۲۱م، اردیبهشت ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۱م, اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۸:۵۳ ق.ظ | کد خبر: 76497

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار نخبگان و پیشکسوتان آموزش و پرورش دزفول در هفته بزرگداشت مقام معلم  در نهاد امامت جمعه دزفول ضمن تبریک فرارسیدن ماه ضیافت الهی و هفته بزرگداشت مقام معلم گفت: باید همه وظیفه خود را به خوبی انجام داده و امانتدار نسلی باشیم که تربیت و آموزش آنها بر عهده ما می‌باشد.

امام جمعه دزفول به نقش کلیدی و مهم معلمین در جامعه اشاره و اظهار کرد: معلمین با علم و دانش خود دانش‌آموزان را تربیت می‌کنند و پرورش و آموزش آنها را به عهده دارند و در حقیقت در مسیر کمال حرکت می‌کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: اگر تعلیم و تعلم در مسیر عالی و مقدس خود حرکت کند قطعا موجب معرفت افزایی می‌شود؛ اگرچه معرفت و بندگی خداوند مراتبی دارد ولی مهم این است که انسان در این مسیر قرار گیرد.

امام جمعه دزفول جذب مخاطب را هنر معلم دانست و گفت: معلم ابتدا با دانش‌آموز ارتباط برقرار کرده و با او همراه می‌شود، سپس تعلیم و تعلم را آغاز می‌کند.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: تجلیل از معلم و دفاع از حقوق این قشر اثرگذار در اندیشه و تربیت انسانها، نباید صرف شعار باشد بلکه باید مقام و جایگاه معلم شناخته شود و برای نهادینه کردن نقش معلم در جامعه خود معلمین نیز نقش دارند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به اینکه علم توأم با تواضع مرتبه انسان را بالا می‌برد اظهار کرد: با افزایش علم، تواضع و فروتنی نیز افزایش می‌یابد، تواضع خصلتی است که احترام انسان را کم نمی‌کند و کسی به آن حسادت نمی‌ورزد.