۱۶م، فروردین ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۶م, فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۶:۴۴ ب.ظ | کد خبر: 75765

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آخرین جمعه ماه رجب المرجب آئین باشکوه نماز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

یکی از برکات تقوا کنار گذاشتن حجاب‌هایی است که مانع شناسایی حق می‌شود

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی گفت: یکی از برکات تقوا کنار گذاشتن حجاب هایی است که مانع شناسایی حق می‌شود.

تبیین حدیث پیامبر گرامی اسلام “هرکس را چهار چیز دادند او را از چها چیز محروم نکردند”

امام جمعه دزفول در آستانه ورود به ماه شعبان از این ماه بعنوان ماه مناجات و بندگی انسان به پیشگاه خدای متعال نام برد و با بیان حدیثی پر معنا و انسان ساز از نبی مکرم اسلام گفت: آن حضرت فرمودند: هرکس را چهار چیز دادند او را از چها چیز محروم نکردند.

کسی که طلب آمرزش کرد از مغفرت الهی محروم  نمی‌ماند

وی در ادامه این حدیث افزود: کسی که طلب آمرزش کرد از مغفرت الهی محروم نمی‌ماند، کسی که توفیق شکر نعمت به او داده شود فزونی نعمت از او دریغ نمی‌شود.

تلاش و جانفشانی سپاهیان پاسدار در کنار دیگر نیروهای نظامی و مسئولین در کمک به سیل زدگان ستودنی است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول حلول ماه شعبان و روز ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار را تبریک گفت و افزود: تلاش و جانفشانی سپاهیان پاسدار در کنار دیگر نیروهای نظامی و مسئولین بخصوص فرماندهان عالی رتبه در کمک به سیل زدگان در شمال و جنوب کشورمان ستودنی است.

توانستن برای ملت ما سرمایه بزرگی است

وی افزود: یکی از توصیه هایی که امام راحل به ما یاد داد و عزیزان پاسدار ما در طول چهل سال آن را نهادینه کردند همان توانستن است که برای ملت ما سرمایه بزرگی است.

جانبازان عزیز و سرافراز ما در جامعه نماد ایثار، گذشت و قهرمانی هستند

امام جمعه دزفول ولادت امام سجاد و ولادت قمر بنی هاشم حضرت عباس(ع) و روز جانباز را تبریک گفت و اظهار داشت:  جانبازان عزیز و سرافراز ما در جامعه نماد ایثار، گذشت و قهرمانی هستند.

یک جامعه سرزنده به این اسطوره ها احتیاج دارد تا سرفراز و سربلند باشد و به فرهنگ آنها بنازد و افتخار ورزد

وی افزود: یک جامعه سرزنده به این اسطوره ها احتیاج دارد تا سرفراز و سربلند باشد و به فرهنگ آنها بنازد و افتخار ورزد.

گرامیداشت سالگرد شهادت شهید اهل قلم شهید آوینی و عبد صالح خدا شهید امیر سپهد علی صیاد شیرازی

امام جمعه دزفول همچنین با گرامیداشت سالگرد شهادت شهید اهل قلم شهید آوینی و عبد صالح خدا شهید امیر سپهد علی صیاد شیرازی بر ضرورت آشنایی شخصیت آنها به نسل جوان تأکید کرد.

آمریکا در مدت چهل سال هرچه از دستش برآمد علیه ملت ایران بکار برد و ملت عزیز ایران تسلیم نشد

امام جمعه دزفول همچنین با اشاره به سالروز قطع رابطه سیاسی با شیطان بزرگ آمریکا در سال ۵۹ از این روز به عنوان یک روز مهم تاریخی یاد کرد که ملت ایران توانست از شر شیطان بزرگ رهایی یابد.

ملت بزرگ ایران با تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید مسیر  ایستادگی در مقابل استکبار جهانی را ادامه می‌دهد

وی افزود آمریکا در مدت چهل سال هرچه از دستش برآمد علیه ملت ایران بکار برد و ملت عزیز ایران تسلیم نشد.

امام جمعه دزفول با تأکید بر سخنان امام خامنه ای مبنی بر اینکه هزینه سازش به مراتب سنگین تر و خسارت بارتر از هزینه مقاومت و ایستادگی در برابر شیطان بزرگ آمریکا است افزود: ملت بزرگ ایران با تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید مسیر  ایستادگی در مقابل استکبار جهانی را ادامه داده و قطعا شکست سختی به آمریکا خواهد داد.

با توجه به بارشهای پیش رو باید خروجی سدها با مدیریت به پیش رود

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز با توجه به خروجی سدهای دز و کرخه و مدیت آنها با توجه به بارشهای بی سابقه افزود: این سدها تاکنون چند سیلاب ویرانگر را گرفتند و مانع خسارات بیشتر به روستاهای پایین دست استان خوزستان شدند.

وی افزود: با توجه به بارشهای پیش رو باید خروجی سدها با مدیریت به پیش رود و مسئولان محترم از هم اکنون مسئله پیشگیریها را سرفصل برنامه‌های کاری خود قرار دهند.

وی اظهار داشت: باید نسبت به لایروبی سدها، رودخانه‌ها و آبخیزداری و حفظ جنگل‌ها و مراتع اقدام شود.

حضور مردم و روحیه همبستگی و بسیج سازندگی در جریان کمک به سیل زدگان ستودنی است

امام جمعه دزفول همچنین از حضور مردم و روحیه همبستگی و بسیج سازندگی در جریان کمک به سیل زدگان قدردانی کرد و افزود: در راستای مقابله با سیل و کمک به سیل زدگان ریاست محترم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور دستور العملی فرمودند که همه توان و امکانات نهاد امامت جمعه در این مسیر قرار بگیرد.

ستاد اربعین در مصلای دزفول فعال شده و در هر وعده ۲۰۰۰ غذای گرم را تهیه و بین سیل زدگان توزیع می‌نماید

وی افزود در همین راستا حدود یک هفته است در مصلای دزفول ستاد اربعین فعال شده  و در هر وعده علاوه بر پخت نان ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ غذای گرم را تهیه و در بین سیل زدگان شهرهای شوش و شوشتر توزیع می‌نماید.

هرکس می‌خواهد به جمع پیروان رهپویان رهبری وارد بشود باید شفاف موضع خود را نسبت به فتنه ۸۷ بیان بکند

وی در ادامه یکی از وظائف اصلی ائمه جمعه را دعوت به وحدت اعلام کرد و گفت: شرط اول در بحث وحدت رعایت خط قرمزهای رهبری مثل مرز بین نیروهای خودی و غیر خودی است و هرکس می‌خواهد به جمع پیروان رهپویان رهبری وارد بشود باید شفاف موضع خود را نسبت به فتنه ۸۷ بیان بکند.

بنده حقیر یک تار موی جوان انقلابی متدین را به صد سیاست باز منافق صفت نخواهم داد

وی اظهار داشت مردم عزیز مخصوصا جوانان متدین ولایی بدانند که ما ذره ای از ارزشهای انقلابی کوتاه نمی‌آئیم و بنده حقیر یک تار موی جوان انقلابی متدین را به صد سیاست باز منافق صفت نخواهم داد.

بنده زیر مجموعه شما نیستم

وی یاد آور شد: برادرانه و مشفقانه به یکی از برادران مسئول باید عرض بکنم اولا بنده وظیفه‌ام را به خوبی می‌دانم و در چهار چوب وظائفی که شورای سیاستگذاری از طرف مقام معظم رهبری تعیین کرده است آشنا هستم و لازم نیست هرهفته که می‌خواهم خطبه بخوانم دست به قلم شده، نامه ارسال کنید و برای مطالب سخنرانی و مصاحبه بنده تعیین تکلیف کنید؛ بنده زیر مجموعه شما نیستم.

وی افزود: خطبه‌های بنده همه موجود است در این خطبه‌ها ما همه را به آرامش دعوت کرده و از مسئولین هم خواسته‌ایم در چهار چوب قانون اقدام کنند این خواسته ما بوده است و  بنده حقیر از همه متواضعانه درخواست کردم که مصاحبه‌ای نکنند که تحریک آمیز باشد که البته خود شما رعایت نکردید.

وی گفت : امروز هم هر حرفی و سخنی در خطبه می‌گویم پاسخگوی مسئولیت آن هم در دنیا و هم در آخرت هستم ما را هم از گزارش دادن نترسانید خطبه‌ها ضبط می‌شود و هرجا هم می‌خواهید این خطبه‌ها منعکس بشود.

هجمه و تعرض و تجاوز به ساحت مقدس علم و دانشگاه جندی شاپور دزفول اقدام زشت و قبیحی بود و باید رسیدگی شود

امام جمعه دزفول در پایان با توجه به انتشار نامه‌ای از هیئت علمی دانشگاه جندی شاپور دزفول برای مسئولان استانی و کشوری مبنی به هجمه و تعرض و تجاوز به ساحت مقدس علم و دانشگاه گفت: نفس قضیه فارغ از حواشی آن اقدام زشت و قبیحی بود و هیچ عقل سلیم و منصفی نمی‌تواند به اندازه سر سوزنی ‌آن را توجیه کند.

وی افزود: اگر از بحران سیل  عبور کردیم سر فرصت با این موضوع باید رسیدگی بشود و هیچ اغماضی هم صورت نگیرد و شخصا بنده دنبال خواهم کرد چراکه مسئله کوچکی نبوده است.