۲۰م، اردیبهشت ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۰م, اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۵:۱۰ ب.ظ | کد خبر: 76483

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین با شکوه نماز جمعه در اولین جمعه ماه رمضان با حضور اقشار مختلف مردم فهیم و خداجوی دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین سیدمحمد علی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی شهرستان دزفول برگزار شد.

از منظر امیرمؤمنان حضرت علی(ع)، تقوا راه نجات از فتنه‌هاست

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه‌های نماز ضمن دعوت مردم به تقوای الهی گفت: از منظر امیرمؤمنان حضرت علی(ع)، تقوا راه نجات از فتنه‌هاست.

وی افزود: هرکس از خدا بترسد و تقوا پیشه کند برای او راهی قرار داده می‌شود تا از تقوا و پرهیزکاری بهره‌مند شود.

اهمیت ماه مبارک رمضان به دلیل نزول قرآن در این ماه شریف است

امام جمعه دزفول در اهمیت ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان ماهی است که بر دیگر ماهها شرافت دارد و یکی از علل آن  نزول قرآن دراین ماه شریف است.

تبیین جایگاه و ارزش قرآن در هدایت و سعادت انسان

وی در تبیین جایگاه و ارزش قرآن در هدایت و سعادت انسان اظهار داشت: قرآن کتاب هدایت است و انسان را به سعادت می‌رساند و در آخرت رستگاری را نصیب انسان می‌نماید.

قرآن نسخه شفا بخش هر دردی است

امام جمعه دزفول تأکید کرد: قرآن نسخه شفا بخش هر دردی است.

متقین آیات قرآن را با تدبر تلاوت می‌کنند و انسانهای مؤمن در خوف و رجا هستند

وی افزود: از منظر امام علی(ع) متقین آیات قرآن را با تدبر تلاوت می‌کنند و انسانهای مؤمن در خوف و رجا هستند.

داشتن روحیه انقلابی در مقابل دشمنان و کوتاه نیامدن در مقابل مستکبران از آموزه‌های قرآنی می‌باشد

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول بکی از آموزه‌های قرآن در ماه مبارک رمضان را پرهیز از اعتماد به دشمنان دانست و اظهار داشت: داشتن روحیه انقلابی در مقابل دشمنان و کوتاه نیامدن در مقابل مستکبران از آموزه‌های قرآنی می‌باشد.

روحیه انقلابی ملت ایران تمام توطئه‌ها و دسیسه‌های آمریکا را خنثی می‌کند

امام جمعه دزفول با اشاره به فشارهای دشمنان علیه ایران گفت: روحیه انقلابی ملت ایران تمام توطئه‌ها و دسیسه‌های آمریکا را خنثی می‌کند.

جوانان در مقابل آرایش جنگی دشمن باید آرایش جنگی بگیرند

وی به آرایش جبهه انقلاب در مقابل آرایش جنگی دشمن اشاره کرد و گفت: دشمن در فضای مجازی، مسائل اقتصادی و سیاسی آرایش جنگی گرفته است، لذا جوانان نیز باید آرایش جنگی بگیرند.

ایران گرچه دیر هنگام ولی یک پیام قاطع بر اساس آموزه‌های قرآنی به اروپا و آمریکا داد

امام جمعه دزفول افزود: ایران گرچه دیر هنگام ولی یک پیام قاطع بر اساس آموزه‌های قرآنی به اروپا و آمریکا داد.

به وعده‌های دشمنان نباید دل خوش کرد

وی با بیان اینکه نباید به وعده‌های دشمنان دل خوش کنیم، اظهار داشت: اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها یک سیاست را دنبال می‌کنند و منافع مشترک دارند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی یادآور شد: اروپا با مهلت ۶۰ روزه ایران بر سر دوراهی قرار گرفته است که یا باید به تعهدات خود در خصوص برجام عمل کند یا باید از آن خارج شود.

اگر اروپایی‌ها قصد توطئه داشته باشند، ملت ایران برجام را به آتش خواهد کشید

وی تهدید را از ابزارهای دیرینه آمریکا دانست و گفت: اگر اروپایی‌ها قصد توطئه داشته باشند، ملت ایران برجام را به آتش خواهد کشید.

ایران حتی یک گام در مقابل تهدیدات دشمن عقب نمی‌ایستد و با تمام تجهیزات با آمریکا مقابله می‌کند

خطیب نماز جمعه دزفول به اعزام ناو جنگی آمریکا در خلیج فارس اشاره کرد و افزود: ایران حتی یک گام در مقابل تهدیدات دشمن عقب نمی‌ایستد و با تمام تجهیزات با آمریکا مقابله می‌کند.

موشک‌های ایران محل امنی برای آمریکایی‌ها باقی نمی‌گذارند

وی اظهار داشت: موشک‌های ایران محل امنی برای آمریکایی‌ها باقی نمی‌گذارند و اگر آتش جنگی برافروخته شود به طور قطع همه منطقه به آتش کشیده می‌شود.

مقاومت فلسطین با تمام توان موشکی نتانیاهو را مجبور به پذیرش آتش بس کرد

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به تجاوز اخیر اسراییل به غزه اشاره کرد و افزود: مقاومت فلسطین با تمام توان موشکی خود به مقابله با اسراییل پرداخت و نتانیاهو را مجبور به پذیرش آتش بس کرد.

گرامیداشت سالروز رحلت حضرت خدیجه(س) و خدمات این بانوی نمونه به اسلام

وی با اشاره به دهم ماه رمضان سالروز رحلت حضرت خدیجه(س) گفت: آن حضرت علاوه بر دادن ثروت خود برای گسترش اسلام، نخستین زنی بود که به اسلام ایمان آورد.

بازخوانی فرمایشات رهبر  انقلاب در دیدار طلاب و روحانیان حوزه علمیه قم با مقام معظم رهبری

امام جمعه دزفول با اشاره به دیدار طلاب با مقام معظم رهبری اظهار داشت: تحقق عملی معارف دین ضروری است.

وی با بیان اینکه مردم از دین فاصله نگرفته‌اند، افزود: تشییع باشکوه طلبه همدانی، حضور پرشور طلاب در کنار مردم سیل زده و حضور جوانان در مجالس و محافل دینی نشان از نزدیکی مردم با دین است.

بسیاری از ناهنجاری‌ها و بزهکاری‌ها از طریق فضای مجازی رخ می‌دهند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی بر لزوم کنترل فضای مجازی تأکید کرد و گفت: بسیاری از ناهنجاری‌ها و بزهکاری‌ها از طریق فضای مجازی رخ می‌دهند و این فضا یکی از عوامل اصلی عدم رعایت شئونات اسلامی اخلاقی است.

امر به معروف و نهی از منکر نباید فراموش شود

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر نباید فراموش شود، افزود: سامانه ناظر در نیروی انتظامی پیش بینی شده است که براساس آن مردم می‌توانند در صورت مواجه شدن با یک منکر نظیر کشف حجاب در خودرو و سگ گردانی از طریق این سامانه در شناسایی افراد متخلف کمک کنند.

وی اجرای قانون را در جلوگیری از بسیاری ناهنجاری‌ها مؤثر خواند و اضافه کرد: در صورت شناسایی فرد متخلف، خودروری وی به مدت یک هفته در پارکینگ توقیف می‌شود.

تبریک انتصاب فرمانده جدید نیروی انتظامی دزفول

خطیب  نمازجمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه با تبریک انتصاب فرمانده جدید نیروی انتظامی دزفول گفت: امید است با همکاری همه عناصر نیروی انتظامی امنیت و نظم در سطح شهرستان برقرار شود.

هلال احمر در قضیه سیل سنگ تمام گذاشت

وی با بیان اینکه هلال احمر در قضیه سیل سنگ تمام گذاشت، افزود: هلال احمر از ظرفیت‌های بسیار خوب امدادی کشور است و می‌تواند در حوادث نقش بسیار خوبی داشته باشد.

برنامه ریزی‌های انجام شده برای گرامیداشت چهارم خرداد روز دزفول

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده برای گرامیداشت چهارم خرداد روز دزفول گفت: برنامه‌های متعددی نظیر شب شعر و برپایی نمایشگاه کتاب در کنار همایش چهارم خرداد پیش بینی شده است.

راهپیمایی نمازگزاران دزفول در حمایت از تصمیم ایران در قبال برجام و بدعهدی‌های اروپا و آمریکا

نمازگزاران نمازجمعه دزفول بعد از اقامه نماز از مصلای امام علی(ع) تا مسجد حضرت زینب(س) در راستای حمایت از تصمیم ایران در قبال برجام و بدعهدی‌های اروپا و آمریکا راهپیمایی کردند.