۶م، تیر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۶م, تیر ۱۳۹۸ ساعت ۳:۳۵ ب.ظ | کد خبر: 77365

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در جمع مسئولان چهارمین اردوی متمرکز جلسات قرائت قرآن شهرستان دزفول در موزه دفاع مقدس این شهرستان با اشاره به جایگاه و منزلت امام رضا(ع) از منظر اسلام، وجود این امام رئوف را مایه مباهات مردم ایران دانست و گفت: در مسیر روحانی، طولانی بودن مسیر مهم نیست، بلکه مهم دلدادگی است که اساس دین ما حب اهل بیت(ع) است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول از منظر امام صادق(ع) به ارزش وجودی اهل بیت(ع) پرداخت و افزود: هیچ راهی برای انسان که سعادت دنیا و رستگاری آخرت را بدست بیاورد غیر از حب اهل بیت(ع) وجود ندارد.

امام جمعه دزفول خدمت به زائرین را توفیق بزرگ الهی دانست و افزود: نه تنها خدمت به زائر برای خود انسان اثرات تربیتی دارد، بلکه برای مسئولین کاروان که این کار بزرگ را انجام می‌دهند توفیق مضاعفی است و باید قدر آن را دانست.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اصل اردوی فرهنگی را، تقویت ایمان جوانان و ارتباط آنان با اهل بیت(ع) دانست و اظهار کرد: توصیه من به شما مسئولین سازمان تبلیغات این است که در این اردوها سعی کنید برای جوانان برنامه‌های معرفتی بصیرتی که در بیانیه گام دوم انقلاب آمده است در اولویت باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول از مشهد الرضا(ع) بعنوان یک مرکز علمی، دینی و فرهنگی یاد و تصریح کرد: همه چیز مشهد الرضا(ع) مایه خیر و برکت است، باید در این دریای رحمت غرق شده و فضایل معنوی این شهرستان را غنیمت شمرد.

امام جمعه دزفول ضمن اشاره به مسئولین فرهنگی مشهد الرضا(ع) وعده همکاری آنان با سازمان تبلیغات را داد و افزود: دزفول با پیشینه خوبی که در اذهان مسئولین دارد و  بعنوان دارالمؤمنین شناخته شده است حتماَ در کارهای فرهنگی با شما همکاری کرده و من در این زمینه سفارشهای لازم را خواهم کرد.

شایان ذکر است چهارمین اردوی متمرکز دانش آموزان شهرستان دزفول، با تعداد ۱۰۰۰ نفر به صورت کاروانهای ۲۰۰ نفره که از ۳۱ جلسه قرآن و ۲۸ مسجد تشکیل شده‌اند، هر ساله از آستان متبرک محمدبن موسی الکاظم(ع) سبزقباعازم مشهد الرضا(ع) می‌شوند.