۲۲م، اردیبهشت ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول

امام جمعه دزفول: اگر در مقابل منکرات کوتاه بیاییم توسعه و گسترش خواهند یافت.

زمان انتشار: ۲۲م, اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱ ق.ظ | کد خبر: 76522

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آغاز ماه مبارک رمضان جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر با حضور اعضای این ستاد در نهاد امامت جمعه دزفول برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این جلسه ضمن تبریک ماه مبارک رمضان گزارشی از عملکرد شهرستان دزفول در قضیه سیلاب اخیر ارائه داد و گفت: در جریان امدادرسانی به سیل زدگان شهرستان دزفول خوش درخشید و با همدلی و همراهی و حضور تمام اقشار و نهادها در صحنه، سیل تبلیغات مسموم دشمن علیه نیروهای ارزشی نظام از بین رفت.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: در جریان امدادرسانی تمام نهادها حضور داشتند ولی عمده کارها بر دوش مردم بود.

امام جمعه دزفول به ظاهر شدن عزتمندانه دزفول در صحنه اشاره و خاطرنشان کرد: مردم سیل زده مناطقی که دزفول معین آنها شناخته شده بود از کمکهای مردم بسیار رضایت داشتند، نظام جمهوری اسلامی ایران نظام مردمی است و رضایت مردم از اهمیت فراوانی برخوردار است.

امام جمعه دزفول همچنین اظهار امیدواری کرد که با انتصاب شایسته نماینده جدید ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز تحول خوبی در استان صورت گیرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: تلاش انجام شده در ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول جای تقدیر دارد و باعث شده که این ستاد ۴ سال پیاپی در استان رتبه اول را کسب نماید ولی هنوز برای پیشرفت بیشتر باید تلاش کرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول تأکید کرد: اگر در مقابل منکرات کوتاه بیاییم توسعه و گسترش خواهند یافت باید فریضه امر به معروف و نهی از منکر و نیز تذکر لسانی با حفظ حرمتها بدون تعطیلی و مستمر انجام شود.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: راهکارهای قانونی برخورد با منکرات وجود داردفقط نیاز به همت دارد، باید علاوه بر بیان مشکلات موجود راهکار مناسب و عملیاتی حل مشکل نیز ارائه شود.

امام جمعه دزفول همچنین ضمن تأکید بر سامان دهی بازار قدیم و سنتی دزفول، خدمت رسانی و تکریم ارباب رجوع ادارات دولتی را نیز مهم برشمرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری باید فضای مجازی تحت کنترل قرار گیرد، تخلفات و منکرات فضای مجازی شناسایی شده و راهکار برخورد با آنها نیز ارائه داده شود.

همچنین در این جلسه سرهنگ سعادت زاده فرمانده سپاه ناحیه دزفول گزارشی از عملکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول در سال ۱۳۹۷ ارائه داد.

در این جلسه فرمانده نیروی انتظامی از اجرای سامانه ناظر که به سامانه ناجا متصل است خبر داد و گفت: این سامانه قابلیت دارد که بدون بر خورد و تذکر شفاهی تصویری از اتومبیلی که در آن کشف حجاب شده یا پدیده زشت سگ گردانی مشاهده شود به این سامانه ارسال و این ماشین به پارکینگ تهران منتقل و در آنجا به مدت یک هفته توقیف خواهد شد.

در این جلسه تأکید شد که باید جامعه از لحاظ فرهنگی و محتوای اسلامی پوشش داده شود و تقویت شود تا مصادیق اسلامی بودن جامعه در ظاهر نیز محرز باشد.

شایان ذکر است که جهت جلوگیری از آسیبهای اجتماعی بازارچه خوداشتغالی بانوان سرپرست خانوار در پارک خانواده ترتیب داده شده است تا دست ساخته‌های خود را در معرض فروش قرار دهند.

مصوبات این جلسه عبارتند از:

۱٫ارسال نامه‌ای از ستاد در خصوص مشکلات موجود جهت رسیدگی، به شورای تأمین.

۲٫تهیه لیست کافی شاپهای بدون مجوز و  تعطیلی آنها تا زمان ارائه مجوز.

۳٫استفاده از ظرفیت شورای اداری جهت اطلاع رسانی از برنامه‌های فرهنگی شهرستان.

۴٫تعطیلی پارک ساحلی علی کله از ساعت ۷ صبح تا ساعت ۱۹ در ماه مبارک رمضان جهت جلوگیری از انجام منکرات و روزه‌خواری

۵٫آغاز بکار دوباره پلیس اخلاقی با تذکر لسانی در اماکن شلوغ.