۹م، فروردین ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید علی آخوند رجب

امروز حفظ اسلام به جبهه‏‌ها بستگی دارد

زمان انتشار: ۹م, فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 75646

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت نامه فرمانده رشید اسلام و معلم متعهد علی آخوند رجب

إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

 لَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْ ءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَ الْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِنَ الْأَمْوالِ وَالْأَنْفُسِ وَ الثَّمَراتِ وَ بَشِّرِ الصَّابِرینَ الَّذینَ إِذا أَصابَتْهُمْ مُصیبَةٌ قالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ أُولئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَواتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَرَحْمَةٌ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ

الحمدولله رب العالمین الصلاة والسلام علیخیر خلقه و اشرف الانبیاء ابوالقاسم مصطفی محمد (ص) و آل الطاهرین اشهدان لااله الاال و اشهد ان محمدرسول الله و علی ولی الله .

با عرض سلام به پیشگاه حضرت بقیة الله الاعظم و نائب برحقش وسلام خدمت خانواده محترم و همه دوستان و آشنایان، من این چند کلمه را بعنوان وصیتنامه قبل از شهادت برای بعد از این سعادت بزرگ می‌نویسم امید است اگر در قید حیات توانستم فرزند خوبی برای خانواده و یاری خوبی برای دوستان باشم، شهادتم باعث افتخار و سربلندی آنها در دنیا و آخرت باشد . (ان‌شاءالله)

خدایا تو را شکر می‌گویم هر چند که زبانم از بیان این شکر گذاری اَلکن و ناقص است. بخاطر همه نعمتهائی که به من ارزانی نمودی هرچند که لیاقت آنها را نداشتم .

خدایا حمد و ثنای بی پایان ما سزاوارتوست و این توئی که حمد و ثنای ازلی و ابدی را سزاواری . خدایا در آن هنگام که بسوی تو سر برمی‏دارم ملکوت اعلای تو را از دیدگان خویش در ورای سه پرده پنهان می‌بینم و این سه پرده راهم خود با دست خویش بر آویخته‏ام :

نخستین پرده‌‏ای که نمی‏گذارد دیده به دیدار تو بگشایم عصیان من از فرمان توست .

پرده دوم ، پرده‏‏‌ایست که در ارتکاب منهیات بر روی خویش کشیده‌‏ام و خود را از عنایات و مرحمت تو بدور داشته‌ام .

وپرده سوم ، پرده غفلت من است غفلتی که در ادای شکر و سپاس تو ورزیده‌‏ام نعمت یافته‌‏ام و شکر نعمت بجای نیاورده‏‌ام ، موهبت دیده‌‏ام و از سپاس موهبت باز مانده‌‏ام . ولی خدایا از رحمت تو ناامید نیستم؛ زیرا به فضل و رحمت وسیع تو چشم طمع دوخته‌‏ام. خدا اینک مرا ببین که در پیشگاه عزت و عظمت تو در منتهای ذلت و مستمندی ایستاده‌‏ام. و با همه شرمی که از گناهان خویش دارم باز هم به امید رحمت تو هستم . خدایا چشم امید به فضل و کرم توست . خدایا با فضل و کرم خود با من عمل کن نه با عدالت خویش .

خدایا تو را سپاس بی‌پایان که مرا در چنین موقعیت زمانی قرار دادی که بتوانم خدمت ناچیزی در جهت استقرار و پایداری نظام جمهوری اسلامی و حاکمیت قانون الهی انجام دهم. امیدوارم که در این خدمت ناچیز مورد رضای تو قرار گیرد.

خانواده محترم

با درود و سلام بر خانواده صابر و گرامی: امیدوارم مرا ببخشید. تا شاید ان‌شاءالله مورد بخشش و رضای حق قرار گیرم

اما ای پدر و مادر: می‌دانم که آرزوی هر پدر و مادر است که فرزند خود را داماد کند و نزد خودشان باشد و از کنار آنها دور نشوند. ولی امروز باید آروزهای دنیوی جهت دیگری پیدا کند و آن تقویت و یاری اسلام باشد. وقتی که پای مسئولیت الهی پیش می‌آید خودتان هم قبول دارید که دستور خداوند سبحان است و دستور امام را باید اجرا کرد و امروز حفظ اسلام به جبهه‏‌ها بستگی دارد

و امام می‌فرماید: امروز اهمیت جنگ از فروع دین بالا تر است . می‏دانید یعنی چه ؟

یعنی اگر کسی توانائی رفتن به جبهه را داشته باشد و نرود مثل این است که نماز نخواند و روزه نگیرد .

خانواده عزیز و محترم: اگر در دنیا نتوانستم جوابگوی آن همه فداکاریها و زحمات شما باشم، امیدوارم که خداوند این سعادت را نصیبم گرداند. تا بتوان به اذن خداوند متعال سند افتخار در دنیا و ان‌شاءالله شفیعی در آخرت برای شما باشم. .

خداوند به همه شما صبر و اجر عنایت کند و بدانید که اگر ان‌شاءالله صابر باشید . اجر شما افزون می‏شود و ان‌شاء الله رستگار می‌شوید .

والسلام

جزیره مینو (آبادان) ۳/۱۰/۶۵

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول