۳م، خرداد ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳م, خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۲۰ ب.ظ | کد خبر: 76757

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی“مجد دز” آئین با شکوه نماز جمعه در سومین جمعه ماه رمضان با حضور امام جمعه و اقشار مختلف مردم فهیم و خداجوی دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین شیخ عبدالحسین خسروپناه امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) شهرستان دزفول برگزار شد.

در ماه رحمت، مغفرت و نزول برکات الهی باید همه از تقوای الهی بهره‌مند شوند

خطیب موقت نمازجمعه دزفول در خطبه‌های نماز ضمن دعوت مردم به تقوای الهی گفت: در ماه رحمت، مغفرت و نزول برکات الهی باید همه از تقوای الهی بهره‌مند شوند.

حضرت علی(ع) شخصیتی جامع و الگویی مناسب در همه ابعاد زندگی برای جوامع بشری است

امام جمعه موقت دزفول ضمن تسلیت سالروز شهادت امیرمؤمنان حضرت علی(ع) به تبیین آداب معاشرت از منظر مکتب آن حضرت پرداخت و گفت: حضرت علی(ع) شخصیتی جامع و الگویی مناسب در همه ابعاد زندگی برای جوامع بشری است.

وی افزود: اگر انسان دنبال سیاست و ارائه خدمات اجتماعی، و تربیت فرزند صالح، و پدر و همسری شایسته است باید از نظام معرفتی امام علی(ع) الگو بگیرد.

نهج البلاغه کتابی برای تعمیق بینش انسانها در همه ابعاد زندگی است

دکتر خسروپناه در ادامه این خطبه از نهج البلاغه بعنوان کتابی برای تعمیق بینش انسانها در همه ابعاد زندگی یاد کرد و اظهار داشت: این کتاب حاوی معارف الهی و توحید نامه است که جامعه بشری با انس به آن می‌تواند مسیر پیشرفت و ترقی را طی کند.

مایه تأسف است که شیعه از گنجینه نهج البلاغه بهره نگیرد اما دیگر ادیان از کلام و دانش امام علی(ع) بهره‌مند شوند

وی افزود: نامه‌های نهج البلاغه عمدتاً به مسائل سیاسی، اجتماعی و اعتقادی می‌پردازد که باید از آنها درس آموخت.

وی تصریح کرد: مایه تأسف است که شیعه از این گنجینه بهره نگیرد اما مسیحیان و دیگر ادیان از کلام و دانش امام علی(ع)

بهره‌مند شوند.

گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس در سال ۶۱

حجةالاسلام والمسلمی شیخ عبدالحسین خسرو پناه در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس در سال ۶۱ گفت: رزمندگان اسلام در این عملیات توانستند پس از ۵۷۸ روز این شهر را آزاد کنند و نام روز مقاومت و پیروزی را در تاریخ کشور ثبت کنند.

گرامیداشت ۴ خرداد روز مقاومت و پایداری دزفول، اسوه پایداری شهر حضرت آیت الله قاضی(ره)

امام جمعه موقت دزفول همچنین ۴ خرداد روز مقاومت و پایداری را به مردم قهرمان دزفول تبریک گفت و اظهار داشت: مردم شهرستان دزفول همراه با اسوه پایداری، حضرت آیت الله قاضی(ره) که در طول جنگ حتی یکروز دزفول را ترک نکرد و توانست برغم حملات موشکی و توپخانه ای در شهر مقاوم و پایدار باقی بماند، بودند و امروز نیز باید این مقاومت را در گفتار و کردار نشان داد.

مردم خوزستان صبور، مقاوم، مبارز، متحد و در مسیر حق و ولایت هستند

امام جمعه موقت دزفول از خوزستان بویژه خرمشهر و دزفول بعنوان مهد تمدن و فرهنگ مقاومت و دروازه تشیّع یاد کرد و افزود: برغم توطئه‌های دشمنان داخلی و خارجی مخصوصاً صهیونیستها مردم خوزستان صبور، مقاوم، مبارز، متحد و در مسیر حق و ولایت هستند.

مسئولان با عقلانیت و همدلی در حل اشتغال و رفع بیکاری جوانان اهتمام بیشتری ورزند

وی با تأکید بر وحدت و همدلی مسئولان محلی در خدمت به مردم گفت: مسئولان با عقلانیت و همدلی در حل اشتغال و رفع بیکاری جوانان با استفاده از منابع عظیم زمین و آب اهتمام بیشتری ورزند.

بازخوانی سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با تشکلهای دانشجویی

دکتر خسرو پناه در بخشی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه دزفول به بازخوانی سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با تشکلهای دانشجویی پرداخت و افزود: ایشان منشأ کمبودهای کشور را در ضعف کارگزاران دانست که باید با به کار آوردن مدیران حزب الهی انقلابی مدیریت جهادی کشور را توسعه داد.

بخش خصوصی سازی یک ضرورت است که باید به آن توجه بیشتر کرد

وی افزود: بخش خصوصی سازی یک ضرورت است که باید به آن توجه بیشتر کرد و نباید گذاشت شرکتها و کارخانجات تولیدی تعطیل شود.

هرجا موفق به اجرای فرامین مقام معظم رهبری بوده‌ایم پیشرفت داشته‌ایم

امام جمعه موقت دزفول تأکید کرد: هرجا موفق به اجرای فرامین مقام معظم رهبری بوده‌ایم پیشرفت داشته‌ایم.

مجلس با تصویب قوانین به موقع، کار آمد و نظارت دقیق نقش خود را به خوبی نشان دهد

وی همچنین با گرامیداشت ۷ مرداد آغاز هفته مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی باید نظارتش را بر امور و مصوبات مجلس  بیشتر نماید و با تصویب قوانین به موقع، کار آمد و نظارت دقیق نقش خود را به خوبی نشان دهد.

انتقاد از گرانیهای اخیر و پیشنهاداتی برای پیشرفت کشور

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه با انتقاد از گرانیهای اخیر گفت: برغم کاهش دلار ولی متأسفانه کالاها و ارزاق مورد نیاز مردم چند برابر شده است.

امام جمعه موقت دزفول مسئولان را برای تأمین کالاهای مورد نیاز با استفاده از منابع غنی کشور از جمله خرده سنگهای  معادن برای تبدیل به کاغذ سنگی و وفور گل و گیاه برای تولید گیاهان دارویی دعوت کرد.

 اقتدار استقلال و آزادی کشور در برابر آمریکا برگرفته از آمادگی ارتش سپاه و بسیج است

وی اقتدار استقلال و آزادی کشور در برابر آمریکا را برگرفته از آمادگی ارتش سپاه و بسیج دانست که با معرفت علوی مجهزترین امکانات را در برابر کشور تأمین کرده‌اند.

دعوت از مردم برای بهره‌مندی از برکات شبهای قدر

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه در پایان ضمن دعوت از مردم برای بهره‌مندی از برکات شبهای قدر به مرثیه سرایی در وصف شهادت امیر مؤمنان حضرت علی(ع) پرداخت.

گفتنی است نماز عصر به امامت حجةالاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول اقامه شد.