۷م، تیر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۷م, تیر ۱۳۹۸ ساعت ۷:۳۵ ب.ظ | کد خبر: 77397

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلیمن سید محمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

عمل به تقوا در همه عرصه‌های زندگی موجب نجات انسان می‌شود

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: عمل به تقوا در همه عرصه‌های زندگی موجب نجات انسان می‌شود.

امام صادق(ع) ۴۰۰۰ شاگرد را تربیت کرد که در شکوفایی مکتب اهل بیت بسیار مؤثر بود

امام جمعه دزفول با تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) به بخشی از زندگانی آن حضرت پرداخت و گفت: دوران نهضت علمی در عصر امام صادق(ع) آغاز شد و آن حضرت ۴۰۰۰ شاگرد را تربیت کرد که در شکوفایی مکتب اهل بیت علیهم السلام بسیار مؤثر بود.

تبیین دوران سیاسی و اجتماعی امام صادق(ع)

وی سپس به تبیین دوران سیاسی و اجتماعی امام صادق(ع) پرداخت و از آن بعنوان دوران پر فراز نشیب و حساس در تاریخ جهان اسلام نام برد و افزود: عباسیان حکومت اسلامی را از بنی امیه و بنی مروان و با فریب مردم و شعارهای اسلامی گرفتند.

کسب بصیرت برای جلوگیری از حیله و فریب قدرتمداران امری ضروری است

امام جمعه دزفول با اشاره به حدیثی از حضرت امام صادق(ع) کسب بصیرت برای جلوگیری از حیله و فریب قدرتمداران را امری ضروری دانست و با ذکر مثال‌هایی از حیله افراد در آن دوران و اشتباه برخی افراد بی بصیرت را بیان نمود.

اولین کسی که تعطیل رسمی شهادت امام صادق(ع) را پیشنهاد داد آیت الله قاضی(ره) بود

حجةالاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی دزفولی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول گفت: اولین کسی که تعطیل رسمی شهادت امام صادق(ع) در ۲۵ شوال را در دوران دولت مصدق و به آیت الله کاشانی(ره) پیشنهاد داده مرحوم آیت الله قاضی بود.

شهید دانش از مفاخر علمای خوزستان و محبوب جوانان بود که زحمات زیادی را برای انقلاب متحمل شد

امام جمعه دزفول با اشاره به هفتم تیر سالروز انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی به دست منافقان کوردل یادآورشد: در این جنایت هولناک علاوه بر شهید مظلوم آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، حجةالاسلام سید محمد کاظم دانش از فرزندان دزفول نیز در این واقعه به مقام رفیعه شهادت نایل آمد.

وی افزود: شهید دانش از مفاخر علمای خوزستان و شخصیتی متواضع بود که در بین جوانان بسیار محبوبیت داشت و زحمات زیادی را برای پیروزی انقلاب اسلامی متحمل شد.

ناقض اصلی حقوق بشر آمریکا است 

امام جمعه دزفول با اشاره به ادعای آمریکایی‌ها در خصوص حقوق بشر گفت: آمریکا نه تنها حامی حقوق بشر نیست بلکه با جنایاتی که در نقاط مختلف دنیا مرتکب شده، ناقض اصلی حقوق بشر است

پرچم حقوق بشر به دست شرورترین کشور دنیا آمریکا قرار گرفته است

وی افزود: پرچم حقوق بشر به دست شرورترین کشور دنیا قرار گرفته است.

وی با اشاره به سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکایی‌ها گفت: فرمانده ناو آمریکایی پس از این اقدام نه تنها محاکمه نشد بلکه مدال افتخار کسب کرد.

آل سعود با چراغ سبز آمریکا به ملت مظلوم یمن حمله کرد

امام جمعه دزفول دشمنی آمریکا با ملت‌های مستضعف به ویژه ایران را آشکار و تحریم‌های غرب را نمونه‌ای از این دشمنی‌ها خواند و افزود: آل سعود با چراغ سبز آمریکا به ملت مظلوم یمن حمله کرد.

قوه قضائیه برای گسترش عدالت در جامعه باید هر روز مقتدرتر شود

وی همچنین با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان قوه قضائیه گفت: باید اعتماد مردم به قوه قضائیه بازگردد و این قوه برای گسترش عدالت در جامعه باید هر روز مقتدرتر شود.

نشست منامه در بحرین با عنوان معامله قرن خیانت کشورهای عربی به آرمان فلسطین است

وی درخصوص نشست منامه در بحرین با عنوان معامله قرن گفت: قرار است کشورهای عربی با تصویب این معامله به ملت فلسطین خیانت کنند.

وی همچنین با تقدیر از قضات دزفول گفت: قضات دادگستری دزفول با توجه به حجم کاری بالا بیش از وظیفه خود تلاش می‌کنند تا پرونده‌ها زودتر به نتیجه برسند.

حضرت معصومه(س) باید الگوی دختران شود

امام جمعه دزفول همچنین با گرامیداشت فرارسیدن سالروز ولادت حضرت معصومه(س) بیان کرد: این حضرت سجایای اخلاقی فراوانی دارد و باید الگوی دختران شود.

از هیچ جریان، حزب و قوم خاصی حمایت نکرده و نخواهم کرد

حجةالاسلام قاضی دزفولی درخصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی که اسفند امسال برگزار می‌شود نیز بیان کرد: حمایت از حضور حداکثری مردم در این انتخابات باید مدنظر باشد.

وی با بیان اینکه باید ملاک وضعیت حال افراد باشد، گفت: از هیچ جریان، حزب و قوم خاصی حمایت نکرده و نخواهم کرد.