۲۴م، خرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۴م, خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۶ ب.ظ | کد خبر: 77211

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی“مجد دز” آئین وحدت آفرین نماز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلیمن سید محمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

برای رسیدن به تقوای الهی انسان باید در احوال و رفتار خود مطالعه و محاسبه کرده و صفات زشت را از خود دور سازد

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به تقوا گفت: برای رسیدن به تقوای الهی انسان باید در احوال و رفتار خود مطالعه و محاسبه کند و صفات زشت را از خود دور سازد.

عبودیت و بندگی خدا سرمایه بزرگ معنوی است که هر انسان مؤمن باید از آن مراقبت و مواظبت کند

امام جمعه دزفول در ادامه به تبیین آثار و برکات ماه رمضان پرداخت و افزود: عبودیت و بندگی خدا سرمایه بزرگ معنوی است که هر انسان مؤمن باید از آن مراقبت و مواظبت کند.

وی افزود: این سرمایه معنوی را نباید از بین برد چرا که یادآوری ذکر نعمت، نوعی سپاس و شکر الهی است.

انسان باید قدر فرصتهای خود را بداند و در مقابل آزمایشات الهی و ناملایمات روزگار صبور باشد

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به آیات الهی و کلام معصومین علیهم السلام تأکید کرد: انسان در مقابل طول عمری که خداوند به او عنایت کرده باید قدر فرصتهای خود را بداند و در مقابل آزمایشات الهی و ناملایمات روزگار صبور باشد.

حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از راویان و محدثین بزرگ شیعه است 

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با اشاره به ۱۵ شوال سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: آن حضرت یکی از وعاظ و راویان و محدثین بزرگ شیعه است که در شهر ری دفن و از امامزادگان واجب التعظیم می باشد.

تبیین سفر وزیر خارجه آلمان و نخست وزیر ژاپن به ایران

امام جمعه دزفول با اشاره به سفر وزیر خارجه آلمان و نخست وزیر ژاپن به ایران گفت: این سفرها در ظاهر دستاوردی نداشتند ولی از جایگاه عزتمندی و اقتدار ایران بسیار مهم بودند.

خطیب نماز جمعه دزفول گفت: ایران در این دیدارها به دنبال رویکردی مقاومتی و دیپلماسی عزت که نشأت گرفته از آموزه‌های دینی و قرآنی است بود.

دیپلماتهای ما اروپا را جدا از آمریکا تحلیل نکنند چرا که اروپا همیشه متحد غرب و آمریکا بوده است

وی افزود: دیپلماتهای ما اروپا را جدا از آمریکا تحلیل نکنند چرا که اروپا همیشه متحد غرب و آمریکا بوده است.

رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن با صلابت، اقتدار و روحیه انقلابی ترامپ را شایسته مبادله پیام ندانستند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه نخست وزیر ژاپن نخستین بار بود که بعد از انقلاب اسلامی به ایران سفر می‌کرد افزود: رهبر معظم انقلاب در این دیدار با صلابت، اقتدار و روحیه انقلابی ترامپ را شایسته مبادله پیام ندانستند.

مقام معظم رهبری با پاسخ قاطع طاغوت را زیر پا گذاشتند

وی افزود: مقام معظم رهبری با پاسخ قاطع طاغوت را زیر پا گذاشتند.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه مقام معظم رهبری هیچ روزنه‌ای برای نفوذ غرب باقی نمی‌گذارد، اظهار داشت: آمریکا در ۴۰ سال گذشته همواره با ملت ایران مقابله کرده است لذا مذاکره با این کشور معنا ندارد.

هیچ ملت آزاده‌ای مذاکره زیر فشار را نمی‌پذیرد

خطیب نماز جمعه دزفول با تأکید بر اینکه هیچ ملت آزاده‌ای مذاکره زیر فشار را نمی‌پذیرد، افزود: به تازگی آمریکا از ۱۲ شرطی که برای مذاکره با ایران گذاشته بود عدول کرده که البته این هم یک بازی دیگر است.

مقام معظم رهبری به درستی عنوان کردند که صداقت در مورد ترامپ امکان ندارد

وی گفت: رسانه‌های غرب ۱۱ هزار دروغ از ترامپ ثبت کرده‌اند لذا مقام معظم رهبری به درستی عنوان کردند که صداقت در مورد ترامپ امکان ندارد.

مردم ایران با وجود تحریم به پیشرفتهای زیادی دست یافته‌اند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی افزود: رهبر معظم انقلاب برای هر پیشنهاد آمریکا پاسخ قاطع و مستدل دادند و عنوان کردند مردم ایران با وجود تحریم به پیشرفتهای زیادی دست یافته‌اند.

مقاومت ملت ایران دولت آمریکا را به گدایی مذاکره انداخته است

وی به نقل از کارشناسان عرب گفت: مقاومت ملت ایران دولت آمریکا را به گدایی مذاکره انداخته است.

جبهه حق پیروزی‌های عظیمی در برابر خائنان به آرمانهای فلسطین کسب کرده است

امام جمعه دزفول با اشاره به نشست بحرین و خیانت به آرمانهای مردم فلسطین گفت: صف آرایی جبهه حق در برابر باطل وجود دارد و جبهه حق پیروزی‌های عظیمی در این صف آرایی کسب کرده است.

سخنرانی سید حسن نصرالله معامله قرن را نابود کرد

وی بابیان اینکه سخنرانی سید حسن نصرالله معامله قرن را نابود کرد، افزود: جنگ در صورت مقاومت یا وجود کشوری کاملاً تسلیم رخ نمی دهد که اکنون ایران با داشتن سلاح های راهبردی، مقاومت و حضور همیشگی مردم در صحنه سایه جنگ را از سر خود دور کرده است.

در اثر ضعف برخی مدیران، اشتغال در شهرستان دزفول روند کندی داشته است

خطیب جمعه دزفول در فرازی دیکر از خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشت: متأسفانه در اثر ضعف برخی مدیران، اشتغال در شهرستان دزفول روند کندی داشته است.

مدیران نباید فقط برای یک جریان سیاسی کار کنند

وی با تأکید بر وجود روحیه انقلابی در بین مدیران گفت: مدیران نباید فقط برای یک جریان سیاسی کار کنند.

انسان‌های توانمند باید روی کار بیایند

حجةالاسلام قاضی دزفولی با انتقاد از اعمال نفوذ برخی سیاسیون در عزل و نصب‌ها در دزفول گفت: انسان‌های توانمند باید روی کار بیایند.

شورای تبلیغ و امور مساجد دزفول مسئول نصب امام جماعت مساجد است

وی با اشاره به تشکیل شورای تبلیغ و امور مساجد دزفول اظهار داشت: متأسفانه برخی هیأت امنا امام جماعت منصوب می‌کنند حال آنکه وظیفه آنها نیست.

تقدیر از تلاش اخیر نیروی انتظامی

امام جمعه دزفول با تقدیر از تلاش نیری انتظامی برای ارتقای ۱۸ درصدی ضریب امنیت شهرستان افزود: حدود ۶ ماهی بود که نیروی انتظامی عملکرد خوبی نداشت ولی اکنون برخورد خوبی با معضلات اجتماعی می‌شود.

وی افزود: امید است در برخورد با متخلفان و مجرمان قانون اجرا شود و هیچ سفارشی از سیاسیون پذیرفته نشود.

تأکید برصرفه جویی برق

حجةالاسلام والمسلمین  قاضی دزفولی با تأکید لزوم صرفه جویی در مصرف برق گفت: گرمای ماه جاری در دزفول در ۳۳ سال گذشته بی سابقه بوده بطوریکه پیک مصرف از تیرماه به خرداد رسیده است.

وی با اشاره به افزایش ۱۴ درصدی مصرف برق در دزفول گفت: از شهروندان انتظار می‌رود در پیک مصرف برق از دستگاه‌های برقی کمتر استفاده کنند.

امام جمعه دزفول در پایان ضمن تشکر از همکاری واحد اتوبوسرانی شهرداری دزفول با ستاد نمازجمعه این شهرستان برغم مشکلات عدیده این واحد از آنها خواست بمنظور رفاه بیشتر نماز گزاران در هوای گرم نسبت به برنامه‌های مسیر ایستگاه‌ها اطلاع رسانی بیشتری کنند.