۱۴م، اردیبهشت ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶ ق.ظ | کد خبر: 76354

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین با شکوه  نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم فهیم و خداجوی دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین مرتضی بیگدلی امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) شهرستان دزفول برگزار شد.

راه نجات و رسیدن به قرآن و فهم الهی عمل به تقوای الهی است

خطیب موقت نمازجمعه دزفول در خطبه‌های نماز ضمن دعوت مردم به تقوای الهی گفت: راه نجات و رسیدن به قرآن و فهم الهی عمل به تقوای الهی است.

ماه رمضان ماه بارش رحمت و مغفرت است که خداوند بنده توبه کار را در این ماه به ضیافت خود دعوت کرده است

وی باتوجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان به تبیین فرازهایی از خطبه پیامبراکرم(ص) در ماه شعبان پرداخت و افزود: ماه رمضان ماه بارش رحمت و مغفرت است که خداوند بنده توبه کار را در این ماه به ضیافت خود دعوت کرده و مقام اهل کرامت را به بندگان مؤمن عنایت می‌فرماید.

در ماه مبارک رمضان اعمال و دعاها مومنان مورد اجابت پروردگار متعال قرارمی گیرد

امام جمعه موقت دزفول اظهار داشت: در این ماه نفسها تسبیح است و گناهان انسانها بخشوده می‌شود و اعمال و دعاها مورد اجابت پروردگار متعال قرار می‌گیرند.

بندگان صادق باید با قلب پاک به استقبال ماه مبارک رمضان بروند

وی افزود: بندگان صادق باید با قلب پاک به استقبال ماه مبارک رمضان بروند و با توبه به درگاه الهی و انجام تکالیف الهی و ترحم به یتیمان و احترام به بزرگان با کوله باری از رحمت الهی رمضان را به پایان خواهند رساند.

معلمان باید انسان هایی پاکدامن، کارآمد و شجاع تربیت کنند

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول ضمن تبریک روز معلم و تجلیل از جایگاه استاد مرتضی مطهری که تمام آثار ایشان ارزشمند و عالمانه است افزود: معلمان پرورش دهندگان جوانان آینده، پایه ریزان تمدن نوین و جهادگران میدان کارزار جهل هستند که باید انسانهایی پاکدامن، کارآمد و شجاع تربیت کنند.

بازخوانی سخنان ارزشمند و راهبردی مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان

خطیب موقت نماز جمعه دزفول با اشاره به سخنان ارزشمند و راهبردی مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان گفت: سند ۲۰۳۰ سندی است که سازمان ملل تصویب کرده و باید زیر نظر یونسکو اجرا شود، این در حالی است که یونسکو زیر نظر نظام سلطه‌گران است که اگر بنا باشد این سند فقط ضرر داشته باشد و از بسیاری از ارزشهای دینی، علمی، فرهنگی، اجتماعی دست بکشیم؛ نباید به آن پایبند بود.

سند ۲۰۳۰ مغایر با اهداف دینی و آموزش و پرورش است

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه این سند مغایر با اهداف دینی و آموزش و پرورش است گفت: معلمان مؤمن ما باید با پذیرش این سند انسانهای با ویژگیهای کشورهای غربی و فرهنگ آنان را تربیت کنند.

وی افزود: باید دید جامعه با حذف متون دینی و اسلامی به چه حالتی درمی‌آید.

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی تأکید کرد: اجرای این سند قبول ذلت و اجرای طرحهای دشمن است.

در حالتی که آمریکا به هیچ وعده خود عمل نکرده ما نباید سند حقارت امضا کنیم

وی با اشاره به پیمان شکنی‌های فراوان آمریکا گفت: در حالتی که آمریکا به هیچ وعده خود عمل نکرده ما نباید سند حقارت امضا کنیم.

باید مشکلات معلمان در صدر توجه برنامه ریزان قرار گیرد و جلوتر از بقیه موارد به آن توجه شود

خطیب موقت نمازجمعه دزفول توجه به معیشت معلمان را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید این مشکلات در صدر توجه برنامه ریزان قرار گیرد و جلوتر از بقیه موارد به آن توجه شود.

نباید از شبکه غیرملی استفاده کنیم

وی در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز به تأثیرگذاری فضای مجازی بر مردم نیز اشاره کرد و افزود: نباید از شبکه غیرملی استفاده کنیم چرا که دشمن گران ترین خدمات بی کیفیت را در اختیار ما قرار می‌دهد و ما را به خودشان وابسته می‌کند و در همه بخشها نفوذ می‌کنند.

انتقاد از بیان مواضع وزیر فن آوری و ارتباطات

و ی با انتقاد از بیان مواضع وزیر فن آوری و ارتباطات که از پیاده شدن بخشهایی از این سند در ایران با افتخار یاد کرد خواستار پیگیری این مواضع شد.

وی با اشاره به انتشار شایعات اخیر در فضای مجازی گفت: دولت باید در کنترل و مدیریت فضای مجازی کوشا باشد و اجازه انتشار شایعات این چنینی را ندهد.

دولت باید مطالبه کند، شبکه ملی اطلاعات راه بیاندازد و فضای مجازی را کنترل کند

وی با اشاره به قتل یک روحانی با انتشار یک شایعه در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: دولت باید مطالبه کند، شبکه ملی اطلاعات راه بیاندازد و فضای مجازی را کنترل کند تا این فضای آلوده موجود پاکسازی شود.

در موضوع گرانی تدبیر شود

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به موضوع گرانی بنزین گفت: اگر قرار باشد کمترین حضور و تدبیر در این خصوص باشد مشکل ایجاد می‌شود، دولت نباید هر چه به صورت عمومی گران می‌شود را به صورت نهادینه گران کند.

تقدیر از کمکهای مردمی و خدمتگزاران به سیل زدگان

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی در پایان خطبه‌ها از کمکهای مردمی و خدمتگزاران به سیل زدگان تقدیر کرد و گفت: امروز بعد از ۳۴ روز پخت غذای گرم برای سیل زدگان در مصلای دزفول به علت بازگشت سیل زدگان به منازل خود پایان یافت.