و سویای تراریخته، آلوده را به ایران بفرستند؛ مشکلات ژنتیکی مردم ما پیدا کنند. این سه هدف. این پروژه شش تا هدف داشته است. این هم دولت زد تو دهنش، با اقتداری که مقام معظم رهبری در این پاسخ اول دادند و این قصه هم منتفی شد و شکست جدی آمریکا این جا خورد.

شکست دوم در منامه پایتخت بحرین که ۲۵ یا ۲۶ ژوئن یعنی ۵ و ۶ تیرماه موسوم به سرمایه گذاری در مناطق فلسطین بود. این البته ادامه طرح معامله قرن است. یعنی یک بخش اقتصادی معامله قرن که حتما شنیدید [که در روز قدس هم آقایان حتما در دزفول توضیح دادند] یک طرح کلانی درست کردند به نام معامله قرن، بخش اقتصادی آن می‌خواستند در بحرین انجام بدهند. و داماد ترامپ مأمور این کار بود. برای سود اقتصادی خودش.

این طرح هم شکست خورد. فلسطینیها، مجاهدین جهان عرب، سخنان متعددی داشتند، مخالفت کردند، این هم اتفاق نیافتاد.

شاهد سوم در شکست آمریکا، انزوای آمریکا در چهاردمین نشست سران گروه ۲۰٫ کشورهای برتر صنعتی و اقتصادی جهان که الان نزدیک ۲۰ سال است اینها نشستهایی دارند در ۷ و ۸ تیرماه همین امسال، در شهر اوزاکای ژاپن، اینها اجتماع کردند برای اینکه بتوانند از این برون رفت اقتصاد جهانی را که یک بحران مالی را گرفتار هستند بتوانند خارج بشوند. این هم نتوانستند به نتیجه برسند.

اصلاَ بحثهای حاشیه‌ای شد. تنها بحثی که نتوانستند بکنند، بحث همین بحران اقتصادی است که این کشورها دارند. آن وقت شما دیگر تعجب نکنید که چرا ترامپ می‌آید و مقام معظم رهبری را تحریم می‌کند. خنده دار است هان!

مقام معظم رهبری مگر شرکت اقتصادی دارد. مگر کار اقتصادی می‌کند. مگر ملکی از خودش دارد. یک زندگی ساده. حالا تحریم بکنید. تحریمی که هیچ خاصیتی جز رسوای آمریکا نخواهد داشت.(تکبیر نمازگزاران)

پروردگارا توطئه گران شرق و غرب علیه ایران اسلامی و علیه جهان اسلام را نابود بگردان…

خدایا توطئه شان به خودشان برگردان…

رژیم صهیونیسم، وهابیت، انگلیس، آمریکا، دولتمردانشان خوار و ذلیلشان بگردان…

پروردگارا امام ما، مولایمان حضرت ولیعصر(عج) را فرجشش را نزدیکتر بگردان…

خدایا ما را از سربازان خالصش قرار بده…

پروردگارا قسمت می‌دهیم مرضای مسلمین شفای عاجل کرامت بفرما….

بارالها به حق علی ابن موسی الرضا(ع) بر این ملت، وحدت، الفت، انس و محبت و ولایتمداری افزونتر بگردان…

خدایا به حق حضرت فاطمه معصومه(س) قسمت می‌دهیم حیا، عفت در مردان ما، در زنان ما افزونتر بگردان…

طول عمر با عزت به مقام معظم رهبری کرامت بفرما…

ثوابی از این مجلس به ارواح طیبه شهدا، امام شهیدان، اموات این جمع نائل و واصل بگردان.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ  إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ  فصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ  إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ

صَدَقَ اللهُ العَلی العَظیمُ