۱۰م، خرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۰م, خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۰ ب.ظ | کد خبر: 76973

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نماز جمعه دزفول در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و همزمان با روز جهانی قدس با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) برگزار شد.

از منظر امیر مؤمنان حضرت علی(ع) لغزشهای افراد با تقوا ناچیز است

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر امیر مؤمنان حضرت علی(ع) لغزشهای افراد با تقوا ناچیز است و وجود تقوا مانع از لغزشهای بیشتر می‌شود.

ماه رمضان ماه کسب تقوا و گشودن باب هدایت است

وی در ادامه به اهمیت ماه مبارک رمضان پرداخت و افزود: ماه رمضان ماه کسب تقوا و گشودن باب هدایت است.

یکی از راههای تقوا کنترل زبان و خودداری از آزار بندگان خدا می‌باشد

امام جمعه دزفول یکی از راههای تقوا را کنترل زبان و خودداری از آزار بندگان خدا نام برد که امام معصوم بر آن تأکید فرموده‌اند.

وی ادامه داد: از منظر امام معصوم(ع) کسانیکه آزار دهنده برادران مؤمن هستند و به آنان ظلم و ستم می‌کنند این افراد در جنگ با خدای متعال می‌باشند.

متولیان اموری که در انجام وظایف خود به مردم کوتاهی و ظلم می‌کنند نیز در جنگ با خداوند هستند

خطیب نماز جمعه دزفول تصریح کرد: متولیان اموری که در انجام وظایف خود به مردم کوتاهی و ظلم می کنند نظیر گرانفروشی، احتکار، غش در معامله و … و یا کسانیکه که از خیانت و ظلم ستمگران حمایت می‌کنند هر دوی آنها در جنگ با خداوند هستند.

روز قدس یادگار ماندگار امام خمینی(ره) در راستای دفاع از مردم مظلوم فلسطین است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با قدردانی از حضور حماسی مردم دزفول در راهپیمایی روز جهانی قدس با وجود گرمای طاقت فرسا و با زبان روزه اظهار داشت: روز قدس یادگار ماندگار امام خمینی(ره) در راستای دفاع از مردم مظلوم فلسطین است.

آمریکا به طور قطع در توطئه جدید معامله قرن شکست می‌خورد

وی با بیان اینکه آمریکا و غرب و کشورهای مرتجع منطقه به دست و پا افتاده‌اند، گفت: این کشورها هرچه داشتند پای کار آوردند و بعد از شکست در عرصه‌های مختلف اکنون معامله قرن را مطرح کرده‌اند.

امت اسلامی هرگز زیر بار این خیانت بزرگ نخواهند رفت

امام جمعه دزفول با بیان اینکه کشورهای عربی از این خیانت بزرگ حمایت می‌کنند، افزود: آمریکا به طور قطع در این توطئه جدید نیز شکست می‌خورد زیرا امت اسلامی هرگز زیر بار این خیانت بزرگ نخواهند رفت.

برشمردن بندهایی از مفادخیانت بار معامله قرن

خطیب نماز جمعه دزفول با برشمردن بندهایی از مفاد معامله قرن گفت: یکی از توافقات این خیانت بزرگ ندادن حق برخورداری ارتش برای فلسطینی‌ها می‌باشد.

وی افزود: حماس طبق این معامله باید خلع سلاح شود و فلسطینی‌ها فقط می‌توانند پلیس محلی داشته باشند و شهرداری قدس زیر نظر اسرائیل یکپارچه شود.

با این معامله قصد دارند فلسطینی‌ها را عبد ذلیل اسرائیل کنند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه یهودیان اجازه خرید خانه از مسلمانان دارند ولی فلسطینی‌ها خیر، افزود: طبق توافقات، حق بازگشتی برای آوارگان فلسطینی داده نشده است لذا با این معامله قصد دارند فلسطینی‌ها را عبد ذلیل اسرائیل کنند.

امید است طرح معامله قرن مرگ آمریکا و اسرائیل را رقم بزند

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از هزینه‌های این طرح را عربستان برعهده می‌گیرد، گفت: امید است طرح معامله قرن مرگ آمریکا و اسرائیل را رقم بزند.

باید مقاومت و ایستادگی را همچنان در دستور کار قرار دهیم

خطیب  نمازجمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص مذاکره با آمریکا اشاره کرد و گفت: همین مذاکره به اهرمی برای فشار بر ایران تبدیل می‌شود لذا باید مقاومت و ایستادگی را همچنان در دستور کار قرار دهیم.

وی افزود: بدون هیچ مذاکره‌ای باید دشمن را تحت فشار قرار داد زیرا با هر گام عقب نشینی دشمن ۱۰ گام جلوتر می‌آید.

به فرموده مقام معظم رهبری کشور نیازمند جوانگرایی است

امام جمعه دزفول با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با اساتید دانشگاههای کشور مبنی بر جوانگرایی اظهار داشت: باید نیروهای پیر که تمام توان خود را برای خدمت به کشور گذاشته‌اند، کنار روند و مدیران جوان جایگزین آنها شوند چراکه کشور نیازمند جوانگرایی است.

نام انقلاب اسلامی در جهان با نام امام خمینی(ره) شناخته می‌شود

وی ۱۴ خرداد سالروز ارتحال امام خمینی(ره) را گرامی داشت و گفت: نام انقلاب اسلامی در جهان با نام امام خمینی(ره) شناخته می‌شود.

مقدمه پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷، قیام ۱۵ خرداد است

امام جمعه دزفول سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد را نیز گرامی داشت و گفت: مقدمه پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ قیام ۱۵ خرداد است.

ضرورت برپایی یکپارچه نماز عید فطر در مرکزیت شهر

وی عید فطر را هدیه خداوند متعال به مسلمانان دانست و بر ضرورت برپایی یکپارچه نماز عید فطر در مرکزیت شهر تأکید کرد.

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین از نمازگزاران خواست که زکات فطریه خود را در صندوقها و مؤسساتی که ممهور به مهر شورای زکات فطره شهرستان دزفول هستند بپردازند.

 گرامیداشت شهادت گونه امام جمعه فقید کازرون

امام جمعه دزفول در خصوص حادثه شهادت گونه امام جمعه کازرون توسط یک انسان منحرف گفت: امید است برخورد قاطعی با قاتل دستگیر شده صورت گیرد تا درس عبرتی برای دیگر افراد منحرف باشد.

قداست و پاکی شهدا نیاید دستخوش مسائل سیاسی قرار گیرد

خطیب نمازجمعه دزفورل در بخشی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه ضمن تقدیر از برگزار کنندگان مراسم چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری و روز دزفول گفت: قداست و پاکی شهدا نیاید دستخوش مسائل سیاسی قرار گیرد.

وی خواستار پایان نقدها و حرف و حدیث‌ها در خصوص چگونگی برگزاری آئین گرامیداشت چهارم خرداد شد و افزود: دامن زدن به این مسائل حاشیه‌ای درست نیست.

امام جمعه دزفول در پایان خطبه های نماز جمعه افزود: شهدا سرمایه بی بدیلی برای جمهوری اسلامی بوده و متعلق به همه ملت هستند که اگر دستخوش مسائل سیاسی قرار گیرند آسیب می‌بینند.