۲۶م، اردیبهشت ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۶م, اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۸ ق.ظ | کد خبر: 76581

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در دیدار اعضای شورای بخش مرکزی، بخشدار و هیئت رزمندگان در خصوص ارائه برنامه‌های ۴ خرداد روز ملی مقاومت و پایداری مردم دزفول، دفاع مقدس را گنج پنهان و سرمایه عظیمی دانست که با گذشت زمان شناخته می‌شود، فرصتهای فرهنگی فراوانی در اختیار جامعه قرار می‌دهد که می‌توان بعنوان فرهنگ در جامعه مطرح کرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: مرحوم آیت الله قاضی(ره) نماد مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس بوده است و باید بعنوان شاخص معرفی شود.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: در روز چهارم خرداد، شهرستان دزفول و نقش آن در بوجود آمدن حماسه مقاومت باید مورد توجه قرار گیرد چراکه بخشی از ظرفیت قهرمانی و حماسه آفرینی دزفول به حاشیه شهر برمی‌گردد که اینچنین درخشیده و عنوان پایتخت مقاومت ایران را به خود اختصاص داده است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: بخش مرکزی در دوران دفاع مقدس نیروساز بوده است، بسیاری از رزمندگان و پشتیبانی های مردمی از این بخش و دیگر روستاها بوده‌اند و شانه به شانه و گاه جلوتر از مردم دزفول حرکت می‌کردند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: باید در جهت نهادینه کردن فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت، فرهنگسازی کرده و گنجینه‌ها و توانمندیها را به جامعه معرفی کرد.

امام جمعه دزفول انگیزه و دغدغه مسئولین را بسیار مهم برشمرد و افزود: در مقابله با جنگ فرهنگی دشمن، بخش مرکزی ظرفیتهای فراوانی دارد که باید از تمام ظرفیتها استفاده شود.

همچنین شورای بخش مرکزی گزارشی از برنامه‌های ۴ خرداد ارائه داد و گفت: شناسایی و معرفی شهدای موشکباران و بمباران بخش مرکزی قریب ۳۰ نفر، افتتاح پروژه زمین چمن و برگزاری مسابقات قرآن به نام روز مقاومت و روز دزفول از برنامه‌های امسال ۴ خرداد می‌باشد.