۶م، تیر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۶م, تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۰ ق.ظ | کد خبر: 77368

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول به اتفاق مسئولان واحدهای این سازمان با امام جمعه دزفول دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار حجةالاسلام والمسلمین قاضی نقش سازمان تبلیغات اسلامی و اطلاع رسانی این سازمان را در جامعه بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: باید در زمینه اطلاع رسانی به مردم، همایشها و مقالاتی با موضوعات مختلف تدارک دیده شود تا بتوانیم با گفتمان سازی مسائل در جامعه، گامهای مؤثری برداریم.

امام جمعه دزفول به تلاشهای فرهنگی این سازمان در عرصه‌های مختلف جامعه اشاره کرد و افزود: با اینکه روز اطلاع رسانی سازمان تبلیغات اسلامی است، ولی به نظر می‌رسد در این زمینه کوتاهی شده است و من از مسئول سازمان تبلیغات درخواست می‌کنم حتماَ با هماهنگی رادیو دزفول به عملکرد اداره سازمان تبلیغات دزفول و گستردگی و موفقیتهای آن پرداخته شود.

امام جمعه دزفول ادامه داد: اگر فعالیتهای سازمان تبلیغات اسلامی گفته نشود؛ باعث می‌شود دشمن و بعضی از عناصر، چه از روی نادانی و چه تعمداَ و غرض ورزی اذهان مردم را نسبت به این مجموعه منفی کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول ضمن اشاره به جایگاه سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان دزفول در سطح استان و کشور آن را از افتخارات فرهنگ دزفول عنوان و تصریح کرد: باید مردم از فعالیتها و تلاشهای این سازمان اطلاع کافی داشته باشند تا تلاشها و تشکیلات این سازمان مورد کم لطفی و اجحاف قرار نگیرد.

امام جمعه دزفول ادامه داد: در برنامه‌های فرهنگی مراقب افراد سیاست باز که ذره‌ای از مسائل دینی و فرهنگی بویی نبرده‌اند باشید و این افراد را حتماَ به مردم معرفی کنید، تا سره از ناسره شناخته گردد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول دعوت از مسئولین مدارس و متولیان فرهنگی شهرستان در جلسات مختلف را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: زمان شعار دادن گذشت و باید با فکر و عمل وارد میدان فرهنگی جامعه شد تا در این زمینه به نتیجه واحدی برسیم.

همچنین در این دیدار حجةالاسلام والمسلمین مرتضی بیگدلی ضمن اشاره به اهتمام ویژه در جهت نظارت، حمایت و انسجام بخشی به فعالیتهای فرهنگی گفت: استقبال از برنامه‌های دینی نشان از استقبال بیش از پیش مردم به دینداری است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول گزارشی از ثبت مؤسسات و کانونهای قرآن در دزفول ارائه داد و افزود: از ۱۴۷ مؤسسه قرآنی ثبت شده در استان، علاوه بر مؤسسات قرآنی فعال شهرستان که هنوز ثبت نشده‌اند و ۵۶ کانون قرآن شهری ثبت شده، ۶۱ مؤسسه در دزفول به ثبت رسیده‌اند.

وی با اشاره به تعامل بالای سازمان تبلیغات اسلامی دزفول با بسیاری از نهادها تصریح کرد: در شهرستان دزفول ۲۳۵ مبلغ و مبلغه ثبت سامانه سجام شده‌اند که در استان بی نظیر و منحصر بفرد است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان دزفول به شأن و جایگاه مداحان و وجود ۷۵ پیرغلام در دزفول اشاره کرد و گفت: در کانون مداحان ۴۳۰ مداح به ثبت رسیده‌اند که در استان منحصر بفرد است، همچنین از  بیمه شدن ۱۶ مداح خبر داد که در استان نمونه است.

شایان ذکر است در این دیدار تابلوی نفیسی به رسم یاد بود، از طرف سازمان تبلیغات اسلامی این شهرستان به حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول اهدا گردید.