۱۵م، خرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۵م, خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷ ق.ظ | کد خبر: 77057

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نماز عید سعید فطر با حضور انبوه جمعیت مردم متدین و ولایت مدار دزفول، روحانیان، استاندار خوزستان، فرماندار دزفول، سردار شاهوارپور و جمعی از مسئولان به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در ورزشگاه شهید ناحی این شهرستان برگزار شد.

از منظر قرآن کریم بهترین توشه‌ها برای آخرت تقوا و پرهیزکاری است

خطیب نماز عید فطر در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به تقوای الهی گفت: از منظر قرآن کریم بهترین توشه‌ها برای آخرت تقوا و پرهیزکاری است.

توبه و استغفار مهمترین دستاورد عبادی ماه رمضان است

امام جمعه دزفول از توبه و استغفار بعنوان مهمترین دستاورد عبادی ماه رمضان نام برد و افزود: توبه کننده حقیقی مانند کسی است که مرتکب گناهی نشده باشد.

وی ادامه داد: خدای متعال توابین و پاکیزگان و ناله و زاری آنها را دوست دارد.

ناله گناهکاران برای توبه کردن نزد خدای سبحان از تسبیح کننده محبوبتر است

امام جمعه دزفول اظهار داشت: از منظر امام علی(ع) ناله گناهکاران برای توبه کردن نزد خدای سبحان از تسبیح کننده محبوبتر است.

هفت طایفه در روز قیامت در عرش الهی منزل دارند

وی با اشاره به حدیثی از معصوم(ع) گفت: هفت طایفه در روز قیامت در عرش الهی منزل دارند که یکی از آنها کسی است که خدای متعال را در خلوت یاد می‌کند و از خوف خدا گریه می‌نماید.

مردم با انسجام خود توطئه‌ها و نقشه‌های آمریکا را در اجرای طرح معامله قرن به شکست واداشتند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز عید سعید فطر دزفول با قدردانی از حضور انقلابی و مردم در راهپیمای روز جهانی قدس گفت: مردم  با انسجام خود توطئه‌ها و نقشه‌های آمریکا را در اجرای طرح معامله قرن به شکست واداشتند.

ملت ایران با مقاومت خود در برابر دشمنان، راه و اهداف شهدا و آرمانهای متعالی حضرت امام را ادامه می‌دهند

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز به تبیین مقاومت از منظر امام خمینی(ره) پرداخت و گفت: مقاومت ملت ایران بنا به فرمایش مقام معظم رهبری همچون فلزی مستحکم است که ایران اسلامی را توانسته در ۴۰ ساله اخیر در برابر دشمنان و برغم فراز و نشیب‌های زیاد، آنها را پشت سربگذارد و در برابر دشمنان ظالم بایستد و راه و اهداف شهدا و آرمانهای متعالی حضرت امام را دنبال کند.

باید گفتمان انقلابی صبغه اصلی تبلیغات انتخابات باشد

خطیب نماز عید فطر در بخشی دیگر از خطبه‌ها در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: جامعه رنگ و بوی انتخاباتی به خود گرفته و باید گفتمان انقلابی، صبغه اصلی تبلیغات انتخابات باشد.

باید از مرفهان بی دین و دغل‌بازان منافق صفت و رانت خواران اجتناب کرد

وی افزود: باید از فضایی که ایجاد رانت خواری، خودبینی، نفوذیان و سرمایه داران و دغل‌بازان منافق صفت، نوکیسه‌ها، نجومی بگیران و مرفهان بی دین اجتناب کرد.

عرصه انتخابات بایدجلوه‌ای از مردم سالاری دینی و نماد و اتحاد مردم باشد

امام جمعه دزفول تصریح کرد: نگاه جامعه باید در مسیر صاحبان اصلی انقلاب که مردم و خانواده‌های شهدا هستند باشد تا در عرصه انتخابات جلوه‌ای از مردم سالاری دینی و نماد و اتحاد مردم تحقق یابد.

تقدیر از کمکهای مردمی دزفول

وی در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز کمک ۴ میلیارد تومانی خیرین و مردم نیکوکار در کمک به مرکز درمانی امام حسن مجتبی(ع) این شهرستان و نیز کمکهای مردمی به سیلزدگان، نیازمندان و آزادی زندانیان را ستود و بر استمرار این کمکهای شایسته تأکید کرد.

کاهش ۱۸ درصدی جرائم مرتبط به روزه خواری

امام جمعه دزفول همچنین با تقدیر از همه اشخاص دستگاهها و نیروی انتظامی که در ایجاد حفظ حرمت ماه رمضان در شهرستان تلاش کرده‌اند افزود: امسال این شهرستان شاهد کاهش ۱۸ درصدی جرائم مرتبط به روزه خواری نسبت به سال گذشته بود.

 هیچ کس و هیچ دستگاهی حق سفارش و پارتی بازی در استخدامهای آموزش و پرورش را ندارد

امام جمعه دزفول با توجه به مجوزهای استخدامی آموزش و پرورش تأکید کرد: باید عدالت و فرصت مساوی برای همه رعایت شود و هیچ کس و هیچ دستگاهی حق سفارش و پارتی بازی ندارد و حتی اگر از دفتر بنده سفارشی شد آن را به دیوار بزنید.

انتقاد از نصب بنرها و عکسهای بعضی از مسئولان در شهر و بعنوان تقدیر و تشکر

خطیب نماز عید فطر دزفول در پایان با انتقاد از نصب بنرها و عکسهای بعضی از مسئولان در شهر و بعنوان تقدیر و تشکر در انجام وظایف گفت: باید از ادامه این کار به شدت خودداری شود زیرا آنها به ازای حقوقی که می‌گیرند وظیفه‌شان را انجام می‌دهند و این گونه کارها فرهنگ چاپلوسی و تملق را در جامعه جا می‌اندازد.

گفتنی است نماز با شکوه عید سعید فطر دزفول از ورزشگاه شهید ناحی و بصورت زنده و مستقیم از شبکه استانی سیمای مرکز خوزستان پخش شد.

متن کامل خطبه‌ها:

خطبه اول:

سَلامُ عَلَیْکُم جَمیعاً ورَحْمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ

اَعُوذُ بِاللَّهِ مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجِیمِ

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِبادَاللّه بندگان خدا، همه شما را دعوت به رعایت تقوای الهی می‌نمایم.

خدای متعال در قرآن کریم می‌فرماید: تَزَوَّدُوا فَإِنَّ خَیْرَ الزَّادِ التَّقْوى می‌فرماید: مؤمنین، مسلمانان، توشه بردارید؛ که به درستی بهترین توشه‌ها برای آخرت تقوا و پرهیزگاری است.

خداوند تبارک و تعالی ان‌شاءالله طاعات و اعمال همه ما را بپذیرد و این عید بزرگ را بر ما مبارک بگرداند، و به ما توفیق توبه و استغفار در این ماه عنایت فرموده است، همچنان آن را بعنوان یک دستاورد برای ماه مبارک رمضان برای ما حفظ بفرماید.

خدای متعال می‌فرماید: إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ التَّوَّابِینَ وَ یُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِینَ یعنی خداوند هم توابین را، هم پاکیزگان را دوست دارد.

توبه کننده حقیقی مانند کسی است که اصلاَ گناهی مرتکب نشده است. و در حدیث آمده است التّائبُ مِن الذَّنبِ کَمَـنْ لا ذَنْبَ لَهُ توبه کننده از گناه مثل کسی است که گناهی را نکرده است و گناهی را مرتکب نشده است.

در یک حدیثی آمده است که خدای متعال ناله توبه کننده را دوست دارد. می‌فرماید: اَنینُ الْمُذْنِبینَ اَحَبُّ اِلَیَّ مِنْ تَسْبیحِ الْمُسَبِّحین یعنی ناله گناهکاران برای توبه کردن نزد خدای متعال، از تسبیح تسبیح کنندگان محبوب‌تر است.

در حدیثی دیگری آمده است که ۷ طایفه هستند که روز قیامت در عرش الهی منزل دارند. یکی از آن ۷ طایفه کسی است که خدا را در خلوت یاد کند و از خوف خدا بگرید.

امیدواریم که خدای متعال در این ماه شریف به ما توفیق توبه و استغفار را کرامت فرموده باشد.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   ‌قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ  اللَّهُ الصَّمَدُ   لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ   وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ

خطبه دوم:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

همه خواهران و برادران خودم را، نمازگزاران عزیز را دعوت به رعایت تقوای الهی می‌نمایم.

امیرالمؤمنین(ع) در خطبه ۱۹۲ در نهج البلاغه می‌فرماید: فَالْمُتَّقُونَ فِیهَا هُمْ أَهْلُ الْفَضَائِلِ یعنی در این جهان پرهیزگزاران کسانی هستند که اهل فضیلت هستند، اهل برتریها هستند.

امیدواریم که خدای متعال به همه ما توفیق رعایت تقوا را کرامت بفرماید.

بنده ابتدا از حضور حماسی و چشمگیر مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس تشکر می‌کنم؛ که بحمدالله تعالی توطئه‌ و نقشه معامله قرن آمریکا را تبدیل به شکست این نقشه کرد. واقعاَ حماسه عظیمی بود که در امت اسلامی رقم خورد و دستاوردهای بزرگی برای امت اسلامی داشت.

آرزوی قبولی طاعات و عبادات را برای همه عزیزان در ماه مبارک رمضان داریم. اعمال خیری که انجام گرفت، کمک خیرین عزیز به مرکز امام حسن مجتبی(ع) که قریب به ۴میلیارد تومان بود. کمک به سیل زدگان که مؤمنین و خیرین و مردم کمک کردند، و هرکس به هرشکلی در این ماه عمل صالحی انجام داد، خداوند به شایستگی قبول بفرماید. کمک به آزادی زندانیان، کمک به نیازمندان و هرعمل خیری که در این ماه صورت گرفت، خداوند به شایستگی قبول بفرماید.

مطلب بعدی که باید اشاره کنم: مقاومت ملت ایران است که در برابر دشمنان اسلام، چهل سال را ما با سرافرازی پشت سر گذاشتیم و وارد گام دوم انقلاب شدیم.

حضرت آقا در فرمایشاتشان فرمودند: فلز ملت ایران، فلز محکمی است و جامعه ایران جامعه‌ای است که در مقابل ظلم و فشار دشمن می‌ایستد و در فرمایشاتشان به مناسبت سالروز رحلت حضرت امام هم نسبت به موضوع مقاومت امام در مقابل دشمنان، تبیین و تحلیل فرمودند.

ان‌شاءالله ما هم بتوانیم همین راه شهدا ادامه بدهیم و آرمانها و اهداف بلند امام را مدنظر قرار بدهیم و ان‌شاءالله روزی به آنها برسیم.

با نزدیک شدن به انتخابات مجلس، جامعه ما کم کم رنگ و بوی انتخاباتی به خود می‌گیرد و در انتخابات پیش روی ما باید گفتمان انقلابی صبغه اصلی تبلیغات انتخاباتی کاندیدا‌ها باشد ان‌شاءالله.

فضایی که رانت خواری و خود برتربینی را نفی می‌کند، نگاهی که معتقد باشد، صاحبان اصلی انقلاب مردم و خانواده شهدا هستد، نه نفوذیان و سرمایه داران و دغل بازان منافق صفت، نگاهی که نوکیسه‌ها و نجومی بگیرها و نفوذیان و مرفهان  بی درد را نفی می‌کند.

ان‌شاءالله عرصه انتخابات باید جلوه‌ای از مردم سالاری دینی و انسجام و اتحاد مردم باشد. مردم هم چشمشان را باز کنند. بدانند کسانی که حاضر هستند به هر قیمیتی به مقام و منصب و این کرسی دست پیدا بکنند؛ قطعاَ خدمتگذار مردم نخواهند بود بلکه به دنبال منافع خود و اطرافیانشان خواهد بود.

از همه اشخاص و دستگاهها و نیروی انتظامی که برای حفظ حرمت ماه مبارک رمضان تلاش کردند، بنده به نوبه خود سپاسگذاری می‌کنم. مأجور باشید.

گزارش کوتاهی که نیروی انتظامی به ما دادند. تعداد ۳۵ واحد صنفی بدلیل تخلف پلمپ شد. ۷۵۰ نفر متجاهر به روزه خواری دستگیر شدند. تقریباَ ۱۸ درصد تجاهر به روزه خواری نسبت به سال گذشته کاهش داشتیم، که این جای شکر و سپاسگذاری دارد.

تذکر لازمی را عرض بکنم. در استخدام آموزش و پرورش که مجوز گرفته شده است که ان‌شاءالله رعایت عدالت بشود و فرصتهای مساوی برای همه افراد قرار داده بشود و هرگونه سفارشی و پارتی بازی در کار نباشد. حتی اگر از دفتر بنده هم یادداشتی آوردند، سفارش آوردند به دیوار بزنید ان‌شاءالله

نکته دیگری که باید تذکر بدهم. از زدن بنرها و عکس مسئولان، بعنوان تقدیر و تشکر در سطح شهر در انجام وظائفشان خودداری بشود. آنها حقوق می‌گیرند که همین کارها را انجام بدهند. معنا ندارد که به خاطر آن وظیفه‌شان را انجام که می‌دهند از آنها تقدیر بشود. فلذا ما بارها این را گفتیم که ممکن است خدای نکرده این منجر به فرهنگ چاپلوسی بشود.

خدایا پروردگار به حق امروز که عید است طاعات و عبادات ما را به شایستگی قبول بفرما…

این ماه مبارک رمضان را آخرین ماه مبارک رمضان ما قرار مده…

شهیدان و امام شهیدان را غریق رحمتت قرار بده…

بیماران را شفا کرامت بفرما…

در فرج مولای ما آقا امام زمان(عج) تعجیل بفرما.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   ‌قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ  اللَّهُ الصَّمَدُ   لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ   وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ