۱۹م، خرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۹م, خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵ ب.ظ | کد خبر: 77126

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع نمازگزاران مسجد ولایت مهرشهر دزفول گفت: ماه رمضان ماه اطاعت و بندگی خدا را پشت سر گذاشتیم و باید ماحصل این ماه تقوا و دوری از گناه باشد.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: ماه رمضان ماه تمرین عبودیت و بندگی خداست و به فرموده پیامبر بهترین اعمال در ماه رمضان دوری از گناه و معصیت و حفظ زبان و چشم و گوش از گناه می‌باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تأکید کرد: باید اثر یک ماه روزه‌داری و دوری از گناه تا ماه رمضان سال آینده در انسان باقی بماند.

امام جمعه دزفول مهرشهر را بخشی از شهر مقاوم و پرافتخار دزفول دانست و گفت: از قبل پیگیر امور و مشکلات منطقه بوده و بعنوان امام جمعه بر خود فرض می‌دانم که همچنان مسائل و امور منطقه را پیگیری نمایم و ظرفیت‌‌های موجود مسجد را تقویت نمایم.

امام جمعه دزفول فتوای مقام معظم رهبری در خصوص اقامه نماز عید فطر را بیان کرد و گفت: مقام عظمای ولایت در این خصوص می‌فرمایند «جایز است نمایندگان ولی فقیه که مجاز به اقامه نماز عید هستند و همچنین ائمه جمعه منصوب، نماز عید فطر را بصورت جماعت اقامه نمایند. ولی احوط آن است که غیر ائمه جمعه نماز را فرادا بخوانند و اگر مصلحت ایجاب کند اقامه یک نماز عید در شهر بهتر است و غیر از امام جمعه کسی متصدی آن نشود.»

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: نماز عید فطر نماد وحدت و دارای جایگاه ویژه‌ای است و باید با شکوه هرچه تمامتر و با حفظ تأمین مسائل امنیتی آن برگزار شود.

شایان ذکر است که نماز جماعت مغرب و عشا به امامت امام جمعه دزفول اقامه شد.