۱۴م، خرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰ ب.ظ | کد خبر: 77102

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مراسم گرامیداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد در جمع خواهران و در حرم مطهر سبزقبا امام خمینی(ره) را بزرگ مرد تاریخ انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: امام راحل انسانی الهی بود که در طول قرنهای گذشته کم نظیر بوده است.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: امام متخلق به اخلاق و شخصیتی بود که همه ابعاد انسان کامل را دارا بوده و بواسطه عظمت و شخصیت خود دوستان و دشمنان زیادی داشت.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: امام خمینی(ره) مبارز انقلابی بود که از مرگ هراس نداشت و عدم هراس ایشان از مرگ دشمن را خلع سلاح کرده بود.

امام جمعه دزفول امام را شخصیتی سیاستمدار و شجاع دانست و افزود: اگر انسان از دشمن هراس داشت تن به سازش خواهد داد و اگر از دشمن نترسید انقلابی بوده و مقابل دشمن خواهد ایستاد.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر تحلیل صحیح از قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ خاطر نشان کرد: ۱۴ و ۱۵ خرداد صرفا دو مناسبت تاریخی نیستند که فقط برای آنها مراسم گرامیداشت برگزار شود بلکه دارای مبانی هستند که چگونگی ایستادگی در مقابل دشمن و پیشبرد انقلاب را برای ما تعریف کردند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: امام سعی داشت اسلام ناب و اسلام اهل بیت را پیاده نماید و مقام معظم رهبری خلف صالح ایشان نیز همین راه را ادامه دادند.

امام جمعه دزفول گفت: قیام ۱۵ خرداد مقدمه و کلید پیروزی ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ بود، از سال ۱۳۴۲ تا کنون نبرد فکرها و اندیشه‌ها بوده است، نبرد تفکر سرمایه داری و طاغوتی در مقابل تفکر الهی، اسلامی و دینی بوده و هست.