۷م، اردیبهشت ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۷م, اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۴ ق.ظ | کد خبر: 76218

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” به نقل از بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) حجةالاسلام محمد رضا زارع پژوهشگر مرکز تخصصی مهدی موعود در مقاله خود با موضوع چالشهای اعتقادی و فرهنگی افول دین و ارزشها آورده است: روایات مهدوی معصومین بیانگر آن است که در عصر غیبت مؤمنان با چالشهای سختی در دینداری مواجه هستند؛ این چالشها که به خاطر وجود عوامل مختلف درونی و بیرونی به وجود می‌آید قابل کنترل هوشمندانه است به شرطی که اصل خطر دین زدایی درک شود و راهکارهای مقابله با آن شناسایی و تعهد به انجامش به وجود آید.

در این مقاله به همین منظور ابتدا به آفاتی که دینداری را در عصر غیبت تهدید می‌کند پرداخته شده و سپس از متون دینی راهکارهایی برای مقابله و دفع این آفات، پیشنهاد شده است.

دانش آموخته سطح چهار مهدویت در پایان این مقاله افزوده است: معارف عمیق مهدویت ضامن سلامت و سعادت جامعه و فرد فرد انسانها می‌باشد؛ اعتقاد به بشارتهای پیامبران گذشته و ائمه دین، افراد با انگیزه و پرتوانی را در جامعه می‌تواند دیندار و با ایمان پرورش دهد.

وی ادامه داد: باور به حضور امامی ناظر و حاضر بر اعمال از جنبه فردی موجب پاک نگاه داشتن روح و پیراستن اعمال از زشتی ها بوده و از جنبه اجتماعی باعث همدلی مؤمنان و ایستادگی در برابر ظالمان می‌شود.

حجةالاسلام زارع به راه مبارزه با انحرافات دینی اشاره کرد و افزود: بهترین راه مبارزه و جلوگیری از انحرافات و چالشهای دینی و اخلاقی، حس حضور امام معصوم و ایمان به آگاهی وی از اعمال و گفتار و این که به اذن الهی عالم محضر اوست و هیچ چیز بر او پوشید و پنهان از نظرش نیست.
«فَإِنَّا یُحِیطُ عِلْمُنَا بِأَنْبَائِکُمْ‏ وَ لَا یَعْزُبُ عَنَّا شَیْ‏ءٌ مِنْ أَخْبَارِکُمْ.»