۲۳م، خرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۳م, خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶ ب.ظ | کد خبر: 77180

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز در  مراسم دانش‌آموختگی خلبانان پایگاه چهارم شکاری دزفول با حضور امام جمعه دزفول، استاندار خوزستان، فرماندار دزفول و نماینده مردم شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک عید فطر گفت: ریشه همه خوبیها و اتصال بین خلق و خالق امام معصوم است.

امام جمعه اهواز اظهار کرد: ضرورت وجود امام معصوم برای راهیابی به عمق و باطن قرآن انکارناپذیر است و برای هم راهی با امام انسان باید قصد طهارت نماید.

نماینده ولی فقیه در استان تمام واجبات و احکام الهی را برای پالایش انسان از درون دانست و افزود: محصول یک ماه عبادت، طهارت و پاکی است که سرمایه‌ای برای انسان محسوب شده و باید از آن محافظت و پاسداری کرد.

حجةالاسلام والمسلمین موسوی فرد تصریح کرد: یکی از ویژگیهای ارتش جمهوری اسلامی خصوصا نیروی هوایی دین‌مداری و تقید به دین مبین اسلام است که از ویژگیهای برجسته ارتش نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌باشد.

امام جمعه اهواز به  نمود دین و موازین اسلام در پیکره ارتش اشاره و تأکید کرد: هیچ ارتشی با ارتش جمهوری اسلامی ایران قابل مقایسه نیست، وقتی ارتش بر محور دین، قرآن و اهل بیت حرکت کند قطعا با سایر ارتشها در دنیا تفاوت دارد.

امام جمعه اهواز افزود: بالغ بر ۲۰۰ شهید از افسران رشید و متدین ارتش در دوران دفاع مقدس تقدیم اسلام شده است که از افتخارات نیروی هوایی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

حجةالاسلام والمسلمین موسوی فرد در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگاران گفت: با مرور ۸ سال دفاع مقدس می‌توان جایگاه خلبانان نیروی هوایی را درک کرد، در دوران ۴۰ ساله انقلاب در صحنه‌های گوناگون شاهد حضور پررنگ و برجسته نیروی هوایی و جانفشانی آنها بوده‌ایم که قدردانی از زحمات ارزشمندشان کمترین کاری است که می‌توان انجام داد.

همچنین فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در این آئین گفت: خلبانان شکاری باید ویژگی‌هایی چون سلحشوری، ضریب هوشی بالا، شجاعت و عکس العمل مناسب داشته باشند و خود را برای امنیت مردم فدا کنند.

امیر عزیز نصیر زاده با بیان اینکه خلبانان باید به اهمیت و ارزش کار خود واقف باشند، افزود: اهمیت این شغل باعث شده در شرایط حساس از پیشگامان باشند.
وی با تاکید بر لزوم تربیت نیروی انسانی باکیفیت در شرایط راهبردی کنونی اظهار داشت: آموزش و توسعه ساختار سازمانی کیفیت نیروی انسانی را بالا می‌برد.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی افزود: زیربنای عمیق و اصیل دینی از دیگر ضروریاتی است که باید در خلبانان تقویت شود چرا که امروزه دشمن با ابزارهای بسیار پیشرفته به دنبال اختلال در افکار جامعه است.
وی با تاکید بر لزوم فراگیری تاکتیک های آموزشی جدید توسط خلبانان گفت: خلبانان ابداعات و پیشنهادات خود را برای بهبود و ارتقای آموزش ها به نیروی هوایی ارائه دهند.
امیر نصیر زاده با بیان اینکه داشتن روحیه انقلابی و جهادی، مقاومت را در مقابله با مصائب و مشکلات افزایش می‌دهد، افزود: خلبانان باید همیشه آمادگی کامل را برای شرایط مختلف داشته باشند.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ضمن تقدیر از تلاش‌های نیروهای پایگاه چهارم شکاری دزفول اظهار داشت: نیروی هوایی باید در تراز جمهوری اسلامی باشد.

شایان ذکر است که در پایان این مراسم از دانش‌آموختگان خلبانان پایگاه چهارم شکاری و مدعوین تجلیل شد.

جشن فارغ التحصیلی خلبانان همواره پس از از فارغ التحصیلی از دانشگاه و دیدن آموزش های عملی و توانایی پرواز و هدف گرفتن بدون کمک استاد خلبان برای آنها برگزار می شود