۱۲م، اردیبهشت ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۲م, اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۸ ب.ظ | کد خبر: 76315

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” به مناسبت ۱۱ اردیبهشت گرامیداشت روز کار و کارگر جمعی از تشکلات کارگری با حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی در نهاد امام جمعه دزفول دیدار کردند.

امام جمعه دزفول در این جلسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز کارگر به اهمیت جایگاه کارگر در فرهنگ جامعه اشاره کرد و گفت: حیات اجتماعی و نظام، وابسته به وجود کارگر است، و بدون وجود کارگر نظام اجتماعی مختل خواهد شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی  وجود کار گر را نعمت بزرگ خداوند متعال برشمرد و خاطر نشان کرد: بوسیدن دست کارگز توسط پیامبر احساساتی و شعاری نبوده است؛  بلکه پیامش این است که اگر کارگر نباشد زندگی بشریت به خطر می‌افتد و باید این فرهنگ در جامعه نهادینه گردد.

امام جمعه دزفول به نقش کارگر در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و سازندگی کشور اشاره و بیان کرد: در فشارها و تحریمها و تورم اقتصادی بیشترین فشار متوجه این قشر زحمت کش است ولی کارگران همیشه در صحنه حاضر هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول ضمن اشاره به معضلات جامعه، پیشقدم بودن قشر کارگر در جامعه را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: دشمن نسبت به این قشر برنامه ریزی می‌کند و از تبعیض‌هایی که متوجه قشر کارگر است سوء استفاده می‌کند.

امام جمعه دزفول ادامه داد: همیشه قشر کارگر با بصیرت و هوشیاری به دشمن تودهنی زده است و از این جهت دشمنان اسلام نتوانسته به اهداف خود برسند.

حجةالاسلام والمسلمین خدمت به کارگر را وظیفه شرعی دانست و افزود: همه مسئولین باید نسبت به کارگر اهتمام داشته، شعاری عمل نکنند و توجه داشت که نقش کارگر، در جامعه نقشی بی بدیل است.

همچنین در این دیدار بهروز حکمت مسئول بسیج ادارات دزفول به برخی از فعالیتهای کارگران در مسئله سیلاب اخیر اشاره کرد و افزود: قشر کارگر همیشه علیرغم مشکلات در صحنه حاضر است و در همین راستا به صورت خود جوش در مناطق سیل زده حاضر بوده‌ است.

در ادامه جلسه گزارشی از طرحهایی درخصوص وامهای کارگری در سطح شهری و روستایی ارائه داد.