۹م، تیر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در جمع جوانان هیئت حبیب ابن مظاهر در دزفول

امام جمعه اهواز: اصلی ترین محور در جامعه اسلامی امامت و ولایت است.

زمان انتشار: ۹م, تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۳ ب.ظ | کد خبر: 77434

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز به اتفاق حجج اسلام محمود محمدی زاده مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان، قاضی امام جمعه دزفول و عده‌ای از مسئولین شهرستان دزفول ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق علیه السلام گفت: اصلی ترین محور در جامعه اسلامی امامت و ولایت است.

امام جمعه اهواز افزود: در عالم هستی انسانها بعنوان مظهر ولایت خدای متعال اِعمال حاکمیت می‌کنند که در مرتبه اول پیامبر، سپس اهل بیت و در مراتب بعدی ولی فقیه جامعه اسلامی، مظهر ولایت خداوند هستند.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: صداقت انسانها در حوزه ولایت میزان ولایت پذیری از پیامبر و در مراتب بعدی صداقت در تبعیت از ولایت فقیه در جامعه اسلامی است.

حجةالاسلام والمسلمین موسوی فرد با استناد به آیات قرآن تصریح کرد: محور خانواده پدر و اصلی ترین کانون تربیت در اسلام خانواده است و پدر خانواده است که می‌تواند فرزندان را ولایتمدار تربیت کند.

امام جمعه اهواز با اشاره به اینکه در خانواده تمرین ولایت پذیری صورت می‌گیرد تأکید کرد: ولایت و حاکمیت مقام معظم رهبری که در رأس قرار گرفته و کشور را اداره می‌کند بر اساس محبت است که دارای اقتدار و قدرت همراه با عدالت می‌باشد.

امام جمعه اهواز جامعه‌ای را که ولایت دارد دارای امنیت و عزت دانست و افزود: انقلاب ما، انقلابی اسلامی است ولی هنوز تا دولت اسلامی فرسنگها فاصله دارد، باید تمرین ولایت پذیری کرد تا در زمان حاکمیت ولی عصر(عج) ولایتمدار و ولایت پذیر بود.

حجةالاسلام والمسلمین موسوی فرد تأکید کرد: امام راحل و مقام معظم رهبری جهت محک زدن انسانها در خصوص امر ولایتمداری و اطاعت فرستاده و انتخاب شده‌اند.

شایان ذکر است که نماز جماعت مغرب و عشا به امامت حجةالاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز در مسجد الله اکبر اقامه شد.