۷م، تیر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

عمل به تقوا در همه عرصه‌های زندگی موجب نجات انسان می‌شود. + متن کامل خطبه‌ها

کسب بصیرت برای جلو گیری از حیله و فریب قدرتمداران امری ضروری است.

زمان انتشار: ۷م, تیر ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۳ ب.ظ | کد خبر: 77406

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلیمن سید محمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

عمل به تقوا در همه عرصه‌های زندگی موجب نجات انسان می‌شود

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: عمل به تقوا در همه عرصه‌های زندگی موجب نجات انسان می‌شود.

امام صادق(ع) ۴۰۰۰ شاگرد را تربیت کرد که در شکوفایی مکتب اهل بیت بسیار مؤثر بود

امام جمعه دزفول با تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) به بخشی از زندگانی آن حضرت پرداخت و گفت: دوران نهضت علمی در عصر امام صادق(ع) آغاز شد و آن حضرت ۴۰۰۰ شاگرد را تربیت کرد که در شکوفایی مکتب اهل بیت علیهم السلام بسیار مؤثر بود.

تبیین دوران سیاسی و اجتماعی امام صادق(ع)

وی سپس به تبیین دوران سیاسی و اجتماعی امام صادق(ع) پرداخت و از آن بعنوان دوران پر فراز نشیب و حساس در تاریخ جهان اسلام نام برد و افزود: عباسیان حکومت اسلامی را از بنی امیه و بنی مروان و با فریب مردم و شعارهای اسلامی گرفتند.

کسب بصیرت برای جلوگیری از حیله و فریب قدرتمداران امری ضروری است

امام جمعه دزفول با اشاره به حدیثی از حضرت امام صادق(ع) کسب بصیرت برای جلوگیری از حیله و فریب قدرتمداران را امری ضروری دانست و با ذکر مثال‌هایی از حیله افراد در آن دوران و اشتباه برخی افراد بی بصیرت را بیان نمود.

اولین کسی که تعطیل رسمی شهادت امام صادق(ع) را پیشنهاد داد آیت الله قاضی(ره) بود

حجةالاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی دزفولی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول گفت: اولین کسی که تعطیل رسمی شهادت امام صادق(ع) در ۲۵ شوال را در دوران دولت مصدق و به آیت الله کاشانی(ره) پیشنهاد داده مرحوم آیت الله قاضی بود.

شهید دانش از مفاخر علمای خوزستان و محبوب جوانان بود که زحمات زیادی را برای انقلاب متحمل شد

امام جمعه دزفول با اشاره به هفتم تیر سالروز انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی به دست منافقان کوردل یادآورشد: در این جنایت هولناک علاوه بر شهید مظلوم آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، حجةالاسلام سید محمد کاظم دانش از فرزندان دزفول نیز در این واقعه به مقام رفیعه شهادت نایل آمد.

وی افزود: شهید دانش از مفاخر علمای خوزستان و شخصیتی متواضع بود که در بین جوانان بسیار محبوبیت داشت و زحمات زیادی را برای پیروزی انقلاب اسلامی متحمل شد.

ناقض اصلی حقوق بشر آمریکا است 

امام جمعه دزفول با اشاره به ادعای آمریکایی‌ها در خصوص حقوق بشر گفت: آمریکا نه تنها حامی حقوق بشر نیست بلکه با جنایاتی که در نقاط مختلف دنیا مرتکب شده، ناقض اصلی حقوق بشر است

پرچم حقوق بشر به دست شرورترین کشور دنیا آمریکا قرار گرفته است

وی افزود: پرچم حقوق بشر به دست شرورترین کشور دنیا قرار گرفته است.

وی با اشاره به سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکایی‌ها گفت: فرمانده ناو آمریکایی پس از این اقدام نه تنها محاکمه نشد بلکه مدال افتخار کسب کرد.

آل سعود با چراغ سبز آمریکا به ملت مظلوم یمن حمله کرد

امام جمعه دزفول دشمنی آمریکا با ملت‌های مستضعف به ویژه ایران را آشکار و تحریم‌های غرب را نمونه‌ای از این دشمنی‌ها خواند و افزود: آل سعود با چراغ سبز آمریکا به ملت مظلوم یمن حمله کرد.

قوه قضائیه برای گسترش عدالت در جامعه باید هر روز مقتدرتر شود

وی همچنین با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان قوه قضائیه گفت: باید اعتماد مردم به قوه قضائیه بازگردد و این قوه برای گسترش عدالت در جامعه باید هر روز مقتدرتر شود.

نشست منامه در بحرین با عنوان معامله قرن خیانت کشورهای عربی به آرمان فلسطین است

وی درخصوص نشست منامه در بحرین با عنوان معامله قرن گفت: قرار است کشورهای عربی با تصویب این معامله به ملت فلسطین خیانت کنند.

وی همچنین با تقدیر از قضات دزفول گفت: قضات دادگستری دزفول با توجه به حجم کاری بالا بیش از وظیفه خود تلاش می‌کنند تا پرونده‌ها زودتر به نتیجه برسند.

حضرت معصومه(س) باید الگوی دختران شود

امام جمعه دزفول همچنین با گرامیداشت فرارسیدن سالروز ولادت حضرت معصومه(س) بیان کرد: این حضرت سجایای اخلاقی فراوانی دارد و باید الگوی دختران شود.

از هیچ جریان، حزب و قوم خاصی حمایت نکرده و نخواهم کرد

حجةالاسلام قاضی دزفولی درخصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی که اسفند امسال برگزار می‌شود نیز بیان کرد: حمایت از حضور حداکثری مردم در این انتخابات باید مدنظر باشد.

وی با بیان اینکه باید ملاک وضعیت حال افراد باشد، گفت: از هیچ جریان، حزب و قوم خاصی حمایت نکرده و نخواهم کرد.

متن کامل خطبه‌ها:

خطبه اول:

سَلامُ عَلَیْکُم جَمیعاً ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

اَعُوذُ بِاللَّهِ مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجِیمِ

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِبادَاللّه بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی همه شما و خودم را موکداَ توصیه و سفارش به رعایت تقوای الهی می‌نمایم.

تقوای الهی در همه عرصه‌ها و صحنه‌های زندگی انسان را کمک می‌کند که از گمراهی نجات پیدا بکند.

امیرالمؤمنین(ع) در نامه ۴۷ نهج البلاغه خطاب به حسنین علیهما السلام می‌فرماید: اُوصِیکُما بتَقوَى اللّه بیان می‌فرماید که هردوی شما را دعوت به رعایت تقوای الهی می‌‎نمایم، و به طرف اینکه زرق و برق دنیا نروید و زرق و برق دنیا را مجویید و دنبالش نباشید، هرچند که زرق و برق دنیا شما را طلب بکند.

اینجوری است دیگر، دنیا و زرق و برق دنیا یک جاذبه‌ای دارد. انسان باید مراقب باشد تحت تأثیر این زرق و برق دنیا قرار نگیرد.

چون در آستانه سالروز شهادت رئیس مذهب جعفری قرار گرفته‌ایم، ۲۵ شوال سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق، صادق آل محمد(ص) خطبه اول را به بخشی از دوران زندگانی امام صادق(ع) اختصاص داده‌ایم.

دوران نهضت علمی که در عصر امام صادق(ع) رقم خورد، خیلی از آن صحبت شده است که درواقع امام صادق(ع) بیش از چهار هزار شاگرد را تربیت کرد که در شکوفایی مکتب اهل بیت(ع) بسیار مؤثر بود. فقیهان، محدثین، راویان در مکتب امام صادق(ع) تربیت شدند و اینها بعدها باعث بالندگی و شکوفایی معارف اهل بیت علیهما السلام شد.

[اما یک نکته‌ای که کمتر به آن پرداخته شده است؛ دوران سیاسی و اجتماعی عصر امام صادق(ع) است که کمتر درخصوص آن صحبت شده است. من می‌خواهم در این خطبه قدری با این دوره که دوره بسیار حساسی بوده است در تاریخ اسلام چند کلمه‌ای به اقتضای وقت خطبه سخن بگویم]

این دوران از دوران پر فراز و نشیب و حساس تاریخ اسلام است. چرا؟ چون در حقیقت قدرت دارد از بنی امیه و بنی مروان به بنی العباس منتقل می‌شود و بنی العباس هم با یک زیرکی و یک کیاست و سیاست خاص در حقیقت موج سواری کردند. زمینه را ائمه هدی مثل امام سجاد و امام باقر و امام صادق(علیهم السلام) آماده کردند. چون تمام ظلمها و فشارها از ناحیه بنی امیه و بنی مروان به سمت و سوی بنی هاشم نشانه گرفته بود.

و ائمه هدی(ع) بودند که درواقع بواسطه مبارزاتشان زمینه سرنگونی بنی امیه و بنی مروان را فراهم کردند. ولی آنها(بنی العباس) از راه رسیدند و آمدند و در واقع یک فرصت طلبی کردند و با فریب مردم آمدند سوار بر اسب حکومت شدند. و مرکب حکومت را تصاحب کردند. این باید تحلیل بشود که چه اتفاقی افتاد.

[من سعی می‌کنم این مطلب را یک قدری تبیین کنم]

همه شعارهایی که بنی العباس می‎دادند به ظاهر شعارهای اسلامی بود. روی پرچمهایشان آیات قرآن نوشته شده بود. ببینید پرچم داعش وقتی نگاه می‌کنید «لا إله إلّا اللّه» روی آن نوشته است. وقتی اینها آیات قران را استفاده می‌کنند. بعضی از سنتهای پیغمبر را شعار خودشان قرار دادند؛ ولی به خاطر اینکه کج فهم هستند یا دنبال قدرت هستند سوء استفاده از شعارهای اسلامی می‌کنند.

اینها اینچنین وانمود می‌کردند که ما می‌خواهیم حکومت را از دست بنی امیه و بنی مروان بگیریم و آن را تحویل اهل بیت پیغمبر(ع) بدهیم. منتها زیرکی که می‌کردند اسم نمی‌بردند که ما به چه کسی می‌خواهیم بدهیم.

[حالا در ادامه یک نکاتی را عرض می‌کنم که نشان دهنده همین مطلب است.]

نمی‌گفتند با چه خلیفه‌ای ما می‌خواهیم بیعت کنیم. فقط می‌گفتند ما می‌خواهیم حکومت را تحویل خاندان پیغمبر بدهیم. این را فقط می‌گفتند. شعارشان هم الرضا من آل محمد(ص) یعنی برای بیعت نامشخص، برگزیده‌ای از خاندان پیغمبر قیام کرده‌ایم معنای کارشان این بود. پرچم و لباس عباسیان سیاه بود، به نشانه پرچم پیامبر و عزاداری برای خاندان اهل پیغمبر(ع) که این ظلم به آنها شده بود و مثلاَ شهادت اباعبدالله الحسین(ع) و از اینگونه مسائل.

یعنی در واقع عباسیان به دنبال مصادره زحمات و مجاهدتهای امام سجاد و امام باقر و امام صادق علیهم السلام بودند که حتی تا زمان امام رضا(ع) استمرار کرده است. یعنی حتی وقتی به قدرت رسیدند و اینکه مأمون می‌آید در واقع امام رضا(ع) را ولیعهد اعلام می‌کند، باز می‌خواهد از جایگاه اهل بیت عصمت و طهارت و وجاهت و محبوبیتی که در نزد مردم داشتند، برای استحکام پایه‌های حکومت خودشان سوء استفاده بکنند. این سیاست عباسیان بود.

من به یک نمونه تاریخی اشاره می‌کنم چرا که امام صادق(ع) در یک حدیثی دارد  العالِمُ بِزَمانِهِ لا تَهجُمُ عَلَیهِ اللَّوابِس کسی که از زمان خودش از شرائط اجتماعی و سیاسی زمان خودش، از موازنه قدرت در زمان خودش، تحلیل درستی داشته باشد، مورد هجوم فتنه‌ها قرار نمی‌گیرد و راه را گم نمی‌کند و تحت تأثیر شعارها قرار نمی‌گیرد.

«ببینید در قضیه فتنه ۸۸ خیلی از خواص و نخبگان ما اشتباه رفتند. و تحت تأثیر فتنه قرار گرفتند. چرا؟ چون آنها عالم به زمانه نبودند. از مسائلی که در جامعه آنها می‌گذشت تحلیل درستی نداشتند. این یک نکته‌ای است که باید به آن توجه بشود.»

ابوسلمه خلال بعنوان وزیر عباسیان و یکی از کارگزاران عباسی بود که در واقع او از ابراهیم امام، فرمان می‌گرفت که از سران عباسی بود؛ از طرف ابراهیم امام یک نامه‌ای نوشت. این نامه را با یک مضمون برای سه نفر نوشت. یکی برای امام صادق(ع) نوشت یکی برای عبدالله بن حسن بن حسن بن علی که عبدالله محض می‌گفتند و دیگری برای یکی از فرزندان امام زین العابدین نوشت. نامه‌ها هم یکی بودند.

ببینید وقتی نامه را نزد امام صادق(ع) آوردند حضرت فرمود که: ما را با ابوسلمه که پیرو شیعه دیگران است چه کار؟ چرا برای ما نامه می‌دهد؟ بعد به خادم خود دستور داد و به او فرمود که چراغ را بیاورید نزدیکتر و نامه را در چراغ گذاشت و سوزاند. بعد آن فرستاده‌ای که نامه را آورده بود، عرض کرد: جواب این نامه نمی‌دهی. به او فرمود جواب نامه همین کاری بود که کردم. یعنی نامه را سوزاندم.

همین نامه بدست عبدالله محض هم رسید. عبدالله محض تحت تأثیر این نامه قرار گرفت. نامه را برداشت برد پیش امام صادق(ع) وقتی نامه را برد، نزد امام صادق رفت و خدمت امام عرض کرد که: این نامه برای من آمده است. حضرت به او اینجور گفت که: یکی از شیعیان ما از خراسان، (منظورش ابومسلم خراسانی بود) برای ما نامه داده است. حضرت به او فرمود: از چه وقت تا حالا اهل خراسان و مردم آنها شیعیان ما شدند؟ آیا ابو مسلم را تو فرستاده‌ای؟ یا آیا احدی از آنها را می‌شناسی اصلا که می‌گویی اینها از شیعیان ما هستند؟

عبدالله خدمت امام عرض کرد که: مگر حرفی داری؟ نظری داری؟ حضرت به او فرمود خیر اندیشی درباره هر مسلمان بر خود واجب می‌دانم و به تو توصیه می‌کنم که این آرزوهای باطل را از خود دور کن و فریب نخور. و بدان این دولت، دولت بنی عباس است. دولت بنی هاشم نیست. فریب نخور. همین نامه را هم برای من آوردند. عبدالله از این فرمایش حضرت ناراحت شد و رفت.

[حالا فرصتی نیست ولی شخصیت شناسی سران عباسی می‌تواند خیلی در نگاه ما برای تحلیل و تبیین وضعیت سیاسی اجتماعی عصر امام صادق(ع) مؤثر باشد. من یک نمونه کوچک را اشاره می‌کنم.]

ابراهیم امام به ابومسلم نامه می‌نویسد. که ظاهراَ در منطقه خراسانات بوده است. به او می‌نویسد که در وفاداری به ما نسبت به هرکس شک کردی این در تاریخ آمده است هان! مکتوب و نامه است. او را به قتل برسان. در خراسان یک نفر عرب باقی نگذار.هر بچه‌ای که طولِ قدمش به پنج وجب رسید، اگر شک کردی که او دشمن ماست او را بکش.

ببینید این درواقع دستوراتی است که ابومسلم از ابراهیم امام می‌گیرد. آن وقت همین ابومسلم توسط ابوسلمه خلال نامه به امام نوشته است. و عبدالله بن محض فریب این نامه را خورد. این مسئله خیلی مهم است.

در کتاب النزاع و التخاصم فی مابین بنی امیه و بنی هاشم آنجا آمده است که اگر ابومسلم به دیار شرک مأموریت داده می‌شد اینچنین سفارش نمی‌شد که به دیار مسلمین رفته بود و حال اینکه خراسان مسلمان بودند. حالا درست است پیرو مکتب اهل بیت نبودند ولی مسلمان بودند.

ابومسلم ظالمانه ترین و وحشیانه ترین رفتارها را داشت و این دستورات را مو به مو اجرا کرد و آمار کشته‌ها را در خراسان به ۶۰۰ هزار نفر رسید. آن وقت همین آدم نامه به امام صادق(ع) می‌دهد، امام صادق فریب نمی‌خورد. ببینید العالِمُ بِزَمانِهِ لا تَهجُمُ عَلَیهِ اللَّوابِس

در تاریخ اعترافات ابومسلم به جنایتشان خیلی عجیب است و بعضی‌ها گفتند حجاج بن یوسف ثقفی زمان خودش بود. چون حجاج خیلی خونخوار بوده است.

به هرحال امام با آن درایتی که داشت دست بنی العباس را خواند. و فریب آنها نخورد. در پاسخ یکی از این نامه‌ها که باز نامه‌های متعددی برای امام صادق(ع) نوشتند فرمود «مَا أَنْتَ مِنْ رِجَالِی وَ لاَ الزَّمَانِ زَمَانِی» ما آن کسی که آورده بود گفت به صاحب نامه بگو نه تو یار منی نه زمانه زمان من است. و با این جمله به او گفت که من فریب نمی‌خورم.

این نکته خیلی مهمی است که باید ما مراقب باشیم مواظب باشیم.

ان‌شاءالله خداوند به همه ما نور معرفت و بصیرت بر قلبهایمان بتاباند و بتوانیم حق را از باطل تشخیص بدهیم.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   ‌قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ  اللَّهُ الصَّمَدُ   لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ   وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

خطبه دوم:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِبادَ اللّه، بندگان خدا خواهران و برادران ایمانی همه شما و خودم را دعوت به رعایت تقوای الهی می‌نمایم.

تقوای عملی و کاربردی در بسیاری از فرمایشات امیرالمؤمنین(ع) بویژه در نهج البلاغه آمده است. در فرازی از نامه ۳۱ می‌فرماید: فلا تحملن على ظهرک فوق طاقتک  یعنی مبادا فراتر از توان و طاقت خود بار بر روی پشت خود قرار بدهی. یعنی مراقب کارهایت باش که هر عملی که انجام می‌دهی، هر حرفی که می‌زنی، هر کاری که می‌کنی این یک باری برای تو است.

روز قیامت از همه چیز تو سؤال می‌شود. هرچه به طرف دنیا بیشتر بروی که در حلال او حساب و در حرام او عقاب. دنیا که حلال هم که باشد باز حساب و کتاب دارد.

می‌فرماید: پشت خودت را سنگین نکن که روز قیامت وبال تو نشود. این به نظرم زیباترین سخن تقوا و پرهیزگاری عملی و کاربردی است.

امیدواریم خدای متعال به ما آنچنانی که امیرالمؤمنین(ع) تقوا را ترسیم می‌کند به ما توفیق رعایت آن تقوا را کرامت بفرماید.

مناسبتها نسبتا زیاد هستند منتها مهمترین مناسبت ۲۵ شوال سالروز شهادت رئیس مذهب حقه اثنی عشریه و مذهب جعفری را به همه شیعیان و حضرت ولی عصر(عج) تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم. امیدوارم خدای متعال زیارتش را در این دنیا البته با نابودی آل سعود و ساختن بقعه و بارگاه در بقیع عزیز نصیب ما بگرداند و شفاعتش را در آخرت ان‌شاءالله.

من یک خبر تاریخی را از شهادت امام صادق(ع) خدمتان عرض بکنم شاید شنیدن آن برای شما جالب باشد که جزء اولین کسانی که پیشنهاد تعطیلی رسمی شهادت امام صادق(ع) را داده است مرحوم آیت الله قاضی بوده است؛ که در سال ۱۳۳۲ قبل از کودتای ۲۸ مرداد زمانی که دولت مصدق بوده است و آیت الله کاشانی در کار بوده است، این پیشنهاد را به مرحوم کاشانی می‌دهد.

آیت الله کاشانی نسبت به مرحوم آیت الله قاضی خیلی لطف داشته است. بارها خودش برای بنده می‌فرمود که وقتی که ایشان را دیدار می‌کردیم خیلی با محبت و با صمیمیت برخورد می‌کرد و تعبیری می‌گفت: [خالو مخلصتیم خالو مخلصتیم] این تعبیر را مرحوم آیت الله کاشانی به مرحوم آیت الله قاضی می‌فرمودند.

به هرحال مرحوم آیت الله قاضی با آن غیرت دینی که داشته است به آیت الله کاشانی پیشنهاد می‌دهد که شایسته نیست در کشور شیعه که کشور ایران باشد، شهادت رئیس مذهب جعفری تعطیل رسمی نباشد و آیت الله کاشانی هم از این پیشنهاد خیلی استقبال می‎کند و از همان سال ظاهراَ لایحه‌ای به مجلس شورای ملی می‌برند و تصویب می‌کنند که در واقع روز ۲۵ شوال روز شهادت امام صادق(ع) جزء تعطلات رسمی کشور ایران باشد که به هرحال این افتخاری است برای دزفول عزیزمان.

ان‌شاءالله بتوانیم ما هم وظیفه خودمان را در قبال خدمت به مکتب اهل بیت(ع) درست انجام بدهیم.

ازمناسبتهای دیگری که باید به آن اشاره کنیم امروز هم روز ۷ تیرماه است سالروز انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در سرچشمه تهران به دست منافقین کوردل که در این حادثه دلخراش و غم انگیز ۷۲ تن از یاران انقلاب اسلامی و از پاک باختگان و یاران امام شربت شهادت نوشیدند که در رأس انها سیدالشهدای ایران شهید مظلوم شهید بهشتی بود که منافقین گفتند که ما با کشتن بهشتی چشم راست خمینی را کور کردیم. یعنی اینقدر اینها نسبت به شهید بهشتی بغض و کینه داشتند.

شخصیتهای بزرگی که در این ۷۲ تن از دست ما گرفته شد من جمله شهید والا مقام شهید حجةالاسلام سید کاظم دانش که از مفاخرعلمای منطقه خوزستان و دزفول بودند. شخصیتی والا مقام، متواضع، وارسته که در بین جوانان بسیار محبوبیت داشت. و زحمات زیادی و تلاشهای طاقت فرسایی برای پیروزی انقلاب اسلامی کشید که خداوند همه این شهدا را با سیدالشهدا محشور بگرداند.

نکته بعدی که باید به آن اشاره بشود آغاز هفته حقوق بشر آمریکایی است که ما می‌بینیم پرچم حقوق بشر در دست شرورترین و ضد حقوق بشرترین دولتها که آمریکا باشد قرار گرفته است. که حضرت آقا هم تعبیری فرمودند: پرچم حقوق بشر در دستان بزرگترین ناقض حقوق بشر هست. یعنی واقعاَ کسی که بیشترین نقض حقوق بشر را دارد ادعای حقوق بشر می‌کند.

ما نمونه‌های آن را دیدیدم. چون در آستانه سالروز هدف قرار گرفتن هواپیمایی مسافربری ایران قرار گرفتیم، وقتی که هواپیمای مسافربری را با ۳۰۰ سرنشین که مردم بی گناه هستند. زن و بچه بی گناه هستند و اینها می‌دانند. یعنی از نظر هوانوردی می‌دانند که این مسیر مثلا دالان هواپیماهای مسافربری هست. و تمام رادارها در واقع اعلام موجودی می‌کند که از این مسیر یک هواپیمای مسافربری دارد می‌گذرد. هواپیمای جنگی نیست. ولی می‌بینیم ناو جنگی آمریکا این هواپیما را سرنگون می‌کند و بعد همین‌هایی که ادعای حقوق بشر دارند به فرماندهی این ناو مدال می‌دهند.(شعار مرگ برآمریکا)

جنایات و دشمنیهای آمریکا با ملتهای مستضعف مخصوصاَ ملت ایران، اینها روزی نیست که به ملت ایران توهین نکنند.دشنامی ندهند. اینها در جنایات آل سعود که در یمن مردم بی گناه را در مراسم عزا و در مراسم شادی به خاک و خون می‌کشند شریک هستند. آل سعود را تدارک می‌کنند. سلاح به او می‌دهند. مشاوره نظامی به او می‌دهند. اذناب و هم پیمانان آمریکا و غرب با چراغ سبز آمریکا کمک آل سعود می‌کنند. اینها همه جنایاتی است که مرتکب می‌شوند. که آن وقت گوش عالم را، فریاد حقوق بشر آمریکا کر کرده است. ببینید چقدر دنیا بی حساب و کتاب شده است چقدر ظلم در دنیا فراوان شده است.

همین تحریمهای ظالامانه‌ای که به ملت ایران می‌کنند و فشار می‌آورند. البته همانطوری که رهبر انقلاب فرمودند: ملت ایران مظلوم است، اما مقتدر است.علت اقتدارش هم این است که ملت ایران تسلیم ظلم نمی‌شود. ملت ایران در مقابل فشار دشمن به زانو درنمی‌آید و اقتدارش به خاطر همین نپیذرفتن و زیر بار ظلم نرفتن است.

ملت ایران این فرهنگ را از فرهنگ عاشورا و فرهنگ امام حسین(ع) یاد گرفته است. امام حسین(ع) هم مظلوم بود. ولی مقتدر بود. خون امام حسین(ع) بر شمشیر بنی امیه پیروز شد. همه این را می‌بینید. تاریخ را نگاه کنید. هرچه کردند امام حسین(ع) را به زانو دربیاورند، او را به تسلیم وادار بکنند امام حسین(ع) نپذیرفت و می‌فرمود: هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّة

حضرت آقا فرمودند: ملت ایران با پیروزی انقلاب اسلامی از لاک ذلت و توسری خور بودن بیرون آمد. این فرمایشات حضرت آقا است. این رهبری است به یک ملت عزت و سربلندی می‌دهد.

فرمایشات گوهرباری در دیدار با مسئولین قضایی کشور داشتند و چون هم امروز روز قوه قضائیه است. باید مسئولین قضائیه ما به دقت این فرمایشات را مد نظر قرار بدهند. مخصوصاَ با تشریف فرمایی آیت الله رئیسی در رأس قوه قضائیه این تحول باید برای مردم ملموس بشود. دوباره مردم اعتمادشان را به دستگاه قضایی بازسازی بکنند. این خیلی مهم است.

فرمودند: در مبارزه فساد در قوه قضائیه سخت گیر باشید. حرف درستی هم هست. فرمودند: چون کسی که مسئول مبارزه با فساد است اگر خودش فاسد بشود گناهش نابخشودنی است. اینها نکات مهمی است.

هرچه بگندد نمکش می‌زنند          وای به روزی که بگندد نمک

اینها مسائل مهمی است ان‌شاءالله ما امیدواریم قوه قضائیه مقتدری داشته باشیم که بتواند با فساد مبارزه کند و عدالت را در سطح جامعه گسترش بدهد.(تکبیر نمازگزاران)

سالروز چهارمین شهید محراب عالم مجاهد و فقیه نستوه آیت الله صدوقی را داریم که نماینده امام و امام جمعه محترم یزد بود. این روز را هم گرامی می‌‌داریم. حقیقتاَ آیت الله صدوقی از یاران امام و از استوانه‌های انقلاب بودند. که منافقین کوردل نتوانستند وجود شریف ایشان را تاب بیاورند و ایشان را به درجه رفیع شهادت رساندند. خداوند ان‌شاءالله او را با سیدالشهدا محشور بگرداند.

نشست منامه را داریم. منامه بحرین برای همین معامله قرن. که باز سران مرتجع عرب آن جا جمع می‌شوند و با دستور آمریکا و اسرائیل اینها می‌خواهند به آرمان فلسطین خیانت کنند. و به امت اسلامی خیانت کنند. البته من دقت کردم. اخبار را رصد می‌کردم هیچ روزی تا به الان این قدر من فلسطینیها را در مبارزه با اسرائیل و باز پس گیری سرزمینهایشان و ملتهای مسلمان آزاده را تا این حد منسجم و متحد ندیده بودم.

که حتی یک نفر فلسطینی هم راضی نمی‌شود به این قرارداد ننگین که سرزمینشان را بفروشد و پول به جای آن بدهد. این یک ننگی است برای سران کشورهای عربی که دارند این کار را می‌کنند.

امیدواریم که به زودی زود این نقششان شکست بخورد و فلسطین از چنگال اسرائیل آزاد بشود ان‌شاءالله

اول ذی القعده ولادت حضرت معصومه علیها السلام و روز دختر را تبریک و تهنیت می‌گوییم. بدون شک اگر ما بتوانیم شخصیت کریمه اهل بیت(ع) حضرت فاطمه معصومه(ع) را به خوبی در جامعه ترسیم کنیم؛ توانسته‌ایم بهترین الگو و سرمشق را به دخترانمان بنمایانیم.

چون حضرت معصومه(س) مظهر عفاف و پاک دامنی است. آن حضرت البته سجایای اخلاقی فراوانی دارد. اینکه به او تعبیر می‌کنند عالمه بانوان خاندان عصمت و طهارت و سجایای اخلاقی فراوانی که نسبت می‌دهند به حضرت معصومه(س) که منشأ بسیاری از فضیلتها و سجایای اخلاقی است.

امیدواریم که بتوانیم از این الگو برای دختران و زنانمان به خوبی استفاده بکنیم.

در خاتمه تذکری بنده عرض بکنم و تشکر می‌کنم از حضور قضات محترم که در نمازجمعه ما حضور پیدا کردند. قضات زحمتکش دادگستری که حقیقتاَ قضاتی دست پاک، امین، تلاشگر و کوششگر هستند و چندین برابر وظیفه و ظرفیت کاری خودشان کار انجام می‌دهند.

که در دیداری که ما خدمت رئیس محترم دادگستری و داستان محترم و تعدادی از قضات داشتیم. آمارها بیانگر این مطلب بود که در حقیقت اینها با تلاش زیاد با وقت گذاری زیاد بیش از وظیفشان تلاش می‌کنند. به پرونده‌ها رسیدگی بکند. از اطاله دادرسی کمتر بکنند و زودتر به نتیجه برسانند که جای تقدیر و تشکر دارد.

و مراقبتهایی که حضرت آقا فرمودند، آن محورهایی که در فرمایشات حضرت آقا در سخنرانیشان برای مسئولین قوه قضائیه باید دقیقا مورد توجه مسئولین قضائی ان‌شاءالله قرار بگیرد.

یک تذکری داشته باشیم نسبت به مسئله انتخابات که پیش رو داریم. هرچند زود هنگام، ولی ما گاهی اوقات احساس می‌کنیم از پیش تذکر داده باشیم که یک فضایی درست نشده باشد. رویکرد ما در انتخاباتی که پیش رو داریم انتخابات مجلس شورای اسلامی؛ حمایت از حضور حداکثری همه آحاد مردم، گروهها، جناحها و اشخاص حقیقی و حقوقی است.

و هدف گذاری ما حضور حداکثری است و معرفی شاخصهای نماینده اصلح و مورد نظر رهبری این اختصاص پیدا کرده است و آن را هدف قرار گرفته‌ایم. بنده حقیر از هیچ گروه و جناح خاص یا شخص و اشخاص خاصی یا جریان یا قومیت خاصی حتی حمایت نکرده ونخواهم کرد. این را مطمئن باشید. هرکس گفت خلاف گفته است.

البته همان طوری که حضرت امام فرمودند: شرائط اشخاص میزان حال افراد است. ممکن است یک اشخاصی سوابقی داشته باشند ولی تغییر کرده باشند. انسان حالا یک مواضع خوبی نداشته است. مواضع نامناستی داشته است، الان مواضعش را اصلاح کرده است و ثابت هم کرده است که مواضعش عوض شده است.

حضرت امام می‌فرماید: میزان همان حال افراد است. برعکس آن هم هست ممکن است افرادی انقلابی بودند و حزب اللهی بودند. ولایی بودند. الان تغییر مسیر دادند. باز به زمان حالشان با آنها برخورد می‌شود و شاخص میزان حال افراد است.

پروردگارا بارالها به مقربان درگاهت قسمت می‌دهیم اسلام و مسلمانان نصرت کرامت بفرما…

دشمنان اسلام خوار و ذلیل و نیست و نابود بگردان…

پروردگارا نقشه‌ها و توطئه‌های آنان به خودشان برگردان…

پروردگارا شهدای ما و امام شهیدان و شهدای ۷ تیر را با سیدالشهدا محشور بفرما…

رهبر عظیم الشأن درپناه امام زمان(عج) حفظ بفرما…

در فرج آقا و مولایمان امام زمان(عج) تعجیل بفرما…

لباس عافیت و تندرستی برتن بیماران و منظورین مد نظر بپوشان.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ  إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ  فصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ  إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ