۲۴م، فروردین ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۴م, فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۸ ق.ظ | کد خبر: 75911

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول و موسوی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهر ستان دزفول به مناسبت روز جانباز و میلاد علمدار کربلا حضرت اباالفضل العباس(ع) با محمود ورجاور جانباز ۵۵ درصد، میثم ابراهیم پور جانباز ۲۵ درصد و مینا قلندر زاده جانباز ۷۰ درصد از جانبازان دوران دفاع مقدس دیدار کردند.

امام جمعه دزفول در این دیدارها ضمن تبریک میلاد حضرت اباالفضل العباس(ع) جانبازان را موجب عزت و سرافرازی و اسطوره‌های جامعه دانست و گفت: حضور جانبازان در جامعه موجب زنده نگهداشتن ایثارگری‌های دوران دفاع مقدس و احیاء فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول از جانبازان بعنوان شهدای زنده یاد کرد و افزود: جامعه و جوانان نیازمند الگوهای ایثار و جهاد و شهادت بوده و امروز جانبازان اسطوره‌هایی هستند که مصداق بارز چنین الگوهایی می‌باشند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به محرومیت بعضی از جوامع بشری از نعمت چنین الگوهایی، جانبازان را نعمت بزرگ الهی دانست و خاطر نشان کرد: با داشتن چنین فرهنگی، هیچ کمبودی در برابر مشکلات نداریم و نعمت جانبازی در جامعه بسیار اثرگذار است.

امام جمعه دزفول ضمن اشاره به کمک رسانی به آسیب دیدگان از سیل اخیر، آن را ناشی از فرهنگ ایثار و مقاومت دانست و اظهار کرد: با اینکه بسیاری از جوانان امروز دوران دفاع مقدس را ندیدند؛ ولی بدلیل الگو برداری از فرهنگ جانبازی، روحیه فداکاری را در جامعه حفظ کرده و آن را به نسلهای آینده انتقال می‌دهند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول، جوانان امروز را موجب مباهات کشور دانست و ادامه داد: جوانان همانند جانبازان و ایثار گران احساس مسئولیت کرده و از ارزشهای انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند.

امام جمعه دزفول ادا کردن حق جانبازان در حد توان را وظیفه دانست و خاطرنشان کرد: نباید به دشمنان اجازه داد که مشعلهای هدایت و چراغهای نورانی انقلاب را در کوران راه مشکلات و معضلات کشور، از ما بگیرند.

شایان ذکر است امام جمعه دزفول به جانبازان سرافراز دوران دفاع مقدس هدایایی به رسم یاد بود تقدیم کرد.