۱۴م، تیر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, تیر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱۹ ب.ظ | کد خبر: 77501

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلیمن شیخ عبدالحسین خسروپناه امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

تقوای علمی معرفتی و عملی بخشی از تقوای الهی است

خطیب موقت نمازجمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به تقوای الهی گفت: تقوای علمی معرفتی و عملی بخشی از تقوای الهی است که انسان باید در گفتار رفتار و کردار خود به آن پایبند باشد.

به ساحتهای دیگر تقوا از جمله منشی و بینشی باید اهتمام ورزید

امام جمعه موقت دزفول افزود: به ساحتهای دیگر تقوا از جمله منشی که مربوط به درون انسان و تقوای بینشی که مرتبط به فکر، اندیشه و تخیلات الهی انسان است باید اهتمام ورزید.

تبیین آداب معاشرت از منظرامام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س)

حجةالاسلام والمسلمین خسرو پناه در ادامه با تبریک دهه کرامت میلاد امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) به تبیین آداب معاشرت از منظر آن دو بزرگوار پرداخت و افزود: حضرت معصومه(س) شخصیتی است که قرنها بسیاری از علما و اندیشمندان از آن حضرت کسب فیض می‌کنند بطوریکه ملا صدرا فیلسوف برجسته جهان اسلام برای حل مشکلات علمی خود به آن حضرت متوسل می‌شد.

امام رضا(ع) معدن علم و حکمت است و از وجود مبارک آن حضرت باید درس حکمت آموخت

دکتر خسروپناه در ادامه با تأکید بر شناخت بیشتر امام رئوف امام رضا(ع) گفت: آن حضرت معدن علم و حکمت است و از وجودمبارک امام رضا(ع) باید درس حکمت آموخت.

امام رضا(ع) در تقابل علمی در برابر دانشمندان ادیان دیگر در مرو توانست تشیّع را تثبیت نماید

وی افزود: امام رضا(ع) بعنوان فقیه آل محمد شناخته شده است و آن امام همام در تقابل علمی در برابر دانشمندان ادیان دیگر در مرو توانست تشیّع را تثبیت نماید.

فعالیتهای مجاهدانه پرسنل نیروی انتظامی در دستگیری سارقان خطرناک قابل تقدیر است

حجةالاسلام والمسلمین خسرو پناه در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه دزفول تلاشهای اخیر نیروی انتظامی شهرستان را ستود و گفت: فعالیتهای ارزشمند و مجاهدانه پرسنل این نیرو در دستگیری سارقان خطرناک قابل تقدیر است.

نیروی انتظامی با استخدام برادران بسیجی حرکت جهادگونه خود را برای ملت و انقلاب تداوم دهد

امام جمعه موقت دزفول افزود: نیروی انتظامی با استخدام برادران بسیجی و ادامه حرکت جهادگونه خود می‌تواند برای ملت عزیز ایران و انقلاب اسلامی جانفشانیهای خود را تداوم دهد.

در حفظ وحدت و احساس تکلیف برای ورود در انتخابات و حضور حداکثری باید تلاش کرد

وی همچنین در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی به همه نیروهای ارزشی توصیه کرد در حفظ وحدت و احساس تکلیف برای ورود در انتخابات و حضور حداکثری اهتمام بیشتری ورزند.

حمایت از تولید داخلی نیازمند اصلاح بانکی، حذف واسطه‌ها و ایجاد قوانین مناسب است

دکتر خسروپناه با اشاره به ۱۲ تیر سالروز فرمان مقام معظم رهبری در مبارزه با کالاهای خارجی قاچاق گفت: مردم در حمایت و خرید از کالاهای ایرانی که البته مفید و با کیفیت هستند عمل کنند و دولت هم در سال رونق تولید علاوه بر نظارت دقیق، به تولیدکنندگان وامهای بدون بهره اختصاص دهد.

وی افزود: حمایت از تولید داخلی نیازمند اصلاح بانکی، حذف واسطه‌ها و ایجاد قوانین مناسب با همکاری دولت، قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی است.

امام جمعه موقت دزفول تصریح کرد: کشاورز و تولید کننده با هزاران مشقت محصول تولید می‌کند و به واسطه گر می‌فروشد، ولی وقتی محصول به شهرهای دیگر می‌رسد قیمت آن تا ۲۰ برابر افزایش می‌یابد.

امام جمعه موقت دزفول اظهار داشت: با این روند فقط دلال‌ها سود می‌برند و کشاورز در برخی مواقع حتی ضرر هم می‌کند که این حمایت دولت را می‌طلبد و کار وزارت کشاورزی است.

وی افزود: ۶۰ درصد پوشاک در کشور قاچاق وارداتی است که این نشانه یک فساد سیستمی در پوشاک است که بخش زیادی از آن ضعف قانون است.

شکست‌های پی در پی آمریکا در ایران و جهان بخاطر مقاومت ملت ایران است

امام جمعه موقت دزفول همچنین به شکست‌های پی در پی آمریکا در سفر نخست وزیر ژاپن به ایران، شکست آمریکا در منامه بحرین و در منزوی شدن این کشور در سران گروه صنعتی ۲۰ در ژاپن اشاره کرد و گفت: این شکست‌ها برای آمریکا جز رسوایی چیزی در برنداشت.

خطیب موقت نمازجمعه دزفول تصریح کرد: از مسائل پشت پرده سفر نخست وزیر ژاپن به ایران این بود که قرار بود ژاپن میلیاردها دلار به ایران قرض دهد و در مقابل آن ایران از آمریکا سویا و ذرت خریداری کند.

وی افزود: دولت در این زمینه قاطع عمل کرد زیرا خرید سویا و ذرت تراریخته آثار ژنتیکی دربرداشت و آنها از این معامله بدنبال پیدا کردن راهی برای اجرای معامله قرن و نیز جذب آرا کشاورزان آمریکایی برای انتخاب ترامپ در انتخابات پیش رو بودند.