۲۶م، اردیبهشت ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۶م, اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۹:۰۶ ق.ظ | کد خبر: 76577

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول با حضور در جمع صمیمی برگزاری طرح معرفتی شهید بهنام محمدی بروز بودن در مسائل تربیتی و معرفت افزایی را مورد توجه قرار داد و گفت: برگزاری برنامه‌های تربیتی مساجد برای جوانان و نوجوانان موضوع کلیدی و حساسی است.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر اینکه باید به تغییر شرایط جامعه توجه داشت افزود: دشمن وسیله جذب جوانان را فراهم می‌کند و با همه ابزار جوان را هدف قرار داده است، باید راه ورود و نفوذ دشمن را شناخت و از همان راه وارد شده و مقابل دشمن ایستاد.

امام جمعه دزفول هدف اصلی طرح را هدایت چارچوب فکری جوان و نوجوان به سمت مسیر صحیح دانست و تأکید کرد: باید از تمام ظرفیت زمان کمی که در اختیار است استفاده کرده و با برنامه‌های جوان پسند و هدفمند، چارچوب فکری جوان را به سمت مسیر صحیح هدایت کرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به انسجام و همراهی طرحها در مساجد تأکید و تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به جوان و نوجوان بها داده است باید آن را محور و چارچوب برنامه‌های فرهنگی قرار داده و به افکار و خلاقیت جوانان بها داد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول اظهار کرد: باید در موضوع فضای مجازی جوانان و نوجوانان را فعال کرد چراکه اگر جوانان و نوجوانان در برنامه‌ها مشارکت داشته باشند احساس مسئولیت خواهند کرد.

امام جمعه دزفول استفاده از طلاب جوان در کنار ائمه جماعات را مهم دانست و افزود: با برنامه ریزی دقیق با محوریت امام جماعت، از هر نیرویی با توجه به توان و جایگاه نیرو می‌توان استفاده کرد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: باید افق دید بلندی داشت و با بازنگری برنامه‌های فرهنگی، بازخورد آن را مورد توجه قرار داد.

همچنین در ابتدای این نشست مسئولین طرح گزارشی از جزئیات آن ارائه دادند.