۶م، تیر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در دومین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول

امام جمعه دزفول: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه عمومی است.

زمان انتشار: ۶م, تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۷ ب.ظ | کد خبر: 77382

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول به میزبانی دادستان این شهرستان به مناسبت هفته قوه قضائیه و با حضور امام جمعه دزفول، فرماندار، فرمانده سپاه ناحیه دزفول و دیگر اعضا برگزار شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و هفته قوه قضائیه گفت: انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر از وظایف مهم بوده و علاوه بر تکلیف شخصی، باید به صورت نظام مند و سازمان یافته در جامعه صورت گیرد.

امام جمعه دزفول با یادآوری برخی از معضلات و مشکلات جامعه تأکید کرد: موضوع امر به معروف و نهی از منکر موضوعی نیست که متوجه دستگاه یا اشخاص خاصی باشد؛ بلکه این فریضه الهی عمومیت دارد و به همه جامعه مربوط می‌شود.

وی ادامه داد: عمل نکردن به فریضه امر به معروف و نهی از منکر آثار خطرناکی دارد و خداوند تمام جامعه را تنبیه خواهد کرد.

امام جمعه دزفول با استناد به احادیث پیامبر(ص) و ائمه اطهار علیهم السلام اثرات ترک این فریضه الهی را موجب نزول بلا در جامعه دانست و اظهار داشت: یکی از عللی وجود فساد در درون بعضی از دستگاهها و تشکیلات، تسلط افراد دنیا پرست به جای انسانهای شایسته و پرهیزگار است.

رئیس شورای عمومی شهرستان دزفول با تأسف از اینکه بعضی از کلیپها در فضای مجازی به نام دزفول پخش می‌شوند خاطر نشان کرد: بنده بعنوان امام جمعه دزفول شرمنده هستم و اگر بلا نازل شود و از آسمان سنگ ببارد جای تعجب نیست چرا که دزفولِ دارالمؤمنین، دارای آبرو و حیثیتی است که از خون پاک شهدا و از مجاهدت علما و بزرگان دین اعتبار پیدا کرده است.

امام جمعه دزفول ادامه داد: همه دستگاههای فرهنگی از جمله روحانیت، ائمه جماعات باید با این معضلات برخورد کرده و برپایی جلسات معنوی، فرهنگی و معارف دینی را در جامعه استمرار بخشند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی برگزاری کنسرتها را در چارچوب قانون مهم دانست و افزود: ما مخالف موسیقی نیستیم ولی به دنبال ترویج آن هم  نیستیم، چرا که آموزشهای مختلف موسیقی زمینه عدم تقید به ارزشهای دینی را فراهم می‌کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول خاطر نشان کرد: وقتی به جای ترویج موسیقی در فضای مجازی جلسه معرفتی، فرهنگی ترویج پیدا کند، جامعه در راستای امر به معروف و نهی از منکر حرکت خواهد کرد و نباید نسبت به این مسائل بی تفاوت بود.

در این جلسه آقای سعادت فرمانده سپاه ناحیه دزفول ضمن ارائه گزارشی از عملکرد فعالیتهای فرهنگی در ماه مبارک رمضان به برخی معضلات و فسادهای اخلاقی در جامعه اشاره کرد.

همچنین هر کدام از مسئولین حاضر در جلسه نیز به گزارشها و عملکردهای خود درخصوص امر به معروف و نهی از منکر پرداختند.