۲۶م، اردیبهشت ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۶م, اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹ ق.ظ | کد خبر: 76585

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی در شب وفات حضرت خدیجه سلام الله علیها یکی از ۴ بانوی برتر عالم، که به همت مسئولین دانشگاه فرهنگیان حضرت خدیجه کبری(س) دزفول در مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول برگزار شد، ایشان را همسری به تمام معنا برای پیامبر یاد کرد و گفت: می‌توان حضرت خدیجه کبری را الگویی از یک همسر کامل دانست.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: یکی از نقاط قوت آموزه‌های دینی پیوند خانواده است تا جایی که امام(ره) می‌فرمود مرد از دامان زن به معراج می‌رود.

امام جمعه دزفول به اهمیت جایگاه زن در اسلام اشاره کرد و افزود: حضرت خدیجه اولین زنی بود که اسلام آورد و به دلیل سجایای اخلاقی نزد پیامبر ارزشمند بودند و ایشان را راستگوترین زن امت معرفی می‌کردند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ضمن اشاره به اینکه مادر حضرت فاطمه زهرا(س) حضرت خدیجه بود اظهار کرد: خداوند زن را به گونه‌ای خلق کرده است که می‌تواند تا مقام حضرت خدیجه و حضرت فاطمه بالا رود.

امام جمعه دزفول با  تأکید بر معرفت یافتن به سیره و شخصیت حضرت خدیجه خاطرنشان کرد: حق بزرگی به گردن همه ما دارد، در روزهای سخت و دشوار همراه پیامبر بود و تمام دارایی خود را در اختیار پیامبر و اسلام  قرار داد.