۱۰م، تیر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۰م, تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۸ ق.ظ | کد خبر: 77451

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در روز ملی اصناف و در جمع بازاریان و اصناف و با حضور رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت دزفول بازار را یکی از مؤلفه‌های شناخت شخصیت و پیشینه فرهنگی مردم شهر دانست و گفت: آیت الله قاضی(ره) در مسجد بازار چندین نسل از بازاریان متدین و باانصاف را تربیت کرد.

امام جمعه دزفول ملاک و شاخص اقتصاد را نیروی انسانی دانست و افزود: نیروهای انسانی برتر هر کشور سرمایه آن کشور محسوب می‌شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ضمن تأکید بر حفظ سرمایه‌های شهرستان تصریح کرد: بازار دزفول رشته‌های مختلف صنعت و کسب و کار داشته و علاوه بر دزفول شهرهای اطراف و حتی بعضی از استانهای همجوار را بعنوان محور و مرکز اقتصادی تأمین می‌کرده است.

وی اظهار کرد: تجارت و بازار باید متأثر از آموزه‌های دینی باشد و بر همین اساس انصاف رعایت شود چرا که در روایات آمده است که هرکس انصاف را رعایت کند خداوند بر عزت وی می‌افزاید.

امام جمعه دزفول افزود: یکی از ارکان عدالت و از زمینه‌های ظهور ولی عصر(عج) رعایت انصاف است، که انصاف شئون مختلفی ازجمله رعایت انصاف در سخن گفتن، در عمل، در قضاوت در معامله و دیگر موضوعات، دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: از زیباترین خصلتهای اخلاقی و از ویژگیهای اهل ایمان رعایت انصاف می‌باشد.

امام جمعه دزفول بازار را نشانه پیشینه فرهنگی شهرستان دانست و گفت: با ساماندهی بازار قدیم دزفول باید اصالت بازار حفظ شود.