۲۷م، اردیبهشت ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید محمدحسین اسماعیلی

شهادت را آغاز زندگی هر فرد مؤمن می‌دانم.

زمان انتشار: ۲۷م, اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 76455

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه برادر شهید محمدحسین اسماعیلی

یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ ابْتَغُوا إِلَیْهِ الْوَسیلَةَ وَ جاهِدُوا فی‏ سَبیلِهِ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ (سوره مائده آیه ۳۵)

پیش از آنکه وصیت‌نامه‌ام را آغاز کنم، شهادت را آغاز زندگی هر فرد مؤمن می‌دانم.

با سلام و درود فراوان بر امام امت و ملت شهید پرور وصیتنامه خود را شروع می‌کنم.

پیامی برای پدرم، پدر جان: تو باید فرزندانت را آماده کنی، حالا موقعش رسیده است که اسماعیل‌هایت را قربانی کنی در راه خدا. مبادا اینکه اگر یکی از فرزندانت را قربانی کردی دیگر دست برداری و دیگر کاری نداشته باشی.

پدر جان: از تو می‌خواهم که اگر تمام فرزندانت را در راه خدا قربانی کنی، مبادا خم به ابرویت بیاوری، تو باید افتخار کنی که چنین فرزندی داشتی چون اسماعیل به امانتهای پروردگار خیانت نکردی و سالم پس داده‌اید.

پدر تو بدان که شهادت یکی از فرزندانت باعث شرف و آبروی یک خانواده می‌شود. شما فکر کنید که با شهید شدن یک نفر صدها نفر دیگر مثل او بوجود می‌آید.

بعد پیامی دارم برای مادرم: مادر جان قبل از هر چیز می‌خواهم از این شیر پاکی که به من و دیگر فرزندانت داده‌اید تشکر می‌کنم و حلالم کنی و بعد می‌گویم که شما هر موقع که باشد دعا کنی که فرزندت را در راه خدا داده‌اید چه در نماز باشد و چه در موقع بیکاری.

مادر اگر لیاقت شهادت را داشتم و شهید شدم برای من گریه نکن. چون که من نمرده‌ام و در نزد خدا اجری عظیم دارم و یک چیز دیگر می‌خواهم بگویم یک پرچم سبز بر سر خانه بزن مادر برای من عزا نگیرید و لباس سیاه نپوشید و اگر کسی به خانه ما آمد و می‌خواست به تو یا به یکی از شما بگوید: تسلیت. شما به او بگوید که پسرم در راه خدا شهید شده است.

به من بگو مبارک باد یا تبریک عرض می‌کنم و به خواهرانم بگو که ناراحت نباشند از تو می‌خواهم که محمد را طوری تربیت کنی که قاسم وار بار بیایند.

و پیامی برای برادران و دوستان، ولی من کوچکتر از آن هستم که به شماچیزی بگویم وشما باید طوری بار بیائید که همچون کوهی بزرگ وعظیم جلوی این ابرقدرتها را بگیرید که آنها بلرزه درآیند.

شما باید مثل قاسم و علی اکبر(ع) وارد میدانهای جنگ شوید و باید مثل آنها شهید شوید و نگذارید این ابرقدرتهای جنایتکار دست به این انقلاب ببرند و به قول امام شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نکنید. برادران نترسید و به پیش بیائید و جهاد کنید در راه خدا.

و پیامی برای پدران و مادران، پدران و مادران فرزندانتان را بگذارید بیایند و در راه خدا جهاد کنند. مگر شما چه برای پدرانتان کردید که اینها چه برای شما بکنند. آیا فرزندانتان را بیشتر از خدا دوست دارید؟ پدران ما همگی رفتنی هستیم پس چه بهتر است در راه خدا شهید شویم.

پیامی دارم به کسانی که به جماران می‌روند؟ از برادرانی که به جماران می‌روند خواهشمند است که سلام مرا به امام امت برسانند و بعد بگوید اماما محمد حسین خیلی دوست داشت تو را ببیند ولی نشد. سلام او را بپذیر. بگو که او در راه خدا جان ناقابل خود را هدیه کرد. حرفهای زیادی داشتم، ولی چه بهتر است که در اینجا خاتمه بدهم و مزاحم شما نشوم.

والسلام

تاریخ   ۱۰/۲/۶۱  صبح              محمدحسین اسماعیلی

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول